Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Lyžovanie v Taliansku, ktoré si zamilujete Dovolenka v Rakúsku Zoznámte sa s Gigim Návrat hore


Dolomity

oblibene historie mapa napiste
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 9.00 - 16.00
Kam chcete ísť?
Dolomity
Kedy a na ako dlho? 20.04. - 06.07.2024 / 1 týždeň
Koľko osôb?4 dosp.
hľadať
lupa
 
 
Dolomity

Dolomity

Počasí loni:V.VI.VII.VIII.IX.
temperature23 °C9 °C27 °C13 °C29 °C15 °C28 °C15 °C25 °C11 °C
Počasie
Odporúčané ubytovanie v oblasti Dolomity
Misurina - Hotel GRAND HOTEL MISURINA ****
Hotel

GRAND HOTEL MISURINA ****

Dolomity / Misurina
   
Hodnotenie: 100 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++++

Dovolenka v Dolomitoch je najlepšia
• miesto rovnako krásne v lete, ako i v zime – to je leto v Dolomitoch
• modré vysokohorské nebo a zelené horské lúky s bielymi pásmi skál, vrcholky hôr sfarbených pri západe slnka do ružova, tisíce horcov a orchideí a zasnežené vŕšky Álp v dialke
• desiatky kilometrov dlhej turistickej trasy horskou prírodou
• výborné podmienky pre horolezcov- veľké množstvo zaistených „železných“ ciest
• ideálne miesto pre cyklistov- prejdite si časť trasy Giro d´Italia


Dolomity nie sú len super lyžovačka, ale i výborné miesto pre strávenie aktívnej letnej dovolenky!

Letná dovolenka v Dolomitoch sa v poslednej dobe stáva veľmi vyhľadávanou a obľúbenou destináciou. Krásna príroda, svieži horský vzduch, dych berúce výhľady a široké možnosti strávenia aktívnej dovolenky. To všetko vám ponúknu talianske Dolomity. Na svoje si tu prídete, i pokiaľ radi poznávate históriu. V Dolomitoch nájdete veľa zaujímavých hradov, múzeí a stôp po 1. svetovej vojne, ktorá túto oblasť zasiahla.


Medzi veľmi obľúbené miesta pre strávenie letnej dovolenky patrí Pejo. Je to miesto, kde môžete naplno využiť kartu výhod TRENTINO GUEST CARD. Pejo Fonti je malá horská dedinka, odkiaľ štartuje kabínová lanovka Pejo 3000. Pejo je súčasťou národného parku Parco Nazionale delle Stelvio, kde nájdete množstvo krásnych turistických trás. Odporúčame niektorú trasu, ktorá vás zavedie k miestnym jazerám. Za zmienku určite stoja i miestne termálné kúpele Pejo (cca 4 km od Cogola), ktoré sa nachádzajú v nadmorskej výške 1 390 metrov a disponujú kvalitnou minerálnou vodou. Tamojšie pramene sú ideálne pre liečbu respiračných, obehových, reumatických alebo dermatologických problémov.


Val di Sole alebo Slnečné údolie, je obľúbeným miestom ako v zimných, tak v letných mesiacoch. Je to vďaka jeho nádhernej prírode a širokej ponuke vodných športov. Celým údolím preteká riečka Noce, ktorá je ideálnym miestom na rafting. Hlavným strediskom tohto športu je Mezzana, kde sa nachádza medzinárodné stredisko Kanoa Slalom. Pre milovníkov vysokých hôr odporúčame pobyt na Passo Tonale. V letnej sezóne, tu nájdete mnoho zaujímavých turistických trás alebo cyklistických trás známych pod názvom Adamello Bike Arena, ktorá ponúka viac ako 500 km tratí všetkých náročností. Na svoje si prídu i priaznivci adrenalínových športov, predovšetkým milovníci horolezectva a raftingu.


Letné dolomity nie sú len kopce, ale i krásne jazerá s krištáľovou vodou. Medzi najkrajšie v oblasti Tranta určite patria jazerá Molveno a Lavarone. Ďalej napríklad jazero Misurina, ktoré nájdete v regióne Belluno. Molveno je krásne horské mestečko, ktoré leží pri rovnomennom jazere (dĺžka 4 km, šírka 821 m, hĺbka až 119 m) a je obklopené ostrými štítmi masívu Brenta. Nechajte sa uniesť tichom lesov, čerstvým horským vzduchom alebo len odpočívajte pri jazere na pláži. V známom parku Adamello Brenta nájdete i pekné trasy na obľúbené ferratti. Jazero Lavarone nie je tak známe ako Molveno, o to viac vás prekvapí svojou rozlohou, krásou a širokou ponukou outdoorových športov. V tejto oblasti nájdete i 7 pevností z prvej svetovej vojny, napr. pevnosť Forte Belvedere, ktorá je najväčšou a je kandidátom pre zradenie na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Kúzelné horské jazero Misurina, v ktorom sa zrkadlia belostné štíty okolitých hôr, doslova nabáda k osviežujúcemu kúpeľu. V okolí jazera cyklisti i peší ocenia rozsiahlu sieť vysokohorských ciest zbudovaných počas 1. svetovej vojny, vrátane niekoľkých pozoruhodných pevností.


