maskot

Ligúrska Riviéra

mapa napiste 02 2063 3182
Po-Pia: 8.00 - 17.00
  • letné zájazdy
  • First minute
  • Tipy
  •  
Ligúrska Riviéra
Termín: 03.05.2019  -  14.06.2019
Cestujúci:4
zájazdov
 
 
Ligúrska Riviéra

Ligúrska Riviéra

Hodnotenie87 %0100267
++++ ++++ ++++ ++++ +---
Klienti CK LudorLigúrska Riviéra
Overené: Klienti CK Ludor
Overené a hodnotené klientmi, ktorí boli v danom letovisku: 267
Celkový počet hodnotených ubytovacích zariadení: 36
Počasie
Odporúčané ubytovanie v oblasti Ligúrska Riviéra
Bordighera - Rezidencia LAURA

Rezidencia LAURA

Ligúrska RiviéraBordighera
Hodnotenie:  96 % ++++ ++++ ++++ ++++ +++-
    
Borgio Verezzi - Rezidencia VILLA GLORIA

Rezidencia VILLA GLORIA

Ligúrska RiviéraBorgio Verezzi
Hodnotenie:  84 % ++++ ++++ ++++ ++++ +---
     
Pietra Ligure - Rezidencia SANT´ANNA

Rezidencia SANT´ANNA

Ligúrska RiviéraPietra Ligure
Hodnotenie:  90 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
      
Pietra Ligure - Rezidencia CRISTAL

Rezidencia CRISTAL

Ligúrska RiviéraPietra Ligure
Hodnotenie:  92 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
     

Dovolenka na Ligúrskej Riviére je najlepšia!
•/ skoro na jar celé pobrežie rozkvitne a tento pôvab si ponechá až do neskorej jesene, preto je často nazývané Kvetinová riviéra
•/ celá oblasť v tvare kosáčika je obrátená k juhu, a tak tu panuje mimoriadne slnečné počasie
•/ západné pobrežie Riviera di Ponente tvorí úzky pruh piesočného pobrežia tiahnuceho sa od Janovak Francúzsku, naopak východné pobrežie Riviera di Levante sa vyznačuje oveľa členitejším a malebnejším pobrežím zvažujúcim sa príkro do mora
•/ typické je priezračné more, promenády a rušné letoviská
•/ ligúrska kuchyňa rafinovaným spôsobom využíva to, čo jej oblasť ponúka - predovšetkým ryby a dary mora, nemôžu chýbať ani bylinky - rozmarín, majoránka, tymian, bazalkaa šalvia


Poďte s nami na Ligúrsku Riviéru!

Ligúrska riviéra sa rozprestiera na severozápadnom pobreží Talianska. Pre mnohých je ešte nespoznanou dovolenkovou oblasťou, ktorá však v sebe ukrýva veľa krás. Vyše 300 km dlhé, členité pobrežie u Ligúrskeho mora siahajúce od Toskánska až k Francúzsku, je príjemným kontrastom severného Jadranu. Nájdete tu malebné zátoky s kamienkovými plážami, priezračné more, skaly ostro sa zvažujúce do mora i dlhé piesočné pláže. Vďaka svojej polohe, kedy je celá oblasť obrátená na juh, tu panuje mimoriadne slnečné počasie. Skoro na jar celé pobrežie rozkvitne a tento pôvab si ponechá až do neskorej jesene, preto je často nazývané i Kvetinová riviéra.


Ligúrska riviéra sa pýši prvenstvom medzi regiónmi Talianska v rebríčku kvality pláží a mora. Až 27 miest v tejto oblasti získalo ocenenie Bandiera blu - Modrá vlajka.


Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku na Ligúrskej riviére, určite odporúčame navštíviť Janov, hlavné mesto tohto regiónu so zachovalým historickým centrom, ktoré je súčasne i najdôležitejším prístavom Talianska. Narodilo sa tu veľa známych osobností, ako napríklad národný hrdina Giuseppe Garibaldi, objaviteľ Ameriky Krištof Kolumbus, či husľový virtuóz Niccolò Paganini. Len kúsok od starého prístavu Porto Antico sa nachádza druhé najväčšie akvárium svojho druhu v Európe Acquario di Genova, v ktorom máte jedinečnú možnosť obdivovať krásy podmorského sveta. Ak cestujete s deťmi, určite nevynechajte návštevu zábavného a didaktického centra pre deti do 14 rokov Citta dei Bambini, ktoré sa nachádza len o pár krokov ďalej..


