Tipy pre psíčkarov

02 2063 3182
Po-Pia: 8.00 - 17.00
  • Vyhľadať dovolenku
  • Last minute
  • Tipy
  •  
Zadajte oblasť ...
Termín: 28.04.2018 - 09.06.2018
Cestujúci:4
zájazdov »
 
welcome

Tipy pre psíčkarov

ludor
PesPesPesPesPesPes
ludor

Dovolenku nemusíte stráviť iba vy, ale tiež aj váš psík. Stačí ak psík má mikročip a máte zo sebou aj platný očkovací preukaz a môžete vyraziť na dovolenku. Niektoré letoviská ponúkajú možnosť psej pláže, ktorá je uspôsobená pre psíkov a ponúka pre nich možnosť osvieženia sa vo vode.

SEVERNÝ JADRAN
Bibione-Lido dei Pini – čo je kúsok od časti Spiaggia sa nachádza najkrajšia a najväčšia psia pláž PLUTO – dlhá je 1,5 km, ktorá ponúka komfort pre psíkov. Rozdelená je na voľnú pláž a pláž s plážovým servisom, ktorý zahŕňa: vlastné ležadlá, misky s čerstvou vodou, tiež slnečníky alebo iglu, ktoré chránia pred slnkom, sprchy a veterinárnu službu. Od roku 2013 aj psi si môžu dať zmrzlinu na osvieženie. Ak sa bojíte o zábavu pre psíka, nemusíte sa báť pretože Bibione ponúka možnosť navštíviť agility, trekking, súťaž krásy, alebo prechádzku po pobreží.

Lignano Sabbiadoro táto pláž už nie je tak komfortne zariadené ako v Bibione ale tiež tú psy nájdu svoj oddych na voľnej pláži. DOGGY BEACH – dlhá 8 km, kde sa nemusíte obávať o svojho psíka na koľko priľahlá ulica je pešia zóna a cyklotrasa. Pre psíkov tu sú pripravené slnečníky, ležadlá, sprchy, bazén pre menších psíkov na otestovanie schopnosti plávania, obchodík s vecami pre psíka, veterinárna služba a tiež možnosť navštíviť agility.
Lignano Riviera – psia pláž DUKE BEACH nachádza sa blízko Villaggia PINO MARE– tiež tu nájdete veľa služieb pre psíkov, ako: ležadlá, ako pre ľudí tak i pre zvieratá, slnečníky, agility, misky s vodou, sprchy, zmrzlinu, tiež obchod s vecami pre psov a veterinára starostlivosť.
Lido di Jesolo – psia pláž BAU BAU BEACH sa nachádza na Via Levantin kúsok od nemocnice – ponúka slnečníky, ležadlá rôznych veľkostí, misky na vodu, sprchy a zábavu na agilitách. Psík musí byť začipovaný, mať vôdzku a so sebou náhubok, obojok proti blchám alebo aplikovaný antiparazitný prostriedok.
Caorle - psia pláž BAU BEACH – je vyhradená časť pláže pre zvieratá (psy, mačky). Nájdete tu plážový servis (1 slnečník + 2 kreslá), napájadlá a sprchovacie kúty. Je tu povolený vstup psom do vody. Nachádza sa tu aj plavčík.
Caorle Porto Santa Margherita Bagni ALGA MARINA E MARGHERITA – nachádza sa na Vilae Lepanto. Časť pláže je vyhradená pre psov so všetkými službami, povolené sú iba malé a strené plemená. Psíky tu nemajú povolený vstup do mora ale môžu sa voľne pohybovať vo vyhradenom priestore pod dohľadom majiteľov, tiež tu je borovicový lesík, ktorý je skvelý na úkryt pred slnkom.
Rosolina Mare – psia pláž TAMERICI DOG - ponúka: plážový servis (1 slnečník + 2 kreslá + ležadlo pre psíka), fontány, veterinárne služby, agility.
GradoLA SPIAGGIA DI SNOOPY nachádza sa v zadnej časti pláže pri borovicovom lesy v blízkosti Campu Bosco, psy majú povolený vstup do mora. Poskytované služby: slnečník a ležadlá, ležadlá pre psíkov, misky, vôdzka, sprchy.

