Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Lyžovanie v Taliansku, ktoré si zamilujete Dovolenka v Rakúsku Zoznámte sa s Gigim Návrat hore


Maskot cestovné kancelárie Gigi

oblibene historie mapa napiste
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 9.00 - 16.00
Kam chcete ísť?
Zadajte oblasť ...
Kedy a na ako dlho? 25.05. - 10.08.2024 / 1 týždeň
Koľko osôb?4 dosp.
hľadať
lupa
 

Ciaaao priatelia a milovníci Talianska!maskot

Možno ste si všimli, že už nejaký čas zdobí moja špagetová maličkosť tieto stránky. Priviala ma sem tak trochu náhoda. Musím sa ale priznať, že v cestovnej kancelárii Ludor sa mi okamžite zapáčilo.  A preto som, už nejaký ten piatok, hrdým členom tímu. Najväčšou vášňou, ktorá nás tu všetkých spája je TALIANSKO.

Budem tu pre vás, kedykoľvek budete potrebovať poradiť. Ako rodený Talian poznám svoju krajinu takmer ako svoje talianske topánky. Rád vám pomôžem i pri výbere správneho miesta pre vašu dovolenku.

Dovoľte mi, aby som sa vám predstavil. Volám sa Gianluigi. Pre priateľov som ale jednoducho Gigi. Športoví fanúšikovia určite poznajú i môjho menovca Gianluigi Buffona. V bráne síce nie som tak dobrý ako on, ale futbal, rovnako ako i dobré jedlo a cestovanie, prosto milujem.

maskot

Narodil som sa v meste Avellino. Je tu naozaj krásne! Milujem tie výhľady na okolité zelené kopce a kľukatiace sa vinice. Možno ste už počuli o víne Fiano di Avellino, ktoré túto oblasť preslávilo. Moje rodné mesto leží v južnej časti Talianska, v regióne Kampánia . V regióne, ktorý dal vzniknúť samým skvelým veciam. Nepochádzam z neho len ja. Ale i ďalší môj menovec, populárny taliansky spevák a skladateľ Gigi D'Alessio. A to priamo z hlavného mesta tohto regiónu, Neapola. Mimochodom, vedeli ste, že prespieval český song od Ivana Mládka Jóžin z bážin? V Kampánii po prvý krát uzrela svetlo sveta i najznámejšia talianska pizza Margherita alebo slávna Mozzarella di Bufala Campana vyrábaná z byvolieho mlieka.  A to ani nehovorím o tom, aké krásne sú tu pláže a aké krištáľovo čisté je more.

Pochádzam z typickej talianskej, rozvetvenej rodiny. Časť svojho detstva som strávil u babičky a deda na Sicílii. Spoločne sme tu na preslnených plantážach zbierali červené pomaranče, citróny a mandle.  Babička z nich potom piekla vynikajúce marcipánové sušienky amaretti. Dodnes, vždy keď ich ochutnám, vrátim sa v spomienkach do detstva. Babička sa mi snažila často ukázať čo najviac z antických pamiatok, ktorých je na Sicílii plno. Ale ja som radšej trávil čas s dedom vo vinohrade. Jeho srdcovkou bola výroba vína Marsala. Že ste o ňom ešte nepočuli? Je to doliehované, často veľmi sladké a hutné víno. Určite ho musíte prísť vyskúšať!

maskot

Možno vás prekvapí, že sa na Sicílii dá i lyžovať. Jazdí sa priamo z aktívnej sopky Etna a máte pri tom krásny výhľad na more! Samozrejme máme na lyžovanie v Taliansku i oveľa vhodnejšie miesta. Keď som prvý krát prišiel za svojim bratrancom Pepe do Dolomitov, tak sa mojim lyžiarskym začiatkom na Etne len smial. Teraz už ho ale s prehľadom strčím do vrecka, pretože Dolomity som prešiel krížom krážom.

Študoval som v Bologni, na jednej z najstarších univerzít sveta. Cez leto som si chodieval  oddýchnuť do Bibione. Prázdniny  som si tu vždy parádne užil a pochopil som, prečo práve sem jazdí v lete toľko turistov. Na každom rohu možnosti zábavy, občerstvenie, hromada atrakcií pre deti. I ja som sa vrátil do svojich detských rokov a vyskúšal som si jazdu na banáne a gumových kolesách. Dal som si tiež tú námahu a otestoval pre vás aquparkyCaorle, Lido di Jesolo i Lignane. A tiež vyskúšal, kde nájdete tu najlepšiu taliansku zmrzlinu. Uf, ale bola to drina!

Občas som jazdieval za tetou Francescou do Lignana, ktorá pracovala v miestnej zoo. Raz som toho využil a vyfotil sa s mláďaťom irbisa, čiže leoparda snežného. Teta za to dostala poriadne vynadané. A ja hneď po nej.  Potom už som len sekal dobrotu a pracoval na pláži. Každý deň som rozložil a potom zase zložil snáď stovky slnečníkov. Niekedy sa mi o slnečníkoch i snívalo. Na zvyšok leta som sa radšej odpratal do Torbole k jazeru Garda, kde som strávil celé dni surfovaním. Vedeli ste, že sú tu priam ideálne poveternostné podmienky na vodné športy? Jedny z najlepších v Taliansku.

Počas štúdií som pobýval i v Toskánsku, kde som si privyrábal zberom hrozna. Zoznámil som sa tu s Matúšom, veselým synkom z Moravy. Vďaka nemu som strávil úžasný týždeň na Morave v malebnom mestečku Strážnice. Môj dedo o tom nerád počuje, ale miestne Rulandské biele som si priamo zamiloval. Vôbec som netušil, že práve tu sa koná najväčší a najstarší folklórny festival v Európe. Toľko milých a príjemných ľudí pohromade! No a tu prišlo k tomu osudovému stretnutiu. Neveril by som, že sa v Strážnici nájdu ľudia, ktorí milujú Taliansko rovnako ako ja. Ihneď sme si padli do noty. Od tej doby sa za skvelou partou z cestovnej kancelárie Ludor vraciam pravidelne. Vďaka svojej špagetovej kráse a neodolateľnému šarmu som sa stal dokonca i jej maskotom. A teraz som vám úplne k dispozícii. Budem prinášať čerstvé správy z Talianska a rád vám so všetkým poradím. So mnou si Taliansko užijete!


maskot

Ci vediamo in Italia.

 
 
ubytovani