Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Lyžovanie v Taliansku, ktoré si zamilujete Dovolenka v Rakúsku Zoznámte sa s Gigim Návrat hore


Kampánia

oblibene historie mapa napiste
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 9.00 - 16.00
Kam chcete ísť?
Kampánia
Kedy a na ako dlho? 20.07. - 05.10.2024 / 1 týždeň
Koľko osôb?4 dosp.
hľadať
lupa
 
 
Kampánia

Kampánia

Počasí loni:V.VI.VII.VIII.IX.
temperature24 °C13 °C28 °C17 °C30 °C19 °C30 °C19 °C27 °C17 °C
Počasie
Odporúčané ubytovanie v oblasti Kampánia
Baia Domizia - Rezidencia GIULIVO
Rezidencia

GIULIVO

Kampánia / Baia Domizia
     
Hodnotenie: 84 % ++++ ++++ ++++ ++++ +---
Baia Domizia - Hotel GIULIVO H ****
Hotel

GIULIVO H ****

Kampánia / Baia Domizia
     
 
Baia Domizia - Camping BAIA DOMIZIA
Camping

BAIA DOMIZIA

Kampánia / Baia Domizia
       
Hodnotenie: 90 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Marina di Camerota - Villaggio LA FENOSA
Villaggio

LA FENOSA

Kampánia / Marina di Camerota
    
Hodnotenie: 92 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--

Dovolenka v Kampánii je najlepšia!
• raj všetkých druhov pôžitkov - fascinujúce členité pobrežie, priezračné more, ohromujúce farby, vôňa prírody, lahôdky miestnej kuchyne
• Kampánia – to nie je len oblasť okolo presláveného pulzujúceho Neapola s Vesuvom, ale i kúpeľný ostrov Ischia, čarokrásny ostrov Capri a dych berúce antické mesto Pompeje
• celý región sa pyšní veľmi cennými historickými pamiatkami – v oblasti Paestum sa dochovali trosky chrámov, ktoré sú najzachovalejšími monumentmi gréckeho staviteľského umenia na talianskej pevnine
• dovolenku podľa svojich predstáv tu prežijú tí, ktorí sa neuspokoja len s ničnerobením na plážach, ale chcú poznávať stále niečo nové
• objavte pravú neapolskú pizzu, obľúbený likér Limoncello a výbornú mozzarellu di Bufala


Poďte s nami do Kampánie!

Vydajte sa s nami na dovolenku do juhozápadnej časti Talianska. Do oblasti, ktorá sa pýši cennými historickými pamiatkami, fascinujúcim členitým pobrežím, priezračným morom, krásnou prírodou a vôňami lahôdok miestnej kuchyne. Kampánia je ideálnym miestom pre vašu dovolenku, ak nechcete celý čas stráviť len na pláži. Či už sa behom pobytu vyberiete do presláveného Neapolu, mesta s pulzujúcim životom, ku kráteru sopky Vesuv, navštívite ostrov Ischia alebo Capri, alebo sa budete prechádzať popri ruinách antického mesta Pompeje, odnesiete si z dovolenky okrem oddychu na pláži i neopakovateľné zážitky. Navyše, poloha v južnej časti Talianska, vám zabezpečí príjemné, teplé stredomorské počasie.


Ktorú časť Kampánie si vybrať pre svoju dovolenku? Predstavíme vám najobľúbenejšie letoviská tejto oblasti a miesta, kam sa oplatí určite pozrieť.


V najsevernejšej časti Kampánie nájdete menšie, pokojné prímorské letovisko Baia Domizia. Ponúkame tu celý rad hotelov priamo pri pláži, ale i villaggia so širokou škálou služieb, ktoré ocenia najmä skupinky mladých, či rodiny s deťmi. Zaujímavosťou, ktorá vás tu možno trošku prekvapí, je tmavý piesok na pláži. Nemusíte sa ale ničoho obávať, tmavá farba len odhaľuje jeho sopečný pôvod. Pláže sú tu vždy veľmi pekne upravené a vstup do mora pozvoľný. Celá oblasť je turisticky veľmi atraktívna. Pri dovolenke v tejto časti Kampánie odporúčame navštíviť blízke pobrežné stredoveké mestečká Formia a Gaeta. Ideálne je spojiť ich návštevu s kúpaním na niektorej z miestnych pláží. Kúsok od Baia Domizia leží Minturno s rozľahlým archeologickým areálom Antica Minturno, kde máte možnosť vidieť antické divadlo, aquadukt a ďalšie pamiatky. Pokiaľ sa vyberiete viac do vnútrozemia, po necelej hodine cesty dorazíte do mesta Caserta. Kráľovský zámok z 18. storočia, ktorý je tu hlavným turistickým cieľom, je často označovaný ako francúzske Versailles. Zachoval sa v ňom nádherný interiér, pýchou je záhrada s fontánami. Na návštevu si vyhraďte dosť času, celý areál je naozaj rozsiahly a bola by ho škoda len tak v rýchlosti preletieť.


