Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Lyžovanie v Taliansku, ktoré si zamilujete Dovolenka v Rakúsku Zoznámte sa s Gigim Návrat hore


Kalábria

oblibene historie mapa napiste
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 9.00 - 16.00
Kam chcete ísť?
Kalábria
Kedy a na ako dlho? 20.04. - 06.07.2024 / 1 týždeň
Koľko osôb?4 dosp.
hľadať
lupa
 
 
Kalábria

Kalábria

Počasí loni:V.VI.VII.VIII.IX.
temperature22 °C12 °C26 °C16 °C29 °C18 °C29 °C18 °C27 °C16 °C
Počasie
Odporúčané ubytovanie v oblasti Kalábria
Capo Vaticano  - Hotel MARCO POLO ***
Hotel

MARCO POLO ***

Kalábria / Capo Vaticano
      
Hodnotenie: 80 % ++++ ++++ ++++ ++++ ----
Capo Vaticano  - Villaggio MARCO POLO
Villaggio

MARCO POLO

Kalábria / Capo Vaticano
 
Capo Vaticano  - Hotel GROTTICELLE ***
Hotel

GROTTICELLE ***

Kalábria / Capo Vaticano
      
Hodnotenie: 92 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Capo Vaticano  - Rezidencia ESMERALDO
Rezidencia

ESMERALDO

Kalábria / Capo Vaticano
      
Hodnotenie: 92 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--

Dovolenka v Kalábrii je najlepšia!
•/ zabudnite na Jadran - táto časť Talianska je iná. Budete uchvátení krásou prírody, zaskočení priezračnosťou tunajšieho mora, potešení pohostinnosťou miestnych obyvateľov a obohatení nezabudnuteľnými dojmami
•/ kraj prevažne hornatý a nie príliš bohatý, priemyselné centrátu takmer nenájdete
•/ dovolenka v pokojnom prostredí
•/ nepreľudnené pláže všetkých druhov - piesok, štrk, okruhliakyi skaly - vždy s krištáľovo priezračnou vodou, ideálnou premilovníkov potápania
•/ pestrosťou neoplýva len tunajšia krajina, ale i gastronomická ponuka - milovníci jedla ocenia nielen pokrmy z rýba kôrovcov, ale i miestny suchý korenený salám, bravčové klobásky Soppressata alebo údené Capocollo


Poďte s nami do Kalábrie!

Chcete zažiť nefalšovanú taliansku atmosféru? Vydajte sa do Kalábrie! Nájdete ju v najjužnejšej časti Talianska ako špičku pomyselnej čižmy. Nepatrí síce k bohatým regiónom, ale získa si vás pohodou a pohostinnosťou miestnych obyvateľov, uchváti talianskym temperamentom, krásnou zachovalou prírodou, priezračným morom, členitým pobrežím so skalami a množstvom zátok s bielym pieskom... Ak máte radi nepreľudnené, slnkom zaliate prírodné pláže a hľadáte skutočný oddych od uponáhľaného sveta, Kalábria bude tým pravým miestom práve pre vás.


Pokiaľ sa vyberiete na dovolenku na juh Talianska, je len malá pravdepodobnosť, že vás sklame počasie. Kalábria sa totiž v Taliansku pýši prvenstvom v počte slnečných dní v roku. Turisticky je veľmi obľúbená a pre svoju krásu je často označovaná i ako európsky Karibik. Nemusíte sa však obávať, že sa tu stretnete s takými davmi turistov ako na severnom Jadrane.


Kalábriu obklopuje z oboch strán more. Na západe Tyrhénske a na východe Iónske. Vnútrozemie je z prevažnej časti hornaté, nenájdete tu takmer žiadne priemyselné centrá, ale o krásnu prírodu tu naozaj nie je núdza. Ak máte radi turistiku a nechcete celý čas len leňošiť na pláži, na vašej dovolenka vám odporúčame navštíviť niektorý z prírodných parkov. Najväčším z nich, a zároveň i najväčším parkom v Taliansku je Pollino.


Najobľúbenejšími letoviskami západného pobrežia Kalábrie sú Scalea, Briatico, Marina di Zambrone, Capo Vaticano a Tropea.


Scalea je starobylé antické mesto v najsevernejšej časti Kalábrie na Riviera dei Cedri. Riviéra získala svoje meno podľa cedrátov, ktoré sa tu pestujú vo veľkom množstve. Scalea pozostáva z dvoch častí, historického centra na kopci a modernej časti pozdĺž pobrežia. V historickom centre nájdete normanský hrad, typické úzke uličky, mnohé kostoly a paláce. Pozdĺž mora bolo vystavané moderné centrum s hotelmi, rezidenciami, obchodmi a reštauráciami. Pokiaľ si vyberiete pre svoju dovolenku Scaleu, určite odporúčame navštíviť neďaleké historické mestečko Diamante, ktoré je známe nástennými maľbami “murales”. Podieľalo sa na nich veľa talianskych i zahraničných maliarov. Mestečko preslávil i Feferónkový festival, ktorý sa koná na začiatku septembra. Feferónka (peperoncino) je najbežnejšou prísadou kalábrijskej kuchyne. Zaujímavosťou je, že sa pridáva nielen do slaných jedál, ale napr. i do čokolády či zmrzliny.


