Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Lyžovanie v Taliansku, ktoré si zamilujete Dovolenka v Rakúsku Zoznámte sa s Gigim Návrat hore


Ligúrska Riviéra

oblibene historie mapa napiste
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 9.00 - 16.00
Kam chcete ísť?
Ligúrska Riviéra
Kedy a na ako dlho? 20.07. - 05.10.2024 / 1 týždeň
Koľko osôb?4 dosp.
hľadať
lupa
 
 
Ligúrska Riviéra

Ligúrska Riviéra

Počasí loni:V.VI.VII.VIII.IX.
temperature21 °C14 °C24 °C18 °C27 °C21 °C27 °C21 °C24 °C18 °C
Počasie
Odporúčané ubytovanie v oblasti Ligúrska Riviéra
Pietra Ligure - Rezidencia SANT´ANNA
Rezidencia

SANT´ANNA

Ligúrska Riviéra / Pietra Ligure
       
Hodnotenie: 90 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Pietra Ligure - Rezidencia MIRIAM
Rezidencia

MIRIAM

Ligúrska Riviéra / Pietra Ligure
       
Hodnotenie: 84 % ++++ ++++ ++++ ++++ +---
San Bartolomeo - Apartmány LA MERIDIANA
Apartmány

LA MERIDIANA

Ligúrska Riviéra / San Bartolomeo
     
Hodnotenie: 86 % ++++ ++++ ++++ ++++ +---
Ceriale - Villaggio CARAVELLE
Villaggio

CARAVELLE

Ligúrska Riviéra / Ceriale
        
Hodnotenie: 78 % ++++ ++++ ++++ ++++ ----

Dovolenka na Ligúrskej Riviére je najlepšia!
•/ skoro na jar celé pobrežie rozkvitne a tento pôvab si ponechá až do neskorej jesene, preto je často nazývané Kvetinová riviéra
•/ celá oblasť v tvare kosáčika je obrátená k juhu, a tak tu panuje mimoriadne slnečné počasie
•/ západné pobrežie Riviera di Ponente tvorí úzky pruh piesočného pobrežia tiahnuceho sa od Janovak Francúzsku, naopak východné pobrežie Riviera di Levante sa vyznačuje oveľa členitejším a malebnejším pobrežím zvažujúcim sa príkro do mora
•/ typické je priezračné more, promenády a rušné letoviská
•/ ligúrska kuchyňa rafinovaným spôsobom využíva to, čo jej oblasť ponúka - predovšetkým ryby a dary mora, nemôžu chýbať ani bylinky - rozmarín, majoránka, tymian, bazalkaa šalvia


Poďte s nami na Ligúrsku Riviéru!

Ligúrska riviéra sa rozprestiera na severozápadnom pobreží Talianska. Pre mnohých je ešte nespoznanou dovolenkovou oblasťou, ktorá však v sebe ukrýva veľa krás. Vyše 300 km dlhé, členité pobrežie u Ligúrskeho mora siahajúce od Toskánska až k Francúzsku, je príjemným kontrastom severného Jadranu. Nájdete tu malebné zátoky s kamienkovými plážami, priezračné more, skaly ostro sa zvažujúce do mora i dlhé piesočné pláže. Vďaka svojej polohe, kedy je celá oblasť obrátená na juh, tu panuje mimoriadne slnečné počasie. Skoro na jar celé pobrežie rozkvitne a tento pôvab si ponechá až do neskorej jesene, preto je často nazývané i Kvetinová riviéra.


Ligúrska riviéra sa pýši prvenstvom medzi regiónmi Talianska v rebríčku kvality pláží a mora. Až 27 miest v tejto oblasti získalo ocenenie Bandiera blu - Modrá vlajka.


Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku na Ligúrskej riviére, určite odporúčame navštíviť Janov, hlavné mesto tohto regiónu so zachovalým historickým centrom, ktoré je súčasne i najdôležitejším prístavom Talianska. Narodilo sa tu veľa známych osobností, ako napríklad národný hrdina Giuseppe Garibaldi, objaviteľ Ameriky Krištof Kolumbus, či husľový virtuóz Niccolò Paganini. Len kúsok od starého prístavu Porto Antico sa nachádza druhé najväčšie akvárium svojho druhu v Európe Acquario di Genova, v ktorom máte jedinečnú možnosť obdivovať krásy podmorského sveta. Ak cestujete s deťmi, určite nevynechajte návštevu zábavného a didaktického centra pre deti do 14 rokov Citta dei Bambini, ktoré sa nachádza len o pár krokov ďalej..


Janov rozdeľuje Ligúrsku riviéru na dve časti – Riviera di Ponente a Riviera di Levante.


Riviera di Ponente je 170 km dlhé pobrežie na západ od Janova, ktoré siaha až k francúzskym hraniciam. V tejto časti sa nachádza i väčšina ubytovaní v našej ponuke. Predstavíme vám najobľúbenejšie letoviská našich klientov.


