Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Lyžovanie v Taliansku, ktoré si zamilujete Dovolenka v Rakúsku Zoznámte sa s Gigim Návrat hore


Toskánsko - vnútrozemie

oblibene historie mapa napiste
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 9.00 - 16.00
Kam chcete ísť?
Toskánsko - vnútrozemie
Kedy a na ako dlho? 20.04. - 06.07.2024 / 1 týždeň
Koľko osôb?4 dosp.
hľadať
lupa
 
 
Toskánsko - vnútrozemie

Toskánsko - vnútrozemie

Počasí loni:V.VI.VII.VIII.IX.
temperature23 °C11 °C27 °C15 °C31 °C17 °C31 °C17 °C27 °C14 °C
Počasie
Odporúčané ubytovanie v oblasti Toskánsko - vnútrozemie
Cortona - Fattoria LA GABOLA
Fattoria

LA GABOLA

Toskánsko - vnútrozemie / Cortona
     
Hodnotenie: 95 % ++++ ++++ ++++ ++++ +++-
Pian di Scó - Apartmány LA GREPPIA
Apartmány

LA GREPPIA

Toskánsko - vnútrozemie / Pian di Scó
    
Hodnotenie: 98 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++++
Pelago - Villa GRASSINA
Villa

GRASSINA

Toskánsko - vnútrozemie / Pelago
    
Hodnotenie: 90 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--

Dovolenka ako agroturistika je najlepšia!
• veľmi rozšírený a netradičný spôsob trávenia dovolenky v štýlovej usadlosti plnej nefalšovanej vidieckej atmosféry
• zabudnete na čas a príjemne strávite chvíľky s rodinou alebo priateľmi uprostred prírody, v pokojnom prostredí, ďaleko od rušných turistických centier a civilizácie
• odpočinok spojte s výletmi do nezabudnuteľných miest plných historických pamätihodností
• vo všetkých krajoch zažijete doslova kulinárske hody,každý, kto sa bude agroturistike venovať, musí počítať s pár kilami navyše... Chuti ale neporučíte, preto skúste ako predkrm crostini, malé krajčeky chleba s olivovou,hubovou alebo tuniakovou pastou, pokračujte výbornými cestovinami parpadelle s omáčkou a kačacím alebo kančím mäsom a ochutnajte i Papa al pomodoro, hustú paradajkovú polievku. A konečne - na stole nesmie chýbať fľaša Morrellino, jedno z mnohých znamenitých toskánskych vín


Poďte s nami do toskánskeho vnútrozemia!

Toskánsko je svetoznámym taliansky regiónom, ktorý sa rozprestiera v jej strednej časti a zahŕňa oblasť od vznešených výšok Apuánskych Alp až po priezračné Tyrhénske more. Tento krásny kraj učaruje každému návštevníkovi nielen malebnou krajinou s historickými pokladmi, ale i pohostinnosťou miestnych obyvateľov či podmanivým vínom Chianti.


Príroda tu ale rozhodne nešetrila, a tak zvlnená kopcovitá krajina posiata vinohradmi a olivovníkmi priamo láka podniknúť výlety. Pokiaľ nemáte radi autoturistiku, ale nevyhnutnou súčasťou vašej výbavy na dovolenke je skôr horský bicykel, tak je Toskánko tým najlepším miestom pre vás. Nájdete tu vyše 20 000 trás, z ktorých si vyberie ako nadšený cyklista amatér, tak i skúsený „biker“. Cieľom výletu môže byť návšteva niektorého zo stredovekých miest zasadených do krásnej prírody alebo niektoré z vyhlásených miestnych vinárstiev, kde si oddýchnete v príjemnej spoločnosti pohárika lahodného vína.


Po dni strávenom na bicykli si môžete oddýchnuť v štýlovej toskánskej usadlosti. Sú to veľmi často historické stavenia, ktoré boli svojimi majiteľmi šetrne zrekonštruované tak, aby sa v nich návštevníci cítili príjemne a pokojne, ďaleko od ruchu prímorských či mestských centier. Odmenou navyše môže byť i možnosť ochutnať kvalitné domáce syry, olivový olej, či víno.


Pri svojich potulkách Toskánskom by sme rozhodne nemali opomenúť jeho hlavné mesto – Florenciu, kolísku renesancie. Objavíme tu veľa skvostov talianskeho umenia. Dóm Santa Maria dei Fiori, s treťou najväčšou kupolou na svete, je perlou stredovekého staviteľstva. Vedľa katedrály stojí Giottova zvonica. Odmenou za zdolanie 414 schodov na zvonici alebo 463 schodov na vrchol kopule, vám bude nezabudnuteľný pohľad na celú Florenciu z vtáčej perspektívy. Ku katedrále patrí i Baptisterium sv. Jana Křtitele, které je známé zejména díky vstupním dveřím z barevného mramoru zobrazujícím scény ze života sv. Jana Křtitele.


Ponte Vecchio - most zlatníkov, záhrady Boboli, Pallazzo Vecchio či Galleria degli Uffizzi s najvýznamnejšou talianskou zbierkou diel, sú ďalšími cennými pokladmi, ktorých je Florencia plná a ktoré by ste pri jej návšteve nemali vynechať.