Ďalšou známou lokalitou je oblasť Dolomiti Superski, ktorá je veľmi obľúbená najmä v zimných mesiacoch, ale za návštevu určite stojí i v lete. Napr. tu môžete na bicykli prejsť známy lyžiarsky okruh Sella Ronda. Ideálnym miestom pre nástup na tento okruh je mestečko Canazei. Keď sa dostanete za kopec, ocitnete sa pri ľadovci Marmolada. Tu nájdete najkrajšiu a najvýnimočnejšiu prírodu, ktorá leží v samom srdci Dolomitov a od roku 2009 je zapísaná na zozname pamiatok UNESCO. Marmolada 3.343 m n.m. je najvyššia hora Dolomitov a na jej vrchol sa dostanete kabínovou lanovkou z Malga Ciapela. V medzi zastávke sa nachádza významné múzeum venované prvej svetovej vojne Museo della Grande Guerra in Marmolada.


Val di Fiemme je ďalším údolím, ktoré sa nachádza v oblasti Dolomiti Superski. Nájdete tu veľa zaujímavých cyklotrás, i turistických trás. Za hlavné mesto vo Val di Fiemme je považované Cavalese s malebným historickým centrom. Odtiaľ môžete vyraziť na výlet a k svojmu cieľu sa môžete priblížiť i lanovkou. Cyklistom odporúčame vyskúšať krásnu trasu Molina – Canazei (dostanete sa na ňu kabínovou lanovkou z Cavalese). Je dlhá 50 km a prevýšenie je 600 m, vedie údolím medzi lúkami, farmami a pozdĺž horských potokov. Kúsok od Cavalese sa nachádza Bellamonte. Leží v samom srdci krásneho parku Parco Naturale Paneveggio, ktorý je súčasťou skupiny „Pale di San Martino". Táto oázou pokoja uprostred panenskej prírody je ideálnym východiskovým bodom k podnikaniu výletov a k pešej turistike po celom parku, až k samotným vrcholkom hôr.


Najbližšie k Českej republike je región Süd Tyrol, kde sa nachádza známe stredisko biatlonu Anterselva. Je to miesto, ktoré nespí ani v lete. Anterselva - Antholz leží v krásnom údolí Anterselva, ktoré je obklopené prírodným parkom Vedrette di Ries-Aurina. Ten je skutočným rajom pešej turistiky. Nájdete tu veľa trás, ktoré vedú cez lúky, lesy a okolo nádherných jazier. Medzi najznámejšie jazerá patrí „Lago di Anterselva“, kde si prídu na svoje milovníci nordic walkingu.


V Dolomitoch môžete i dosť ušetriť. Oblasti ponúkajú rôzne zľavové karty, kedy držiteľ karty má niektoré aktivity zdarma alebo s výraznou zľavou. Jednou z najznámejších kariet je TRENTINO GUEST CARD, ktorá je platná po celom Trente. V rámci tejto karty sa môžete napr. zdarma vyviesť kabínovou lanovkou až do výšky 3000 m v oblasti Val di Sole.


Letná dovolenka v Dolomitoch je ideálnym miestom pre pobyt na celý týždeň, alebo ju môžete využiť ako miesto k predĺženiu vašej dovolenky pri mori. V letných mesiacoch nie je problém sa v hoteloch ubytovať i na 3-4 noci.


Vyberte si niektoré ubytovaní z našej ponuky:

 

Hotely a apartmány v oblasti Dolomity

Filtrovať podľa:

třídit / filtrovat
Vzdialenosť od pláže
Stravovanie
Deti zdarma
Kategória hotela
Vybavenie
Služby
zoradiť podľaodporúčanécenavzdialenosť od pláženajlepšie hodnotenépočet hodnotenívýška zľavy
 

Letoviská:

Alleghe »Andalo »Arabba »Bellamonte »Canazei »Caprile »Castello di Fiemme »Cavalese »Cogolo di Pejo »Cortina d´Ampezzo »Dimaro »Folgaria »Folgarida »Fucine di Ossana »Livigno »Madonna di Campiglio »Marmolada »Mezzana - Marilleva »Moena »Molveno »Passo Tonale »Pejo Fonti »Pellizzano »Pescul - Selva di Cadore »Pinzolo »Predazzo »Rasun Anterselva »San Martino di Castrozza »St.Cristina Valgardena »Tesero - Stava »Vigo di Fassa »Zoldo Alto »
 
 
ubytovani