EMILIA ROMAGNA
Lido di Pomposa – blízko Campingu VIGNA SUL MARE cca 400 m sa nachádza psia pláž BAU BEACH, pláž kde je povolený vstup so psami ale nie do vody.
Cesenatico – Bagno Corallo v lokalite Villamarina, pre psov je určená pláž FIDO BEACH – dlhá 300 m, nachádza sa v malebnej dedinke San Mauro Mare, ktorá sa nachádza iba pár kilometrov od Rimini a Cesenatico. Poskytnuté zvieratkám budú slnečníky, ležadlá, misky na vodu, sprchy. Voľná pláž WANDA BEACH – je časť vyhradené pre majiteľov psov. Táto časť je ešte rozdelená na časť pre malé psy a časť pre veľké psy. Priestor medzi slnečníkmi je dostatočne priestranný. Areál ponúka sprchy, fontány na vodu pre psov.
Rimini Miramare – pláž Bagno Silvano 150, na hranici medzi Rimini a Riccione, vstup voľný všetkým veľkostiam aj mačkám. K dispozícií sú oplotené zóny so slnečníkmi, dve fontány s vodou pre zvieratá.

MARCHE
Porto Recanati – od Villaggia PARADISE VACANZE sa nachádza cca 450 m psia pláž. Villaggio tiež ponúka park na prebehnutie sa psíka.
Ďalej nižšie sú 2 psie pláže: psia pláž ISLAMORADA – ktorá sa nachádza cca 50 km od Cesenatica. Psia pláž SCOOBY DOO BEACH- ktorá sa tiež nachádza nižšie od Cesenatica.

ABRUZZO
Silvi Marina – verejná pláž na juhu mesta venovaná majiteľov psíkov kde môžu voľbe behať bez vôdzky. Je to prvá pláž v tomto regióne – BAU BEACH, pláž je prístupná od 1/4 do 31/10. Vstup je zdarma, nie je časovo ohraničený, táto pláž je ohľaduplná na majiteľov veľkých psov, nakoľko podľa zákona na pláž je povolený prístup psom do 10 kg. Nakoľko to je voľná pláž plážový servis tu neočakávajte, musíte si priniesť svoj vlastný.

GARGÁNO
Vieste - psia pláž LIDO FANTASY BEACH, podľa nariadenia radnice je na všetkých voľných plážach možný pohyb psov s náhubkom a vôdzkou.

TOSKÁNSKO
v posledných rokoch tu nájdete najviac pláži kde je umožnení prístup aj psom, ako nikde inde v Taliansku. Cecina – sú dve psie pláže: 100 m dlhá pláž BAU BEACH v južnej časti plážovej oblasti Cecina a ďalšia o dĺžke cca 60 m v severnej časti (Fosso Nuovo e Gorette). San Vincenzo – psia pláž DOG BEACH sa nachádza na ceste zo San Vincenza smerom na Piombino. Ostatné pláže kde sú povolené psy ale nemôžu sa kúpať vo vode: Marina di Masa, Forte dei Miami, Marina di Pietrasanta, Lido di Camaiore (nie je možné nechať ich vykúpať počas dňa od 9:30 do 19:00), Viareggio, Marina del Lago di Torre Puccini.

