Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Lyžovanie v Taliansku, ktoré si zamilujete Dovolenka v Rakúsku Zoznámte sa s Gigim Návrat hore


Sardínia

oblibene historie mapa napiste
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 9.00 - 16.00
Kam chcete ísť?
Sardínia
Kedy a na ako dlho? 20.04. - 06.07.2024 / 1 týždeň
Koľko osôb?4 dosp.
hľadať
lupa
 
 
Sardínia

Sardínia

Počasí loni:V.VI.VII.VIII.IX.
temperature22 °C12 °C27 °C16 °C30 °C19 °C30 °C19 °C27 °C17 °C
Počasie
Odporúčané ubytovanie v oblasti Sardínia
San Teodoro - Rezidencia LE CANNE
Rezidencia

LE CANNE

Sardínia / San Teodoro
   
Hodnotenie: 82 % ++++ ++++ ++++ ++++ ----

Dovolenka na Sardínii je najlepšia!
•/ za prekrásnymi plážami, azúrovým morom, nezničenou prírodou a skalnatými zátokami nemusíte cestovať do Karibiku, čaká na Vás Sardínia - ostrov, kde sa zastavil čas
•/ šarm nedotknuteľnej oblasti si ostrov zachoval dodnes, zamilovala si ho talianska smotánka a objavili ho i hviezdy Hollywoodu
•/ nároční hostia ocenia odpočinok na smaragdovom pobreží Costa Smeralda, jednom z najluxusnejších miest v Európe
•/ výber pobytového miesta je ale vcelku jednoduchý pre všetkých - celé pobrežie ostrova je lemované prekrásnymi plážami, ktoré sú pokryté jemným bielym pieskom a morská voda má toľko odtieňov modrej farby, že ani objektív najlepšieho fotoaparátu ich nezachytí všetky
•/ Sardínia ponúka ale viac než len slovami neopísateľné pláže, vo vnútrozemí Vás zaujmú pôvabné mestečká, pri ktorých návšteve sa vrátite o niekoľko storočí späť, staré amfiteátre a kúpele, prírodné krásy - čím sa necháte zlákať najviac, záleží len na Vás
•/ Vaše chuťové bunky podráždia miestni kuchári, ktorí vyčaria z čerstvých rýb a morských plodov dokonalé špeciality


Poďte s nami na Sardíniu!

Sardínia je druhým najväčším ostrovom Talianska a celého Stredozemného mora. Ponúka veľa rôznych lákadiel, pre ktoré je obľúbenou destináciou pre smotánku z celého sveta. Ostrov vás uchváti panenskou prírodou a morom, ktoré hrá všetkými odtieňmi modrej a zelenej. Pre členité pobrežie s malými zabudnutými plážami s bielym pieskom dostal ostrov prezývku európsky Karibik.


Sardínia má bohatú históriu, s vplyvom mnohých kultúr. Najstaršie zmienky o osídlení spadajú do doby neolitu, pričom najviac stôp po sebe zanechala civilizácia Nuraghov. Po celom ostrove nájdeme viac ako 7 000 veľkých kruhových kamenných stavieb z obdobia Nuragov. Medzi významné národy, ktoré ovplyvnili kultúru a zanechali po sebe množstvo pamiatok, patria napríklad: Féničania, Rímania, Arabi nebo Aragónci.


Ostrov sa vyznačuje klasickým stredomorským podnebím s horúcimi a suchými letami a miernou vlhkou zimou. Nájdete tu tak ideálne podnebie pre strávenie príjemnej dovolenky. Vo vnútrozemí je podnebie drsnejšie a v najvyššom pohorí Gennargentu sa dá v zime dokonca lyžovať.


Sardínia je ostrov plný protikladov. Vo vnútrozemí nájdete hory a pahorkatiny a narazíte tu na početné stáda ovcí. Život je tu viac tradičný než na pobreží ostrova. Pobrežie je členité a pláže sú veľmi rôznorodé, dlhé a široké pláže striedajú malebné menšie zátoky, okruhliakové pláže alebo skalnaté pobrežie. Kombinácie zlatistého, bieleho alebo ružového piesku a neuveriteľne čistej vody robia zo Sardínie jedinečnú destináciu pre vašu letnú dovolenku.


Miestna kuchyňa je nezabudnuteľná. Významnú úlohu v nej zohrávajú mliečne výrobky z ovčieho a kozieho mlieka. O syre Pecorino ste už určite počuli a práve tu, na Sardínii, nájdete ten najlahodnejší. Unikátne je i miestne pečivo a chlieb, napríklad tenký a chrumkavý chlieb Carasau alebo mäkký chlieb s chrumkavou kôrkou Civraxiu, ktorý pochádza už z dôb Rimanov. Sardínia má veľkú tradíciu v rybárstve a ryby a morské plody sa tu pripravujú na mnoho spôsobov. Sú vždy čerstvé a lahodné. Ochutnať môžete i vynikajúce sladkosti, medzi ktoré patria napríklad sušienky Amaretti vyrobené z mandlí dopestovaných na Sardínii. K tradičným sviatočným jedlám patrí pečené prasiatko alebo jahňa. A všetky tieto dobroty je ideálne doplniť miestnym delikátnym vínom.