Pre Toskánsko sú typické stredoveké mestá ako Lucca, Volterra, San Gimignano, či Siena. Posledné zmienené mesto sa pýši nielen najkrajším talianskym námestím Piazza dei Campo v tvare polmesiaca, ale i treťou najvyššou stredovekou vežou v Taliansku - Torre del Mangia s dych berúcim výhľadom do okolia, či najstaršou fungujúcou bankou na svete Banca Monte dei Paschi. Opomenúť nesmieme ani dostihový závod Palio delle Contrade na neosedlaných koňoch, ktorý sa koná dva krát do roka, vždy 2. júla a 16. augusta.


San Gimignano si svoju prezývku Mannhattan Toskánska vyslúžilo vďaka 14-tim dochovaným kamenným vežiam, ktoré sú vidieť už z ďaleka. Z najvyššej, 54 m vysokej, veže je prekrásny výhľad ako na gotické mesto, tak i na okolitú rozmanitú krajinu.


Osobitú pozornosť si zaslúži ikona Toskánska, svetoznáma šikmá veža v Pise. Nie bezdôvodne stojí veža na Piazza dei Miracoli, čiže na Námestí zázrakov. Pri vstupe na námestie nejeden návštevník onemie krásou románskej katedrály, šikmej veže či krstnej kaplnky z bieleho carrarského mramoru. A mnoho z nadšených turistov neodolá a snaží sa podoprieť vežu aspoň opticky.


Ak sa budete chcieť osviežiť po prehliadke rozpálených kamenných miest, môžete zamieriť k členitému pobrežiu alebo do niektorého z krásnych národných parkov.


Přírodní park Maremma predstavuje nedotknutú prírodnú oblasť. Jeho rozmanitosť zahŕňa rieku Ombrone, pohoria Uccellina, historické veže, skalné mesto Pitigliano aj divoké piesočné pláže s dunami.

Národný park Arcipelago Toscano zahŕňa sedem toskánskych ostrovov, z ktorých najväčší a najznámejší je ostrov Elba. Je vyhlásená svojimi nádhernými plážami s bielym pieskom, morom, ktoré hrá všetkými odtieňmi modrej a radom historických a prírodných zaujímavostí. Na ostrov sa dostanete i s autom trajektom z mesta Piombino. Ak vyrazíte bez auta, môžete sa na Elbu dostať loďou i z iných prímorských letovísk, napr. zo San Vincenza.


Národný park Appennino Tosco-Emiliano ležiaci na hranici krajov Toskánsko a Emilia Romagna ponúka bohaté prírodné scenérie i faunu.


V letných mesiacoch, kedy teplota cez deň často stúpa nad 30 ° C v tieni, môžete skočiť do mora na niektorej z tunajších úžasných pláží. Takmer celé pobrežie Toskánska ponúka krásne piesočnaté pláže pri pulzujúcich letoviskách. Nájdete tu ale i tiché zákutia s píniovými hájmi, kde si priezračné more užijete v pokoji.


Ďalším pádnym dôvodom k návšteve Toskánska je jeho výborná gastronómia. Základom sú miestne kvalitné suroviny a úžasná jednoduchosť. Nechajte sa zlákať a sadnite k toskánskému stolu. Môžete tak objaviť dokonalosť slávneho florentského bifteku, sladkosť píniového koláča, a aby menu bolo dokonalé, nesmie na stole chýbať lahodné víno Chianti.


Toskánske vnútrozemí ponúka neodolateľnú atmosféru. Na jar je prevoňané levanduľou, v lete sfarbené do žlta od lánov slnečníc a obilia a na jeseň je vzduch zaplavený vôňou hrozna. Či už sa vydáte do toskánskeho vnútrozemia v ktoromkoľvek období, vždy tu zažijete jedinečnú dovolenku.


Zabudnite aspoň na pár dní na čas a prácu. Vyberte si niektorú z toskánskych usadlostí v našej ponuke a spoznajte výnimočnú krásu kraja Toskánsko.

 

Hotely a apartmány v oblasti Toskánsko - vnútrozemie

Filtrovať podľa:

třídit / filtrovat
Vzdialenosť od pláže
Stravovanie
Deti zdarma
Kategória hotela
Vybavenie
Služby
zoradiť podľaodporúčanécenavzdialenosť od pláženajlepšie hodnotenépočet hodnotenívýška zľavy
 

Letoviská:

Arezzo »Asciano »Bettolle »Campagnatico »Camucia »Castellina in Chianti »Castiglion Fiorentino »Cavriglia »Cerreto Guidi »Civitella in Valdichiana »Colle Val d´Elsa »Cortona »Figline Valdarno »Florencia »Foiano della Chiana »Greve in Chianti »Lastra a Signa »Laterina »Lucignano »Marciano della Chiana »Montaione »Monte San Savino »Montecatini Terme »Montecchio »Montepulciano »Monteriggioni »Montespertoli »Olmo »Pelago »Pian di Scó »Pienza »Pietraia »Poggibonsi »Poggio d´Acona »Rapolano Terme »San Gimignano »San Giustino Valdarno »Sant´Albino »Sarteano »Sinalunga »Sorano »Stia »Subbiano »Tavarnelle »Torrita di Siena »Tregozzano »Villa a Sesta »Volterra »
 
 
ubytovani