Janov rozdeľuje Ligúrsku riviéru na dve časti – Riviera di Ponente a Riviera di Levante.


Riviera di Ponente je 170 km dlhé pobrežie na západ od Janova, ktoré siaha až k francúzskym hraniciam. V tejto časti sa nachádza i väčšina ubytovaní v našej ponuke. Predstavíme vám najobľúbenejšie letoviská našich klientov.


Finale Ligure patrí k najpôvabnejším mestečkám talianskej riviéry a pýši sa krásnou, 3 km dlhou palmovou promenádou a širokou piesočnou plážou. Zaujme vás svojim historickým centrom s barokovým kostolom San Giovanni Battista a víťazným oblúkom. Za návštevu stojí i hrad Castelfranco pochádzajúci z druhej polovice 14.teho storočia. Celkovú, veľmi príjemnú, atmosféru mesta dotvárajú Ligúrske Alpy, ktoré chránia pobrežie zo severu pred nepriaznivými vplyvmi. Ak si vyberiete pre svoju dovolenku tretí týždeň v auguste, budete mať možnosť zažiť vo Finale Ligure na pár dní pravú historickú atmosféru. Každoročne sa tu totiž koná štvordňová oslava Viaggio nel medioevo - cesta do stredoveku. Celé mesto v týchto dňoch ožije historickou hudbou, budete mať možnosť ochutnať rôzne pochúťky z dôb stredoveku, vidieť promenádu miestnych obyvateľov v dobových kostýmoch, ukážky stredovekých remesiel, či rôzne historické hry.


Ďalším z letovísk západnej riviéry je Pietra Ligure. Čaká tu na vás malebné historické centrum s typickými úzkymi uličkami, či námestie, ktorému dominuje bazilika San Nicolo. Uprostred mesta sa na skale týčia pozostatky hradu. Práve podľa neho dostalo mesto svoj názov. Pozdĺž mora sa tiahne dlhá palmová promenáda s útulnými kaviarňami, reštauráciami, barmi a obchodíkmi, ktorá sa večer mení večer v rušné korzo. Pri pobyte v Pietra Ligure vám odporúčame navštíviť historické mestečko Toirano, ktoré od neho leží necelých 9 km. Uchváti vás úžasným komplexom kvapľových jaskýň Toriano grotte.


Loano patrí k najživším letoviskám Ligúrskej riviéry. Z pamiatok odporúčame navštíviť barokový kostol San Giovanni Battista, starú vežu s hodinami alebo hrad Castello, ktorý sa nachádza na panoramatickom mieste a poskytne vám úžasný výhľad na celé mesto a pobrežie. Loano sa pýši dlhými piesočnými plážami lemovanými palmami. Poskytuje tak ideálne ideálne podmienky na kúpanie.


Ďalším z významných miest je Sanremo. Preslávil ho najmä hudobný festival, ktorý sa tu každoročne koná už od roku 1951. Nachádza sa tu i kasíno Municipale, jedno zo štyroch kasín v Taliansku. Sanremo je lukratívne i blízkosťou francúzskych hraníc, od ktorých ho delí len 30 km.


Ak sa na vašej dovolenke rozhodnete vydať za taliansko-francúzske hranice, odporúčame vám navštíviť Monaco, ktoré od nich leží len 13 km. V druhom najmenšom štáte Európy si môžete pozrieť trať pretekov Formuly 1, celosvetovo známe Grand Casino, či výmenu stráží v Kniežacom paláci Cathedrale de Monaco. Krásy a divy prírody môžete obdivovať v botanickej záhrade Jardin de Exotique Monaco, v Ružovej záhrade princeznej Grace alebo Oceánografickom múzeu, ktoré je vybudované na morskom útese.