Medzi zaujímavé miesta, ktoré by ste mali určite navštíviť, patrí najväčšie mesto Sardínie Cagliari. Historické centrum je ovplyvnené mnohými národmi, ktoré sa tu v priebehu rokov vystriedali. Najstaršími časťami mesta sú štvrte Marina a Casteddu. Nájdete tu veľa kostolov, historické vstupné brány Torre dell'Elefante a Torre di San Pancrazio, rímsky amfiteáter alebo botanickú záhradu.


Ďalším významným mestom, ktoré by ste nemali minúť je Alghero, často nazývané i ako malá Barcelona. Historické centrum s úzkymi romantickými uličkami obklopuje stredoveké opevnenie. Za videnie určite stojí kostol San Michele s pestrofarebnou kopulou, gotický chrám Duomo di Santa Maria alebo miestny prístav. Po prechádzke mestom si môžete oddýchnuť pri šálke lahodnej kávy na Piazza Civica.


Jednou z najlukratívnejších častí Sardínie je pobrežie Costa Smeralda. Nachádzajú sa tu predovšetkým luxusné rezorty. Práve táto oblasť je obľúbená a vyhľadávaná talianskymi a svetovými celebritami. Smaragdové pobrežie, ako sa tejto časti Sardínie hovorí, je vyhlásené najmä kvôli neporušenej prírode, malým romantickým plážam s bielym pieskom a priezračnému azúrovému moru. Medzi najkrajšie pláže patria: Spiaggia Pevero, Spiaggia di Liscia Ruja, Spiaggia del Principe alebo Spiaggia Capriccioli. Hlavnými mestami Smaragdového pobrežia sú Porto Rotondo a Porto Cervo.


K ďalším, hojne navštevovaným miestam patrí letovisko Isola Rossa. Kedysi rybárska dedinka získala obľubu najmä medzi rodinami s deťmi kvôli pozvoľnému vstupu do mora. Uchváti vás divoká príroda, čisté more a pre túto oblasť charakteristické červenkasté skalnaté útesy. Hlavnou plážou je Spiaggia Lunga, v preklade dlhá pláž. Približne 3 kilometre od mestečka nájdete mys Punta di Canneddi, odkiaľ je prekrásny výhľad do okolia.


Z prírodných zaujímavostí rozhodne nesmiete minúť kvapľovú Neptúnovu Neptunova jeskyně na myse Capo Caccia. Jaskyňa je dlhá viac ako kilometer a podľa legendy v nej sídlil boh Neptún. Prístupná je loďou z mora alebo po súši, kde musíte zostúpiť 110 výškových metrov po 656 schodoch. Ďalším jedinečným miestom je kaňon Gorropu Neptunova jeskyně. Prechádzate tu korytom bývalej rieky, na najužších miestach je kaňon široký len 5-10 metrov, ale skaly siahajú až do výšky 400 metrov.

Nadšenci turistiky si prídu na svoje v Národnom parku Golfo di Orosei e del Gennargentu. Nachádza sa tu najvyššia hora Sardínie Punta La Marmora, ktorá meria 1834 metrov. Z vrcholu môžete obdivovať celé pobrežie ostrova. Samotná prechádzka parkom je dych berúca – lesy, pastviny, jaskyne alebo skaliská pri pobreží.

Z historických pamiatok sú významné už spomínané typické kruhové stavby nuraghi. Medzi najvýznamnejšie patrí archeologické nálezisko Su Nuraxi pri meste Barumini. Centrom komplexu je trojposchodová budova, ktorá bola postavená niekedy okolo roku 1 500 pr. n. l. Ďalšími sú ruiny antického mesta Tharros, ktoré bolo dôležitým fenickým prístavom. Nachádza sa blízko dedinky San Giovanni di Sinis v provincii Oristano.

 

Hotely a apartmány v oblasti Sardínia

Filtrovať podľa:

třídit / filtrovat
Vzdialenosť od pláže
Stravovanie
Deti zdarma
Kategória hotela
Vybavenie
Služby
zoradiť podľaodporúčanécenavzdialenosť od pláženajlepšie hodnotenépočet hodnotenívýška zľavy
 

Letoviská:

Alghero »Badesi »Baia Sardinia »Bari Sardo »Budoni »Cala Gonone »Cala Liberotto »Cannigione »Capo Ceraso »Capo Coda Cavallo »Cardedu »Castelsardo »Castiadas »Costa Paradiso »Costa Rei »Golfo Di Marinella »Isola Rossa »Lotzorai »Palau »Pittulongu »Porto Cervo - Liscia di Vacca »Porto Corallo »Porto Raphael - Palau »Porto Rotondo »San Teodoro »Santa Teresa Gallura »San´t Antioco »Stintino »Torre del Pozzo »Valledoria »Vignola Mare »Villasimius »
 
 
ubytovani