Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Lyžovanie v Taliansku, ktoré si zamilujete Dovolenka v Rakúsku Zoznámte sa s Gigim Návrat hore


Kam vyraziť v okolí Lago di Garda

oblibene historie mapa napiste
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 9.00 - 16.00
Kam chcete ísť?
Zadajte oblasť ...
Kedy a na ako dlho? 20.07. - 05.10.2024 / 1 týždeň
Koľko osôb?4 dosp.
hľadať
lupa
 

Kam vyraziť v okolí Lago di Garda

Krásna príroda, príjemná stredomorská klíma, historické mestečká a predovšetkým krištáľové jazero.

To všetko nájdete pri Lago di Garda! Toto kúzelné miesto ponúka naozaj široké možnosti, ako stráviť voľný čas. Chcete vedieť, kam vyraziť na výlety v okolí jazera Lago di Garda, kde je najlepšia pláž na kúpanie alebo ako zabaviť vaše deti? Prinášame vám niekoľko tipov na výlety, ktoré by ste na vašej dovolenke určite mali podniknúť.


Vylety_Garda Vylety_Garda

Monte Baldo

Lanovka na horu Monte Blado je jedna z najznámejších atrakcií na Garde. Je to unikátna lanovka s rotačným systémom. Vďaka nemu sa môžete kochať výhľadom do všetkých svetových strán bez toho, aby ste sa pohli z miesta. A rozhodne je na čo sa pozerať! Jazero Lago di Garda budete mať ako na dlani. Kabína je cca pre 30 osôb a v doobedných hodinách je v nej možné prepravovať i bicykle. Nástupné miesto na lanovku je v mestečku Malcesine a pokračuje do San Michele. Zo San Michele potom začína svoju rotačnú cestu a pokračuje až do výšky cca 1700 m n. m. Tu vás za zvukov kravských zvoncov ohromia fantastické výhľady. Po hrebeni môžete ďalej pokračovať pešo alebo na bicykli, alebo môžete len tak leňošiť na slnečných ležadlách pri kávičke. Pri nákupe zvýhodnenej vstupenky budete mať v cene i návštevu hradu v Malcesine. Odporúčame nákup lístkov online, vyhnete sa tak čakaniu ve fronte pred pokladňou.


Vylety_Garda Vylety_Garda Vylety_Garda

Priesmyk Tremalzo

Oblasť v okolí Lago di Garda je priamo ideálna pre milovníkov cyklistiky. Predovšetkým skúsení bikeri si prídu na svoje v severnej časti jazera Garda a pri jazere Ledro. Tým, ktorí kopce príliš nevyhľadávajú, bude vyhovovať skôr rovinatejší juh. Vďaka miernej stredomorskej klíme si môžete na bicykli užívať od skorej jari až do neskorej jesene. Priesmyk Tremalzo pri Lago di Ledro je lahôdkou pre milovníkov zjazdov. Po tom, čo po asfaltovej ceste plnej serpentín vystúpate do výšky 1705 m n. m., môžete sa občerstviť v Albergo Ristorante Garda. Potom na vás čaká nekonečne dlhý zjazd po kamenitej ceste s tunelmi, ktorú zbudovali v priebehu prvej svetovej vojny. Kochať sa pritom môžete úchvatnými výľadmi a nádhernou krajinou. Tento výlet však odporúčame skôr skúšenejším bikerom. Takmer hore sa dá ale vyviezť i autom a pešo potom prejsť vojnové tunely vykopané v skale.

Gardaland

Gardaland je jeden z najväčších zábavných parkov v Európe. Jeho súčasťou je i Sea Life aquarium, kde môžete obdivovať vyše 5000 vodných živočíchov. Nachádza sa na juhovýchodnom pobreží jazera, neďaleko Peschiera del Garda. Na ploche o rozlohe viac ako 700 000 m2 na vás čaká 37 atrakcií. Na svoje si tu prídu adrenalínoví nadšenci i rodiny s deťmi. Okrem atrakcií tu nájdete tématické reštaurácie, oddychové miesta, obchody, bary, supermarket a lekáreň. Park je otvorený od mája do októbra od 10 do 24 hod. Informácie o cenách nájdete tu.