Riviera di Levante tvorí 130 km pobrežia na východ od Janova. Členité pobrežie zvažujúce sa priamo do mora je často označované za jedno z najkrajších na svete. Pre svoju jedinečnosť a pôvab sa stalo inšpiráciou pre mnohých spisovateľov a umelcov.


Bezpochyby najkrajšou časťou pobrežia Levante je Cinque Terre. Komplex piatich farebných dediniek balansujúcich na samom okraji skalnatých útesov zvažujúcich sa do mora vo vás zanechá neopísateľný dojem. Cinque Terre sú zapísané medzi pamiatkami svetového dedičstva UNESCO a kvôli ochrane panenskej prírody vznikol v celej oblasti národný park. Na prehliadku jednotlivých dediniek odporúčame využiť vlak, ktorý zastavuje pri každej dedinke (celková trasa cca 41 km) alebo loďou z Levanta, a kombinovať ich s pešou prechádzkou.


Medzi ďalšie skvosty Riviery di Levante patrí Portofino. Romantické mestečko pri zálive s vysokými farebnými domčekmi vyčarujúce priam rozprávkovú atmosféru.


Obľúbeným letoviskom východnej riviéry je Sestri Levante. Staré mesto leží na polostrove Portobello, ktorý lemujú z oboch strán pláže s jemným pieskom. Jedna z nich dostala meno podľa Hansa Christiana Andersena, ktorý tu pobýval v roku 1833. Každý rok v júli sa tu koná Andersen Festival. V Sestri Levante sa môžete venovať kurzom plachtenia, windsurfingu, kanoistiky a plávania. Nadšenci potápania môžu objaviť vraky potopené počas druhej svetovej vojny.


Zlákala vás Ligúrska riviéra?


Vyberte si niektoré z ubytovaní z našej ponuky:

 
Hotely a apartmány v oblasti Ligúrska Riviéra
9 CK Ludor - Park hotel ARGENTO ****+

Park hotel ARGENTO ****+

Levanto
         
Hodnotenie: 90 %
++++ ++++ ++++ ++++ ++--

Rezidencia LAURA

Bordighera
      
Hodnotenie: 96 %
++++ ++++ ++++ ++++ +++-

Rezidencia LE SALINE

Borgio Verezzi
         
Hodnotenie: 98 %
++++ ++++ ++++ ++++ ++++

Rezidencia CHERIE

Borgio Verezzi
        
Hodnotenie: 86 %
++++ ++++ ++++ ++++ +---

Rezidencia VILLA GLORIA

Borgio Verezzi
       
Hodnotenie: 84 %
++++ ++++ ++++ ++++ +---
5 CK Ludor - Villaggio IL PAESE DI CIRIBI

