Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Lyžovanie v Taliansku, ktoré si zamilujete Dovolenka v Rakúsku Zoznámte sa s Gigim Návrat hore


Emilia Romagna

oblibene historie mapa napiste
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 9.00 - 16.00
Kam chcete ísť?
Emilia Romagna
Kedy a na ako dlho? 22.06. - 07.09.2024 / 1 týždeň
Koľko osôb?4 dosp.
hľadať
lupa
 
 

Emilia Romagna

Počasí loni:V.VI.VII.VIII.IX.
temperature21 °C11 °C25 °C15 °C28 °C17 °C27 °C17 °C24 °C15 °C
Počasie
Odporúčané ubytovanie v oblasti Emilia Romagna
Cattolica - Hotel PHILADELPHIA ***
Hotel

PHILADELPHIA ***

Emilia Romagna / Cattolica
   
 
Cattolica - Rezidencia CLUB HOUSE
Rezidencia

CLUB HOUSE

Emilia Romagna / Cattolica
     
Hodnotenie: 98 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++++
Cattolica - Hotel CORMORAN ****
Hotel

CORMORAN ****

Emilia Romagna / Cattolica
     
Hodnotenie: 83 % ++++ ++++ ++++ ++++ +---
Rimini - Hotel DOGE ***+
Hotel

DOGE ***+

Emilia Romagna / Rimini
    
Hodnotenie: 97 % ++++ ++++ ++++ ++++ +++-

Najlepšia dovolenka je v Emilia Romagna!
•/ charakteristické sú dlhé plytké pláže s jemným pieskom
•/ ideálny turistický cieľ pre rodiny s deťmi
•/ pulzujúci nočný život známych a obľúbených prímorských letovísk Rimini a Cattolica si užijú mladí a večne mladí hostia
•/ vo vnútrozemí nájdete historické mestá, ktoré ponúkajú svoje antické, stredoveké, renesančné a barokové pamiatky (Bologna, Ravenna, Ferrara a ďalšie)
•/ región je prezývaný „Brucho Talianska“ - ponúka ako svoje vína, tak svoje špeciality ako sú parmská šunka, parmezán, pravé bolonské špagety a ďalšie
•/ nezabudnite navštíviť i štát v štáte „San Marino“


Poďte s nami do Emilia-Romagna!

Región Emilia-Romagna siaha od Jadranského mora takmer až k západnému pobrežiu Talianska a jeho najväčšiu časť zaberá Pádska nížina. Vďaka veľmi priaznivej klíme sa tu darí predovšetkým poľnohospodárstvu a tak nie je divu, že práve z týchto miest pochádzajú tie najvyberanejšie talianske lahôdky. Kto by nepoznal parmezán, parmskú šunku, cestoviny s ragú alla bolognese alebo balzamikový ocot! Tieto lahôdky sú známe i u nás, ale pre tú pravú chuť a atmosféru sa jednoducho musíte vydať sem. Čerstvé suroviny, skvelý miestny kuchár a temperamentný čašník, to je kombinácia, ktorá sa postará o gastronomický zážitok, na ktorý len tak nezabudnete.


Ale ani história nie je v porovnaní s gastronómiou pozadu. Veľa nádherných historických miest a pamiatky svetového významu – s kombináciou už zmieneného dobrého jedla a blízkeho vyhriateho pobrežia – to je lákadlo, ktorému jednoducho odolá jen málokto.


Pre milovníkov histórie začneme pekne na severu regiónu. Neďaleko pobrežia leží Ravenna, mesto s nádhernými byzantskými mozaikami, ktoré sú svetovým unikátom. Ubytujte sa v neďalekých letoviskách Lido di Pomposa nebo Porto Garibaldi a do Ravenny to budete mať “čo by kameňom dohodil”. Pokiaľ budete dovolenkovať i s deťmi, užijete si spoločne zábavu vo veľkom zábavnom parku Mirabilandia. Ako Lido di Pomposa, tak i Porto Garibaldi sú typické menšie pobrežné mestečká s obchodíkmi, kaviarňami a reštauráciami, ktoré ožívajú s letnou turistickou sezónou. Nie sú ale tak rušné, a práve preto sú vyhľadávané rodinami s deťmi.