Finale Ligure patrí k najpôvabnejším mestečkám talianskej riviéry a pýši sa krásnou, 3 km dlhou palmovou promenádou a širokou piesočnou plážou. Zaujme vás svojim historickým centrom s barokovým kostolom San Giovanni Battista a víťazným oblúkom. Za návštevu stojí i hrad Castelfranco pochádzajúci z druhej polovice 14.teho storočia. Celkovú, veľmi príjemnú, atmosféru mesta dotvárajú Ligúrske Alpy, ktoré chránia pobrežie zo severu pred nepriaznivými vplyvmi. Ak si vyberiete pre svoju dovolenku tretí týždeň v auguste, budete mať možnosť zažiť vo Finale Ligure na pár dní pravú historickú atmosféru. Každoročne sa tu totiž koná štvordňová oslava Viaggio nel medioevo - cesta do stredoveku. Celé mesto v týchto dňoch ožije historickou hudbou, budete mať možnosť ochutnať rôzne pochúťky z dôb stredoveku, vidieť promenádu miestnych obyvateľov v dobových kostýmoch, ukážky stredovekých remesiel, či rôzne historické hry.


Ďalším z letovísk západnej riviéry je Pietra Ligure. Čaká tu na vás malebné historické centrum s typickými úzkymi uličkami, či námestie, ktorému dominuje bazilika San Nicolo. Uprostred mesta sa na skale týčia pozostatky hradu. Práve podľa neho dostalo mesto svoj názov. Pozdĺž mora sa tiahne dlhá palmová promenáda s útulnými kaviarňami, reštauráciami, barmi a obchodíkmi, ktorá sa večer mení večer v rušné korzo. Pri pobyte v Pietra Ligure vám odporúčame navštíviť historické mestečko Toirano, ktoré od neho leží necelých 9 km. Uchváti vás úžasným komplexom kvapľových jaskýň Toriano grotte.


Loano patrí k najživším letoviskám Ligúrskej riviéry. Z pamiatok odporúčame navštíviť barokový kostol San Giovanni Battista, starú vežu s hodinami alebo hrad Castello, ktorý sa nachádza na panoramatickom mieste a poskytne vám úžasný výhľad na celé mesto a pobrežie. Loano sa pýši dlhými piesočnými plážami lemovanými palmami. Poskytuje tak ideálne ideálne podmienky na kúpanie.


Ďalším z významných miest je Sanremo. Preslávil ho najmä hudobný festival, ktorý sa tu každoročne koná už od roku 1951. Nachádza sa tu i kasíno Municipale, jedno zo štyroch kasín v Taliansku. Sanremo je lukratívne i blízkosťou francúzskych hraníc, od ktorých ho delí len 30 km.


Ak sa na vašej dovolenke rozhodnete vydať za taliansko-francúzske hranice, odporúčame vám navštíviť Monaco, ktoré od nich leží len 13 km. V druhom najmenšom štáte Európy si môžete pozrieť trať pretekov Formuly 1, celosvetovo známe Grand Casino, či výmenu stráží v Kniežacom paláci Cathedrale de Monaco. Krásy a divy prírody môžete obdivovať v botanickej záhrade Jardin de Exotique Monaco, v Ružovej záhrade princeznej Grace alebo Oceánografickom múzeu, ktoré je vybudované na morskom útese.


Riviera di Levante tvorí 130 km pobrežia na východ od Janova. Členité pobrežie zvažujúce sa priamo do mora je často označované za jedno z najkrajších na svete. Pre svoju jedinečnosť a pôvab sa stalo inšpiráciou pre mnohých spisovateľov a umelcov.


Bezpochyby najkrajšou časťou pobrežia Levante je Cinque Terre. Komplex piatich farebných dediniek balansujúcich na samom okraji skalnatých útesov zvažujúcich sa do mora vo vás zanechá neopísateľný dojem. Cinque Terre sú zapísané medzi pamiatkami svetového dedičstva UNESCO a kvôli ochrane panenskej prírody vznikol v celej oblasti národný park. Na prehliadku jednotlivých dediniek odporúčame využiť vlak, ktorý zastavuje pri každej dedinke (celková trasa cca 41 km) alebo loďou z Levanta, a kombinovať ich s pešou prechádzkou.


Medzi ďalšie skvosty Riviery di Levante patrí Portofino. Romantické mestečko pri zálive s vysokými farebnými domčekmi vyčarujúce priam rozprávkovú atmosféru.


Obľúbeným letoviskom východnej riviéry je Sestri Levante. Staré mesto leží na polostrove Portobello, ktorý lemujú z oboch strán pláže s jemným pieskom. Jedna z nich dostala meno podľa Hansa Christiana Andersena, ktorý tu pobýval v roku 1833. Každý rok v júli sa tu koná Andersen Festival. V Sestri Levante sa môžete venovať kurzom plachtenia, windsurfingu, kanoistiky a plávania. Nadšenci potápania môžu objaviť vraky potopené počas druhej svetovej vojny.


Zlákala vás Ligúrska riviéra?


Vyberte si niektoré ubytovaní z našej ponuky:

 

Hotely a apartmány v oblasti Ligúrska Riviéra

Filtrovať podľa:

třídit / filtrovat
Vzdialenosť od pláže
Stravovanie
Deti zdarma
Kategória hotela
Vybavenie
Služby
zoradiť podľaodporúčanécenavzdialenosť od pláženajlepšie hodnotenépočet hodnotenívýška zľavy
 

Letoviská:

Alassio »Andora »Bordighera »Borgio Verezzi »Ceriale »Diano Marina »Diano Marina - Castello »Finale Ligure »Imperia »Imperia - Porto Maurizio »Laigueglia »Levanto »Loano »Luni Mare »Pietra Ligure »Rapallo »San Bartolomeo »Sanremo »Santa Margherita Ligure »Sestri Levante »Villanova di Albenga »
 
 
ubytovani