Vylety_Garda Vylety_Garda

Canevaworld

Canevaworld je rozziahly zábavný komplex. Nájdete ho cca 4 km od Gardalandu smerom na Lazise. Tvorí ho aquapark Caneva, filmový park Movieland, model stredovekého hradu a reštaurácia. V aquaparku si veľa zábavy užijú deti i dospelí. Nejmenší sa môžu vyblázniť v bazéne s pirátskou loďou, v zátoke s bielym pieskom, alebo na tobogáne. Pre spoločnú rodinnú zábavu je ideálna trojitá šmykľavka Trispash. Na poriadnu dávku adrenalínu sa pripravte, pokiaľ sa rozhodnete vyskúšať tobogán Stukas boom. Zažijete jedinečný pocit voľného pádu z výšky 32 m. V aquaparku nechýba ani tobogán pre dvojice Twin Peaks, divoká rieka Crazy River, alebo dvojitá šmykľavka Supersplash s bláznivým doskokom do vody. Aquapark je otvorený od polovice mája do polovice septembra.
Movieland je prvým filmovým zábavným parkom v Taliansku. Za jeho bránami se budete cítiť ako v hollywoodských štúdiách. Prenesiete sa do sveta filmu plného originálnych atrakcií a zážitkov. S celou rodinou se môžete napríklad vydať na dobrodružnú cestu jeepom po džungli plnej dinosaurov. Na najmenších čaká strašidelný dom Fantasmik plný nástrah a špeciálnych efektov alebo jazda na skutočných dvojmiestnych automobiloch Route 66. Ak patríte k odvážnejším, vyskúšajte Horror House, kde budete súčasťou scén z najznámejších hororových filmov. Len 40 % návštěvníkov dokončilo túto 600 sekundovú prohliadku. Za hranicou medzi realitou a fikciou sa ocitnete v multi-senzorickom dynamickom simulátore s projekciou a živými hercami v 3D Android. Live set vás naopak prenesie späť do 70.tych rokov na predmestie San Francisca. Stanete sa súčasťou skutočnej akčnej kinematografie plnej veľkolepých scén. Počas jazdy na terénnom kamióne v atrakcii Magma 2.1 zažijete zemetrasenie, vodopády i nebezpečné mosty. Nevšedným zážitkom je i zrekonštruovaná ponorka v skutočnej veľkosti, virtuálna realita policajnej akadémie, či kaskadérska show John Rambo. Výhodou Movielandu je, že je otvorený i v prípade nepriaznivého počasia. Informácie o cenách nájdete tu.

Zoo a safari Parko Natura Viva

Nachádza sa taktiež neďaleko Gardalanadu, pri mestečku Pastrengo. Park tvorí zoologická záhrada a safari, ktoré si môžete prezrieť priamo z vášho vozidla. Obdivovať tu môžete živočichov piatich svetadielov, z ktorých mnohé druhy sú ohrozené vyhynutím v jejich prirodzenom prostredí. Súčasťou zoologickej záhrady je i tropický pavilón, aquaterranium a dinopark. Otvorené je od polovice marca do novembra. Informácie o cenách nájdete tu.

Lodné výlety

Rovnako ako je Lago di Garda pôvabné z okolitých brehov, tak pôvabné je i pozorovanie okolitej krajiny priamo z hladiny jazera. Na Lago di Garda funguje čulá lodná doprava. Na vašej dovolenke by ste si okúzľujúcu plavbu loďou po jazere rozhodne nemali nechať ujsť. Pravidelné linky jazdia niekoľkokrát denne z každého prístavu, pričom je jazero rozdelené na dve zóny - sever a juh. Lacnejšie sú vždy lístky v rámci jednej zóny. Ak chcete spoznávať krásy celého pobrežia jazera, odporúčame zakúpiť si celodenný lístok. Môžete jazdiť tak bez obmedzenia po celom jazere. Skvelým tipom je skombinovať výlet loďou s cyklovýletom, niektoré lode vám totiž umožnia vziať si bicykel na palubu.