Osobitné miesto si zaslúži hlavné mesto Kampánie, ktoré je tretím najväčším mestom v Taliansku – Neapol. Ťažko ho popísať pár vetami, jeho atmosféru si jednoducho musíte zažiť. Na prvý pohľad na mnohých pôsobí špinavým a ošarpaným dojmom, a možno ste si ho už z počutia zaškatuľkovali ako nebezpečné “mafiánske” mesto, ale už po krátkej prechádzke si ho určite zamilujete. Typické úzke uličky, všade šnúry s bielizňou spájajúce protiľahlé okná a balkóny, na každom rohu budovy malý oltárik, temperamentná vrava vychádzajúca z okien s typickými farebnými drevenými okenicami, autá odstavené na najkrkolomnejších miestach a uličkách... a k tomu malé námestíčka, pulzujúci život, historické pamiatky. Z tých nevynechajte napríklad stredoveký hrad Castel Nuovo. Na kávičku alebo nákup si zájdite do Galleria Umberto, ktorá spája viaceré ulice mesta, má krásnu historickú podlahu z mozaiky a sklenený strop. Je súčasťou Unesco, tak ako historické centrum Neapola. Nezvyčajný zážitok vám prinesie Galleria Borbonica, tunel pod mestom, ktorý je plný starých skútrov, áut a sôch, či cintorín Fontanelle, pochádzajúci zo 17. storočia, umiestnený na okraji mesta, v jaskyni vulkanického pôvodu. A na čo nesmiete v Neapoli v žiadnom prípade zabudnúť? No predsa ochutnať pravú neapolskú pizzu. Práve v tejto oblasti sa totiž tento gastronomický skvost zrodil.


Nad neapolským zálivom sa týči Vesuv, jedna z najznámejších sopiek sveta a jediná činná sopka na európskej pevnine, ktorá vybuchla v priebehu posledných 100 rokov. Posledná erupcia bola v roku 1944. Pohľad na “driemajúci” kráter sopky u vás vzbudí veľký rešpekt a zanechá vo vás jedinečný zážitok. S Vesuvom sú veľmi úzko späté neďaleké Pompeje, bohaté rímske mesto, ktoré bolo jedno z najvýznamnejších obchodných centier v Kampánii. Práve Pompeje boli v roku 79 nášho letopočtu zničené najsilnejšou erupciou sopky Vesuv. Výbuch pochoval celé mesto i s obyvateľmi pod niekoľkými metrami sopečného popola. Pri návšteve archeologickej oblasti Pompejí máte možnosť vidieť jeho pozostatky, vrátane veľkého divadla, kúpeľov či nevestinca.


Ku Kampánii neodmysliteľne patria i ostrovy. Z nich najznámejšie sú Capri a Ischia, tak pokiaľ máte v obľube lodné výlety, nad ich návštevou dlho neváhajte. Na ostrove Capri môžete obdivovať pozostatky známej Villa Jovis cisára Tiberia, Augustove záhrady, či magickú modrú jaskyňu Grotta Azzurra. Ischia je vyhľadávaná pre množstvo termálnych prameňov, historické pamiatky, krásne pláže i príjemné stredomorské klíma.


Na polostrove, južne od Neapola, leží malebné mesto Sorrento, obklopené sadmi pomarančovníkov a cintrónovníkov. Zachovali sa v ňom pamiatky zo stredoveku i antickej doby. Pri jeho návšteve nezabudnite ochutnať miestnu špecialitu - citrónový likér Limoncello. Ak by ste pokračovali ďalej smerom na juh, dostanete sa na vyhlásené amalfské pobrežie, ktoré je zapísané do svetového dedičstva Unesco. V mestečkách Positano, Praiano, Amalfi, či Minori tyrkysové more kontrastuje s farebnými domčekmi vystavanými na skale a divokou stredomorskou vegetáciou. Toto romantické, priam rozprávkové pobrežie s arabsko-sicílskou architektúrou, je častou inšpiráciou pre mnohých maliarov, filmárov i fotografov.


V najjužnejšej časti Kampánie sa rozprestiera obľúbená dovolenková oblasť Cilento. Je jednou z najkrajších a najnedotknutejších častí Talianska s belostnými plážami a čistým morom. Park, ktorý sa tu rozprestiera Parco Nazionale di Cilento, je druhým najväčším národným parkom v Taliansku. Ak ste radi obklopení krásnou prírodu, uprednostňujete menšie zátoky a netúžite po preľudnených centrách, vydajte sa na dovolenku práve sem. Obľúbenými prímorskými letoviskami, ktoré nájdete v našej ponuke sú Marina di Camerota, Marina di Ascea a Pestum. Marina di Camerota si vás získa členitým pobrežím, romantickými plážami, útesmi a jaskyňami. Centrum láka na prehliadku svojich úzkych uličiek plných obchodíkov, pizzerií, reštaurácií, barov a predovšetkým promenády pozdĺž prístavu. Marina di Ascea je historické mestečko s krásnou pobrežnou promenádou, mnohými obchodíkmi a rybími reštauráciami. Večer ponúka kúzelný pohľad na osvetlené vykopávky rímskeho mesta Velia. Raj pre milovníkov histórie je i letovisko Paestum, ktoré je významný starogréckym náleziskom so zachovalými dórskymi chrámami a zvyškami antického mesta.


A toto je len zlomok z toho, čo vám môže Kampánia ponúknuť. Vyberte si z našej ponuky a príďte si ju ochutnať na vlastnej koži. Dlhšiu cestu na juh Talianska určite neoľutujte!

 

Hotely a apartmány v oblasti Kampánia

Filtrovať podľa:

třídit / filtrovat
Vzdialenosť od pláže
Stravovanie
Deti zdarma
Kategória hotela
Vybavenie
Služby
zoradiť podľaodporúčanécenavzdialenosť od pláženajlepšie hodnotenépočet hodnotenívýška zľavy
 

Letoviská:

Acciaroli »Agropoli »Baia Domizia »Marina di Ascea »Marina di Camerota »Marina di Casal Velino »Marina di Varcaturo »Massa Lubrense »Metá di Sorrento »Minori »Paestum »Palinuro »San Marco di Castellabate »Sorrento »
 
 
ubytovani