Nemôžeme zabudnúť ani na vnútrozemie tohto bohatého regiónu. Rozhodne sa zájdite pozrieť do nádherného mesta Bologna. Viete, že práve tu je najstaršia univerzita na svete ? Bola založená už v roku 1088 a medzi jej slávnych absolventov patria napr. Dante Alighieri, Mikuláš Koperník alebo Francesco Petrarca. Severovýchodne od Bologni leží Ferrara, ďalšia historická perla regiónu. Po diaľnici sa sem dostanete za pár minút. Smerom na severozápad od Bologni leží Modena. Tu by určite nemali minúť milovníci rýchlych áut, lebo práve tu sa nachádza múzeum automobilov Enzo Ferrari. Krásne múzeum ešte krajších áut sa nachádza v budove, ktorú navrhol český architekt Jan Kaplický. Región oplýva ešte mnohými ďalšími historickými skvostami - mestá ako napr. Mantova, Parma nebo Piacenza. Ale tak ako už to v Taliansku je, historických perál je tu toľko, že nám nestačia ani všetky prsty na rukách, aby sme vymenovali aspoň tie najzaujímavejšie v každom regióne.


Po výdatnom poznávacom okruhu potrebujete rozhodne oddych a ten nájdete na tamojších plážach. Pláže regiónu Emilia-Romagna sú piesočné, s typickým plytkým pobrežím a množstvom rád pestrofarebných slnečníkov. Ak sa radíte medzi „plážových povaľačov“, hľadáte čulý ruch i zábavu a nehodláte sa ani na dovolenke vzdať spoločenského života, letoviská ako Rimini, Riccione alebo Cattolica sú tým pravým rajom práve pre vás. Tieto mestá v podstate nadväzujú jedno na druhé a splývajú v jedno veľké prázdninové centrum. Sú živé, mezinárodné , od rána do večera a od večera až do neskorej noci pulzujúce. Na promenádach a v centrách nájdete množstvo elegantných obchodov, vyhlásených reštaurácií a kaviarní. Na plážach zase množstvo športového vyžitia, animačné programy pre dospelých i malé deti a teenagerov. Takže pokiaľ sa nechcete na dovolenke nudiť ani minútu, tak letoviská ako Rimini, Riccione alebo Cattolica, budú jasnou voľbou pre váš pobyt.


Pokiaľ predsa len nevyhľadávate celodenný ruch, ale na druhú stranu zase nechcete byť ďaleko od pulzujúcich centier a všetkých lákadiel v okolí, zvoľte niektoré z letovísk, ktoré sú trochu severnejšie od Rimini. Mestečká ako Cesenatico, Bellaria - Igea Marina nebo Milano Marittima nie sú až tak veľké, ale zaručujú pohodlnú dovolenku. Nájdete to pekné, udržiavané pláže a výhodné ceny hotelov, ktoré sú často veľmi blízko pláže i centra.


Celý región a hlavne pobrežie sú veľmi obľúbeným a hojne navštevovaným cieľom nielen Talianov, ale i ostatných Európanov. Preto tu pre všetkých dovolenkujúcich a ich deti vyrástlo v okolí niekoľko zábavných parkov - nezabudnite preto navštíviť vyhlásené delfinárium, alebo park miniatúr talianskych stavieb, akvárium v Cattolica alebo vodný zábavný park Acquafan v Riccione


Nesmieme samozrejme zabudnúť na tretí najmenší európsky štát, na maličké San Marino, ktoré leží len pár kilometrov od pobrežia. Vynechať jeho návštevu by bola škoda. Výhľad na krásne zelené hornaté vnútrozemie a za krásneho počasia i na dvadsať kilometrov vzdialený Jadran naozaj stojí za to.


A keďže väčšina prichádzajúcich hosťov využíva ku svojim cestám automobil, musíme tiež zmieniť i výbornú dopravnú obslužnosť. Región je doslova pretkaný diaľnicami, takže príjazd z ktorejkoľvek svetovej strany je veľmi pohodlný.


Toto je len malé zhrnutie toho, čo môžete v regiónu Emilia-Romagna vidieť a zažiť. Vyberte si pobyt v niektorom zo zmienených letovísk a sami uvidíte, že tento krátky zoznam doplníte vlastnými ďalšími zaujímavými zážitkami.

 

Hotely a apartmány v oblasti Emilia Romagna

Filtrovať podľa:

třídit / filtrovat
Vzdialenosť od pláže
Stravovanie
Deti zdarma
Kategória hotela
Vybavenie
Služby
zoradiť podľaodporúčanécenavzdialenosť od pláženajlepšie hodnotenépočet hodnotenívýška zľavy
 

Letoviská:

Bellaria - Igea Marina »Cattolica »Cesenatico »Gatteo a Mare »Igea Marina »Lido Adriano »Lido Estensi »Lido delle Nazioni »Lido di Pomposa »Lido di Savio »Lido di Spina »Milano Marittima »Pinarella di Cervia »Porto Garibaldi »Punta Marina Terme »Riccione »Rimini »Rimini - Marebello »Rimini - Marina Centro »Rimini - Miramare »Rimini - Rivabella »Rimini - Rivazzurra »Rimini - San Giuliano »Rimini - Torre Pedrera »Rimini - Viserba »Rimini Marina centro »Valverde di Cesenatico »
 
 
ubytovani