Vylety_Garda Vylety_Garda

Nejlepšie pláže na kúpanie

Krištáľovo čistá voda jazera priamo nabáda k schladeniu v horúcich letných dňoch. V južnej časti jazera Garda je voda teplejšia a nájdete tu i väčšie množstvo pláží vhodných predovšetkým pre rodiny s deťmi. V okolí Sirmione se nachádza osem pláží, z ktorých jedna z najkrajších je Lido delle Bionde. Na severe sú pláže menšie, ale o to útulnejšie a súkromnejšie. Kúpanie s výhľadom na vysoké zelené kopce si môžete užiť napríklad na pláži Miralago alebo Sabbioni Beach v Riva del Garda.

Sirmione

Romantické mestečko Sirmione sa nachádza na 4 km dlhom polostrove v južnej časti jazera. Poloha tohto malebného mestečka je jedinečná, pôvodne sem viedol len padací most. Rozprávkovú atmosféru dokresľuje hrad Scaligero z roku 1250 a kamenná brána, cez ktorú sa do mesta vstupuje. Pohyb áut je tu značne obmedzený, môžete tak nerušene preskúmavať úzke stredoveké uličky plné obchodíkov, reštaurácií a cukrární. Na polostrove sa môžete vydať i na prehliadku ruín Catullových jaskýň, alebo sa zrelaxovať v termálnych kúpeľoch.


Vylety_Garda Vylety_Garda

Verona

Verona je nádherné mesto, ktoré je neodmysliteľne späté s dejom tragédie Williama Shakespeara Romeo a Julie. Leží cca 30 km od juhovýchodného brehu Lago di Garda. Mesto je špecifické veľkým počtom mostov cez rieku Adige, ktorá ho z troch strán obtieka. Nájdete tu veľké množstvo antických, stredovekých, renesančných, barokových i gotických pamiatok. Historické centrum figuruje na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. Uprostred starého mesta je malebné námestie Piazza delle Erbe. Určite by ste nemali minúť slávnu rímsku arénu. Gladiátorské zápasy, ktoré sa tu konali, mohlo sledovať až 30 tisíc ľudí. Dnes se v dochovanej časti arény konajú divadelné predstavenia, koncerty a festivaly. V lete sa tu koná operný festival, zhliadnuť tu môžete treba slávnu operu Carmen, Aida, La Traviata, Tosca alebo Il Trovatore.


Naše tipy na ubytovanie v okolí Lago di Garda:
Limone sul Garda - Hotel ROYAL VILLAGE ****
Hotel

ROYAL VILLAGE ****

Lago di Garda / Limone sul Garda
Limone sul Garda - Hotel LA LIMONAIA ***
Hotel

LA LIMONAIA ***

Lago di Garda / Limone sul Garda
Peschiera del Garda - Camping village BELLA ITALIA
Camping village

BELLA ITALIA

Lago di Garda / Peschiera del Garda
       
Hodnotenie: 100 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++++
Cisano di Bardolino - Camping CISANO SAN VITO
Camping

CISANO SAN VITO

Lago di Garda / Cisano di Bardolino
      
Hodnotenie: 92 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
San Felice del Benaco - Camping INTERNAZIONALE EDEN
Camping

INTERNAZIONALE EDEN

Lago di Garda / San Felice del Benaco
     
Hodnotenie: 90 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Cisano di Bardolino - Camping SERENELLA
Camping

SERENELLA

Lago di Garda / Cisano di Bardolino
    
Hodnotenie: 82 % ++++ ++++ ++++ ++++ ----

 
 
 
ubytovani