Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Lyžovanie v Taliansku, ktoré si zamilujete Dovolenka v Rakúsku Zoznámte sa s Gigim Návrat hore


Toskánsko - more

oblibene historie mapa napiste
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 9.00 - 16.00
Kam chcete ísť?
Toskánsko - more
Kedy a na ako dlho? 20.07. - 05.10.2024 / 1 týždeň
Koľko osôb?4 dosp.
hľadať
lupa
 
 
Toskánsko - more

Toskánsko - more

Počasí loni:V.VI.VII.VIII.IX.
temperature22 °C11 °C26 °C14 °C29 °C17 °C29 °C17 °C26 °C14 °C
Počasie
Odporúčané ubytovanie v oblasti Toskánsko - more
San Vincenzo - Hotel VILLA TRAMONTO ***
Hotel

VILLA TRAMONTO ***

Toskánsko - more / San Vincenzo
     
Hodnotenie: 82 % ++++ ++++ ++++ ++++ ----
Mazzanta di Vada - Apartmány TINA
Apartmány

TINA

Toskánsko - more / Mazzanta di Vada
     
 
Mazzanta di Vada - Apartmány DINO
Apartmány

DINO

Toskánsko - more / Mazzanta di Vada
   
 
Guardistallo - Rezidencia IL BORGO
Rezidencia

IL BORGO

Toskánsko - more / Guardistallo
     
Hodnotenie: 84 % ++++ ++++ ++++ ++++ +---

Dovolenka v Toskánsku je najlepšia!
•/ úplne výnimočný kraj patrí bezpochyby k najkrajším talianskym regiónom, kto ho navštívi, chce sa vrátiť späť a objavovať ho viac a viac
•/ pôvabná vidiecka krajina so stále zelenými kopcami, vinicami a olivovými hájmi, medzi ktorými je tu a tam typická kamenná usadlosť, vytvára spolu s krásnymi piesočnými plážami tak pôvabný obrázok, že si Toskánsko musí zamilovať jednoducho každý
•/ závideniahodná klíma umožňuje „žiť viac vonku“ a jazdiť na bicykli
•/ veľké množstvo nezabudnuteľných miest spájajúcich umenie a históriu - akonáhle sa človek vzdiali zo slávnych, až priveľmi známych námestí a kostolov, objaví neuveriteľný počet mestečiek a údolí, ktoré si zaslúžia zastávku
•/ krásnemu pobrežiu s dlhými plážami a rôznymi zátokami sa dá tiež len ťažko odolať
•/ milovníci vína si zaiste vybavia výborné víno Chianti, ktoré k tomuto kraju proste patrí


Poďte s nami do Toskánska!

Toskánsko sa rozprestiera v strednej časti Talianska. Krajina je tu veľmi pestrá a rozmanitá. Dych berúce scenérie na vás čakajú v horskom hrebeni Apuánskych Álp, i na kopcovitých svahoch. Krásne členité pobrežie, obmývané Tyrhénskym a Ligúrskym morom, je jedným z najväčších lákadiel tohto regiónu. Popri prírodných krásach pozýva k dlhšej návšteve Toskánska i jeho kultúrne bohatstvo, ktoré kraju vdýchli Etruskovia, Rimania a hlavne géniovia z obdobia renesancie.


Región je históriou pretkaný krížom krážom. Veď kto by nepočul o majestátnej šikmej veži v Pise, o florentskej katedrále Santa Maria dei Fiori, o polmesiacovom námestí v Siene či o Michelangelovej soche Dávida? Na dovolenke v Toskánsku je krásne to, že všetky historické skvosty sú na dosah ruky, alebo aspoň v bezproblémovej dojazdovej vzdialenosti z prímorských letovísk. Ráno si môžete zaplávať v teplom mori a popoludní obdivovať prepracované telo Dávida. Túto známu sochu nájdete v Galleria dell'Accademia vo Florencii. Ak by vám stačila kópia, môžete ju vidieť o kus ďalej pred Pallazzo Vecchio na Piazza della Signoria.


A práve Florencia, hlavné mesto Toskánska je jedným z miest, ktoré by ste na svojich potulkách krajom rozhodne nemali minúť. Považuje sa za kolísku renesancie a objavíte tu veľa skvostov talianskeho umenia. Už zmienený dóm Santa Maria dei Fiori, s treťou najväčšou kupolou na svete, je perlou stredovekého staviteľstva. Vedľa katedrály stojí Giottova zvonica. Odmenou za zdolanie 414 schodov na zvonicu alebo 463 schodov na vrchol kopule, vám bude nezabudnuteľný pohľad na celú Florenciu z vtáčej perspektívy. Ku katedrále patrí i Baptistérium sv. Jana Krstiteľa, ktoré je známe najmä vďaka vstupným dverám z farebného mramoru zobrazujúcim scény zo života sv. Jana Krstiteľa. Ikonický Ponte Vecchio - most zlatníkov, záhrady Boboli, Pallazzo Vecchio či Galleria degli Uffizzi s najvýznamnejšou talianskou zbierkou diel, sú ďalšími cennými pokladmi, ktorých je Florencia plná a ktoré by ste pri jej návšteve nemali vynechať.