Capo Vaticano patrí k najkrajších a najnavštevovanejším častiam Kalábrie. Typické je pre ňu členité pobrežie, kde sa skaly prudko padajúce do azúrového mora striedajú so zátočinami s piesočnými plážami. Je to ideálne miesto pre potápanie, prechádzky, ochutnávky miestnych špecialít či relax pri pláži. Nájdete tu i jednu z najkrajších pláží v oblasti – pláž Groticelle s bielym pieskom, lemovanú skalnatými útesmi. Ak budete tráviť dovolenku v Capo Vaticano, odporúčame vám navštíviť historické mestečko Tropea, ktoré je vzdialené necelých 12 km. Často je nazývané ako Perla Kalábrie. Hlavnou dominantou mesta je benediktínska svätyňa z dôb stredoveku Santa Maria dell´Isola, ktorá je postavená na skalnatom útese. Budete mať z nej krásny výhľad na pôsobivé pobrežie mestečka Tropea. Dlhá piesočná pláž oddelená skalnou stenou, na ktorej sa týči historické centrum si vás určite získa. V meste sa zachovalo množstvo pamiatok, kostolov a kláštorov. Posedieť si môžete v niektorej z mnohých kaviarní, večer môžete vyraziť za zábavou do baru.


Ak trávite dovolenku radi aktívne a máte v obľube plavby loďou, určite využite niektorú z možností lodných výletov. Odporúčame napríklad plavbu na sopečné liparské ostrovy Lipari, Vulcano a Strmoboli.


Východné pobrežie je v porovnaní s tým západným menej zaľudnené. K obľúbeným miestam patrí polostrov Capo Rizzuto, chránená oblasť, kde nájdete skalnaté zátoky so zlatistými piesočnými plážami a priezračným morom. Pôvodne rybárska dedinka Le Castella je jedným z najnavštevovanejších miest. Pýši sa Aragónskym hradom týčiacim sa na polostrove, ktorý sa pri rozbúrenom mori mení na ostrov. Ak sa presuniete južnejšie, dorazíte do antického mesta Squillace, ktoré je zároveň jedno z najvýznamnejších nálezísk. V súčasnosti je známe výrobou terakoty. Prímorské Squillace Lido sa vyznačuje bielymi plážami. Pri pobyte tu odporúčame výlet do cca hodinu vzdialeného mestečka Stilo, ležiaceho na úpätí hory Consolino. Bolo poškodené zemetrasením a je mestom filozofa Toamassa Campanella. Dominantou mesta je tehlový chrám z 10. storočia.


Pri návšteve Kalábrie samozrejme nesmieme zabudnúť ani na špeciality miestnej kuchyne. Je v nej badať vplyv arabskej kultúry a vyznačuje sa ostrými chuťami, o ktoré sa postará najmä už spomínané Peperoncino. Ďalšou, obľúbenou súčasťou jedál je kalábrijská červená cibuľa, pochádzajúca z oblasti Tropea a Capo Vaticano. Oproti bežnej cibuli je sladšia a jemnejšia. Typické pre Kalábriu sú i olivy, okrúhly červený baklažán, či domáce cestoviny. K miestnemu rubínovo červenému vínu ochutnajte bruschettu, opečený chlieb, s pikantným roztierateľným salámom nduja vyrobeným z barvčového mäsa. Ak obľubujete rybie špeciality, vyskúšajte steak alebo tatarák z čerstvého tuniaka, či pastu sardella, ktorá sa pripravuje z rýb, chilli a soli. Zo sladkých špecialít odporúčame tartuffo – zmrzlinu v čokoládovej guli. Ak si chcete priniesť domov trochu vône Kalábrie, kúpte si určite éterický olej z bergamotu, aromatického citrusového ovocia, ktoré sa pestuje práve v tejto oblasti a používa sa najmä v kozmetickom priemysle.


Príďte i vy ochutnať chute a vône Kalábrije a vyberte si z našej ponuky ubytovaní.

 

Hotely a apartmány v oblasti Kalábria

Filtrovať podľa:

třídit / filtrovat
Vzdialenosť od pláže
Stravovanie
Deti zdarma
Kategória hotela
Vybavenie
Služby
zoradiť podľaodporúčanécenavzdialenosť od pláženajlepšie hodnotenépočet hodnotenívýška zľavy
 

Letoviská:

Badolato »Botricello »Brancaleone »Briatico »Calalunga di Montauro »Capo Rizzuto »Capo Vaticano »Capo Vaticano - Torre Ruffa »Cariati Marina »Cirella »Copanello »Corigliano Calabro »Cropani Marina »Crotone »Davoli Marina »Gasperina »Guardavalle Marina »Isca Marina »Isola Capo Rizzuto »Marina di Zambrone »Marinella di Cutro »Montepaone »Paola »Pizzo Calabro »Praia a Mare »Rossano Calabro »Sangineto Lido »Santa Maria del Cedro »Scalea »Sellia Marina »Sibari »Squillace »Tropea - Parghelia »
 
 
ubytovani