LIGÚRSKA RIVIÉRA
všetky psie pláže ponúkajú veterinárne služby, nutnosť je mať so sebou aj platný očkovací preukaz a mať vôdzku, povolené sú psi všetkých veľkostí. Alassio – psia pláž BABA BEACH – časť pláže umožnená pre psíkov kde sa môžu kúpať. Pláž Bagni La Scogliera, voľný pohyb s pánom. Ponúkajú sprchy, fontána s vodou. Laigueglia – pláž Bagni Antille, platená pláž, pláž CAPO MELE, platená, ponúkajú misky na vodu, kúpať sa môžu v čase 13:00-14:00 a 19:00-20:00 nie viac ako 5 psov. Capo Marina – pláž platená pláž. Abisola Marina – pláž BAU BAU VILLAGE, platená pláž, na recepcií možnosť zaobstarania misiek na vodu, ďalej ponúkajú sprchy pre psov, agility, záchranársky tréning. Janov – lokalita Vesima, voľná pláž, psy sa môžu okúpať vo vode, ponúkajú sprchy pre psov alebo súkromná pláž Punta Vagno. Porto Maurizio – pláž Beach Municipal, psy s maximálnou hmotnosťou 30 kg, ponuka spŕch pre psov. Pietra Ligure – dve psie pláže: pláž RIN TIN BEACH, ponúkajú sprchy, misky na vodu, rohožky. Pláž EX SOGGIORNO LEONESSA, ponuka sprcha a misky na vodu, nutnosť obojok proti blchám, kúpanie povolené max 5 psov na čas. Finale Ligure – voľná pláž, ponúkajú sprchy pre psov, misky na vodu, prístup k moru kedykoľvek. Ospedaletti – voľná pláž, nutnosť okúpať psa pred vstupom do mora. Sanremo – voľná pláž, ponúkajú sprchy pre psov, misky na vodu, psi majú voľný pohyb a do mora môžu ísť aj bez majiteľa. Ventimiglia – súkromná pláž, vodná fontána a sprchy pre psy. Lido Spotorno – pláž PLUTO BEACH, súkromná, cez leto ponúkajú zábavu pre psíkov.

Voľné pláže, kde je možný vstup so psíkmi
Spiaggia di Brussa – medzi Bibione a Caorle sa nachádza cca 4 km voľnej pláže. Laguna del Mort – Eraclea Mare. Rimini San Giuliano časť pláže, zóna Libeccio Pláž Beach 33 – voľný vstup psom vrátene nebezpečných rás. Pri vstupe je nutné predložiť platný očkovací preukaz, ale je tu zákaz vstupu do vody. Bagno Celli – Rimini Rivabella. Lago di Garda – zákaz vstupu psov do vody, v niektorých mestách sú povolené psi na vôdzkach – Salo, Tignale, Tremosine, Nago Torbole, Bardolino, Brenzone, Lazise, Peschiera, Torri, Sirmione.

zobrazit více » « zobrazit méně
 

Villaggio PARADISE VACANZE

Porto Recanati - Marche
uzatvorený komplex zložený z mobilhomov leží na pokojnom mieste neďaleko príja...

10Itálie - Porto Recanati - PARADISE VACANZE
         
hodnotenie:  70 %

Villaggio DELLE MEDUSE

Bibione Spiaggia - Severný Jadran
villaggio, obklopené zeleňou, sa skladá z ôsmych samostatných viliek, každá so...

10Itálie - Bibione Spiaggia - DELLE MEDUSE
      
hodnotenie:  84 %

Camping VIGNA SUL MAR

Lido di Pomposa - Emilia Romagna
rozľahlý areál sa nachádza priamo pri pláži a je vďaka animáciam a širokej šká...

10Itálie - Lido di Pomposa - VIGNA SUL MAR
         
hodnotenie:  96 %

Rezidencia SANT´ANNA

Pietra Ligure - Ligúrska Riviéra
veľmi príjemná rezidencia s krásnym výhľadom na more sa nachádza na pokojnom a...

5Itálie - Pietra Ligure - SANT´ANNA
         
hodnotenie:  88 %

Rezidencia HERMITAGE

Pietra Ligure - Ligúrska Riviéra
pekná rezidencia sa nachádza v jednom z najobľúbenejších letovísk na Ligúrskej...

5Itálie - Pietra Ligure - HERMITAGE
         
hodnotenie:  86 %

Hotel rezidencia CLUB STELLA MARINA ***

Cecina Mare - Toskánsko - more
Hotel s rezidenciou v Toskánsku s výbornou polohou priamo pri pláži. Ponúka an...

10Itálie - Cecina Mare - CLUB STELLA MARINA
         
hodnotenie:  83 %

Camping PARK ALBATROS

San Vincenzo - Toskánsko - more
villaggio sa nachádza neďaleko príjemného mestečka San Vincenzo v prírodnej re...

10Itálie - San Vincenzo - PARK ALBATROS
         
hodnotenie:  88 %