Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Lyžovanie v Taliansku, ktoré si zamilujete Dovolenka v Rakúsku Zoznámte sa s Gigim Návrat hore


VEĽKÁ NOC ALL’ ITALIANO - talianska Veľká noc

oblibene historie mapa napiste
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 9.00 - 16.00
Kam chcete ísť?
Zadajte oblasť ...
Kedy a na ako dlho? 20.04. - 06.07.2024 / 1 týždeň
Koľko osôb?4 dosp.
hľadať
lupa
 

VEĽKÁ NOC ALL’ ITALIANO - talianska Veľká noc

Natale con tuoi, Pasqua con chi vuoi, čo v preklade znamená Vianoce oslavuj len s tvojimi, Veľkú noc i s cudzími.

A tak veľa Talianov trávi tieto sviatky mimo domov a Veľkonočný pondelok, tzv. Pasquetta – Malá Veľká noc je ideálnym dňom pre prvý jarný piknik alebo výlet. Veľkonočné sviatky majú pre celé Taliansko veľký význam. Prastaré tradície sa najviac dodržiavajú v malých dedinkách na Sicílii, ale vo veľkých mestách to oslavami Veľkej noci tiež žije.Veľkonočná nedeľa je pre Talianov veľmi dôležitým duchovným sviatkom.

Usporadúvajú sa bohaté hostiny s niekoľkými chodmi. Na stole dominujú jedlá pripravené z jahňacieho alebo baranieho mäsa. A pretože sú Taliani gastronomickými majstrami, tabuľa často krát pripomína majstrovské dielo. Dôležitým prvkom Veľkej noci, tak ako u nás, je vajíčko. Slúži nielen k obdarovaniu priateľov a známych, ale je i súčasťou hier detí, ktoré si navzájom ťukajú svojimi vajíčkami. Vyhráva ten, koho vajíčko je najmenej potlčené. Vajíčko je i symbolom znovuzrodenia a jari. Deti sa tešia i na obrovské čokoládové veľkonočné vajcia zabalené v pestrofarebných lesklých fóliách, ktoré sú rok od roka väčšie a skrývajú najrôznejšie prekvapenia.Počas Veľkonočnej nedele a pondelka nemôže pri raňajkách na žiadnom talianskom stole chýbať tradičná colomba.

Neuvidíte tu baránka ani zajačika, ale holubicu stopercentne. Ide o kysnutú buchtu, ktorá má v súčasnej dobe veľa rôznych príchutí. Môžete ju okolo Veľkej noci kúpiť v každom talianskom obchodíku. S nami si môžete tradičnú dobrotu colomba pripraviť. Tradícia jej pečenia je dlhá a v minulosti ako i teraz, je holubica symbolom pokoja a radosti.


Či už vy trávite Veľkú noc tradične alebo po svojom, prajeme vám Buona Pasqua!


 
 
 
ubytovani