Pre Toskánsko sú typické stredoveké mestá ako Lucca, Volterra, San Gimignano, či Siena. Posledné zmienené mesto sa pýši nielen najkrajším talianskym námestím Piazza dei Campo v tvare polmesiaca, ale i treťou najvyššou stredovekou vežou v Taliansku - Torre del Mangia s dych berúcim výhľadom do okolia, či najstaršou fungujúcou bankou na svete Banca Monte dei Paschi. Opomenúť nesmieme ani dostihový závod Palio delle Contrade na neosedlaných koňoch, ktorý sa koná dva krát do roka, vždy 2. júla a 16. augusta. San Gimignano si svoju prezývku Mannhattan Toskánska vyslúžilo vďaka 14-tim dochovaným kamenným vežiam, ktoré sú vidieť už z ďaleka. Z najvyššej, 54 m vysokej, veže je prekrásny výhľad ako na gotické mesto, tak i na okolitú rozmanitú krajinu.


Osobitú pozornosť si zaslúži ikona Toskánska, svetoznáma šikmá veža v Pise. Nie bezdôvodne stojí veža na Piazza dei Miracoli, čiže na Námestí zázrakov. Pri vstupe na námestie nejeden návštevník onemie krásou románskej katedrály, šikmej veže či krstnej kaplnky z bieleho carrarského mramoru. A mnoho z nadšených turistov neodolá a snaží sa podoprieť vežu aspoň opticky.


Ak sa budete chcieť osviežiť po prehliadke rozpálených kamenných miest, môžete zamieriť k členitému pobrežiu alebo do niektorého z krásnych národných parkov.


Prírodný park Maremma je jedinečná oblasť svojho druhu v celom Taliansku. Často je označovaná ako "posledný divoký kúsok talianskeho pobrežia". Pri jeho návšteve sa môžete prechádzať po nedotknutých prírodných plážach s dunami, pozorovať vodných vtákov pri rieke Ombrone, či vydať sa do skalného mesta Pitigliano. Pri troche šťastia uvidíte i maremmské divoké prasiatka, ktoré sa stali symbolom parku.


Národný park Arcipelago Toscano zahŕňa sedem toskánskych ostrovov, z ktorých najväčší a najznámejší je ostrov Elba. Je vyhlásená svojimi nádhernými plážami s bielym pieskom, morom, ktoré hrá všetkými odtieňmi modrej a radom historických a prírodných zaujímavostí. Na ostrov sa dostanete i s autom trajektom z mesta Piombino. Ak vyrazíte bez auta, môžete sa na Elbu dostať loďou i z iných prímorských letovísk, napr. zo San Vincenza.


V letných mesiacoch, kedy teplota cez deň často stúpa nad 30 ° C v tieni, môžete skočiť do mora na niektorej z tunajších úžasných pláží. Takmer celé pobrežie Toskánska ponúka krásne piesočnaté pláže pri pulzujúcich letoviskách. Nájdete tu ale i tiché zákutia s píniovými hájmi, kde si priezračné more užijete v pokoji.


Forte dei Marmi je jedným z letovísk s krásnou piesočnou plážou a pozvoľným vstupom do mora, vhodným pre deti i menej skúsených plavcov. Vyskúšať môžete radu vodných športov a deti ocenia aj dostatok detských ihrísk.


Rovnako tak takmer 4 km dlhá široká pláž v Marina di Bibbona zvádza oddýchnuť si vo vyhriatom Tyrhénskom mori a následne sa skryť pred slnkom pod borovicami, ktoré ju lemujú.


Dlhou piesočnou plážou sa pýši i San Vincenzo, ktoré ponúka všetko, čo od dovolenky môžete očakávať. Takmer na každom kroku nájdete reštaurácie, ktoré lákajú na ochutnanie svojich špecialít. O večernú a spoločenskú zábavu sa postará rad barov a diskoték.


Ďalším pádnym dôvodom k návšteve Toskánska je jeho výborná gastronómia. Základom sú miestne kvalitné suroviny a úžasná jednoduchosť. Nechajte sa zlákať a sadnite k toskánskému stolu. Môžete tak objaviť dokonalosť slávneho florentského bifteku, sladkosť píniového koláča, a aby menu bolo dokonalé, nesmie na stole chýbať lahodné víno Chianti.


Vyberte si z našej ponuky a uvidíte, že z dovolenky v Toskánsku odídete nadšení, či už ste milovníci morských radovánok, vášniví historici, zapálení kulinári, alebo len túžite po oddychu.

 

Hotely a apartmány v oblasti Toskánsko - more

Filtrovať podľa:

třídit / filtrovat
Vzdialenosť od pláže
Stravovanie
Deti zdarma
Kategória hotela
Vybavenie
Služby
zoradiť podľaodporúčanécenavzdialenosť od pláženajlepšie hodnotenépočet hodnotenívýška zľavy
 

Letoviská:

Albinia »Calambrone »Caldana »Casalappi »Casale Marittimo »Castagneto Carducci »Castiglioncello »Castiglione della Pescaia »Cecina Mare »Follonica »Forte dei Marmi »Grosseto »Guardistallo »Lido di Camaiore »Magliano in Toscana »Marina di Bibbona »Marina di Grosseto »Marina di Massa »Marina di Pietrasanta »Mazzanta di Vada »Orbetello »Pietrasanta »Poggio all´Agnello »Pomaia »Principina a Mare »Punta Ala »Riparbella »San Pietro in Palazzi »San Vincenzo »Scarlino »Talamone »Tirrenia »Venturina »Viareggio »Viareggio »
 
 
ubytovani