Villaggio IL PAESE DI CIRIBI

Ceriale
          
Hodnotenie: 78 %
++++ ++++ ++++ ++++ ----
5 CK Ludor - Rezidencia ORCHIDEA

Rezidencia ORCHIDEA

Diano Marina
      
Hodnotenie: 94 %
++++ ++++ ++++ ++++ +++-

Hotel METROPOL ****

Diano Marina
          
Hodnotenie: 95 %
++++ ++++ ++++ ++++ +++-

Hotel VILLA IGEA ***

Diano Marina
         
Hodnotenie: 85 %
++++ ++++ ++++ ++++ +---

Rezidencia PARADISO

Laigueglia
     
Hodnotenie: 86 %
++++ ++++ ++++ ++++ +---

Rezidencia STELLA MARIS

Pietra Ligure
         
Hodnotenie: 86 %
++++ ++++ ++++ ++++ +---
5 CK Ludor - Rezidencia SANT´ANNA

Rezidencia SANT´ANNA

Pietra Ligure
        
Hodnotenie: 90 %
++++ ++++ ++++ ++++ ++--
5 CK Ludor - Rezidencia PERLA MARINA

Rezidencia PERLA MARINA

Pietra Ligure
       
Hodnotenie: 88 %
++++ ++++ ++++ ++++ ++--
5 CK Ludor - Hotel PACO ***

Hotel PACO ***

Pietra Ligure
        
Hodnotenie: 78 %
++++ ++++ ++++ ++++ ----
5 CK Ludor - Hotel VILLA NICOLE ***

Hotel VILLA NICOLE ***

Pietra Ligure
      
Hodnotenie: 82 %
++++ ++++ ++++ ++++ ----

Hotel MIRIAM ***

Pietra Ligure
        

5 CK Ludor - Hotel MINERVA ***

Hotel MINERVA ***

Pietra Ligure
       
Hodnotenie: 82 %
++++ ++++ ++++ ++++ ----

Rezidencia MEDITERRANEE

Pietra Ligure
        
Hodnotenie: 92 %
++++ ++++ ++++ ++++ ++--
5 CK Ludor - Rezidencia HERMITAGE

Rezidencia HERMITAGE

Pietra Ligure
         
Hodnotenie: 86 %
++++ ++++ ++++ ++++ +---
5 CK Ludor - Rezidencia CRISTAL

Rezidencia CRISTAL

Pietra Ligure
       
Hodnotenie: 92 %
++++ ++++ ++++ ++++ ++--

Rezidencia RIVIERA

Pietra Ligure
       
Hodnotenie: 64 %
++++ ++++ ++++ +--- ----
5 CK Ludor - Apartmány LA MERIDIANA

Apartmány LA MERIDIANA

San Bartolomeo
       
Hodnotenie: 86 %
++++ ++++ ++++ ++++ +---

Hotel MAYOLA ***

San Bartolomeo
         
Hodnotenie: 85 %
++++ ++++ ++++ ++++ +---
10 CK Ludor - Hotel SAN MATTEO ***

Hotel SAN MATTEO ***

San Bartolomeo
       
Hodnotenie: 77 %
++++ ++++ ++++ +++- ----

Apartmány IL BORGO DELLA ROVERE

San Bartolomeo
       
Hodnotenie: 78 %
++++ ++++ ++++ ++++ ----
10 CK Ludor - Hotel NYALA ****

Hotel NYALA ****

Sanremo
          
Hodnotenie: 77 %
++++ ++++ ++++ +++- ----
10 CK Ludor - Hotel NAZIONALE  ****

Hotel NAZIONALE ****

Sanremo
        
Hodnotenie: 95 %
++++ ++++ ++++ ++++ +++-
10 CK Ludor - Villaggio C´ERA UNA VOLTA

Villaggio C´ERA UNA VOLTA

Villanova di Albenga
         
Hodnotenie: 76 %
++++ ++++ ++++ +++- ----

Hotel VILLA BALBI ****

Sestri Levante
        
Hodnotenie: 95 %
++++ ++++ ++++ ++++ +++-
10 CK Ludor - Hotel BRISTOL ****

Hotel BRISTOL ****

Rapallo
          

Rezidencia RIVIERA PALACE ***

Loano
         
Hodnotenie: 84 %
++++ ++++ ++++ ++++ +---
5 CK Ludor - Rezidencia I CORMORANI

Rezidencia I CORMORANI

Loano
       
Hodnotenie: 78 %
++++ ++++ ++++ ++++ ----

Hotel GARDEN ***

Alassio
       
Hodnotenie: 82 %
++++ ++++ ++++ ++++ ----

Hotel FLORA ***

Alassio
       
Hodnotenie: 90 %
++++ ++++ ++++ ++++ ++--
8 CK Ludor - Villaggio COLOMBO

Villaggio COLOMBO

Andora
       
Hodnotenie: 76 %
++++ ++++ ++++ +++- ----
10 CK Ludor - Villa GIADA

Villa GIADA

Imperia - Porto Maurizio
       
Hodnotenie: 86 %
++++ ++++ ++++ ++++ +---
10 CK Ludor - Rezidencia BORGO VERDE

Rezidencia BORGO VERDE

Imperia - Porto Maurizio
         
Hodnotenie: 78 %
++++ ++++ ++++ ++++ ----
 

Letoviská:

Alassio »Andora »Bordighera »Borgio Verezzi »Ceriale »Diano Marina »Finale Ligure »Imperia - Porto Maurizio »Laigueglia »Levanto »Loano »Luni Mare »Pietra Ligure »Rapallo »San Bartolomeo »Sanremo »Sestri Levante »Villanova di Albenga »
 
 
ubytovani