Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Lyžovanie v Taliansku, ktoré si zamilujete Dovolenka v Rakúsku Zoznámte sa s Gigim Návrat hore


Dovolenka v letovisku Lignano

oblibene historie mapa napiste
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 9.00 - 16.00
Kam chcete ísť?
Zadajte oblasť ...
Kedy a na ako dlho? 25.05. - 10.08.2024 / 1 týždeň
Koľko osôb?4 dosp.
hľadať
lupa
 

Dovolenka v letovisku Lignano

Lignano

V Lignane zažijete naozaj čokoľvek, ale nuda to rozhodne nebude...

Nekonečná piesočná pláž a veľa zábavných parkov nadchnú najmenších cestovateľov, ostatní ocenia neopakovateľnú atmosféru letoviska s množstvom reštaurácií, pizzerií, kaviarní, diskoték a značkových obchodov. Nielen vďaka týmto hodnotám patrí Lignano k najnavštevovanejším letoviskám Severného Talianska, ktoré Ernest Hemingway nazval Floridou Jadranu. Na každom kroku narazíte na požičovňu bicyklov a bola by veľká škoda toho nevyužiť. Nenáročný terén a spletenec 40 km značených cyklotrás Vás zavedie treba cez Bibione až do Caorle, kde si môžete v pokoji prehliadnuť pláže, údolia a píniové lesy, bez toho, aby ste museli zosadnúť zo svojho bicykla. Lignano tvoria tri odlišné časti (Sabbiadoro, Pineta a Riviera) a každá uspokojí iného návštevníka. Pre tých, ktorí vyhľadávajú pulzujúcu atmosféru je najlepšou voľbou Sabbiadoro, naopak tí, ktorí sa chystajú odpočívať uprostred pokoja zelene, volia Lignano Pineta alebo Riviera.Lignano SABBIADORO

Sabbiadoro je najrušnejším miestom tohto obľúbeného letoviska a vyznačuje sa čulým denným i nočným životom. Promenády lemuje množstvo reštaurácií, pizzerií, kaviarní, obchodov i luxusných butikov, zároveň tu však nájdete i pekné, pokojné rezidenčné zóny s vilkami, rezidenciami a elegantnými hotelmi.

Lignano Pineta

Pineta je vlastne jedna veľká zelená borovicová oáza, obklopená uličkami s vilami, penziónmi a hotelmi. Ani v tejto, relatívne pokojnejšej časti Lignana samozrejme nechýba typická promenáda s obchodmi a reštauráciami. Nachádza sa tu prevažná väčšina zábavných atrakcií Lignana.

Lignano RIVIERA

Riviera je najzelenšou a najpokojnejšou časťou letoviska. Leží pri ústí rieky Tagliamento, ktorá oddeľuje Lignano od Bibione. V mieste je niekoľko obchodov a reštaurácií a dovolenku podľa svojich predstáv tu prežijú predovšetkým tí, ktorí nevyhľadávajú rušné prostredie.

Kam vyraziť v oblasti Lignano

Odporúčame návštevu aquaparku AQUASPLASH v Lignano Pineta. Nájdete tu klasické šmykľavky i netradičné atrakcie, ako vodnú prekážkovú dráhu.
Denný vstup: dospelá osoba 23 €, dieťa 3 – 8 rokov 18 €.

Na malých i veľkých čaká v Lignano Riviera zoo PARCO ZOO PUNTA VERDE. Rozkladá sa na ploche 100 000 m2 a môžete tu vidieť vyše 150 druhov zvierat. Záhrada sa snaží o čo najlepšiu imitáciu prírodného prostredia, aby zaistila prirodzenú reprodukciu zvierat i rastlín.
Denný vstup: dospelá osoba 14 €, dieťa 3 – 11 rokov 11 €.

Počasie v oblasti Lignano

V lete sa tu môžete tešiť na teplé počasie s prevahou slnečných dní. Najteplejšími mesiacmi v roku sú tu júl a august. Teplota vzduchu sa pohybuje okolo 28 °C a teplota mora okolo 24 °C. V júni a septembri je priemerná teplota vzduchu 24 °C a teplota mora 21 °C. V mesiaci máj je teplota vzuduchu príjemných 21° C, ale teplota mora len 19°C.

Odporúčané ubytovanie v letovisku Lignano:

Lignano Sabbiadoro - Apartmány CARINZIA
Apartmány

CARINZIA

Severný Jadran / Lignano Sabbiadoro
    
Hodnotenie: 92 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Lignano Sabbiadoro - Apartmány CASA MARINA
Apartmány

CASA MARINA

Severný Jadran / Lignano Sabbiadoro
  
Hodnotenie: 90 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Lignano Sabbiadoro - Rezidencia MARCO POLO U
Rezidencia

MARCO POLO U

Severný Jadran / Lignano Sabbiadoro
       
Hodnotenie: 86 % ++++ ++++ ++++ ++++ +---
Lignano Riviera - Apartmány MICHELANGELO BEACH
Apartmány

MICHELANGELO BEACH

Severný Jadran / Lignano Riviera
    
Hodnotenie: 88 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Lignano Sabbiadoro - Apartmány LA ZATTERA
Apartmány

LA ZATTERA

Severný Jadran / Lignano Sabbiadoro
    
Hodnotenie: 92 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Lignano Riviera - Villaggio PINO MARE
Villaggio

PINO MARE

Severný Jadran / Lignano Riviera
        
Hodnotenie: 86 % ++++ ++++ ++++ ++++ +---
Lignano Pineta - Apartmány PARCO HEMINGWAY
Apartmány

PARCO HEMINGWAY

Severný Jadran / Lignano Pineta
     
Hodnotenie: 86 % ++++ ++++ ++++ ++++ +---
 
ubytovani