Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Lyžovanie v Taliansku, ktoré si zamilujete Dovolenka v Rakúsku Zoznámte sa s Gigim Návrat hore


Apúlia

oblibene historie mapa napiste
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 9.00 - 16.00
Kam chcete ísť?
Apúlia
Kedy a na ako dlho? 20.07. - 05.10.2024 / 1 týždeň
Koľko osôb?4 dosp.
hľadať
lupa
 
 

Apúlia

Počasí loni:V.VI.VII.VIII.IX.
temperature24 °C12 °C28 °C16 °C31 °C19 °C31 °C19 °C27 °C17 °C
Počasie
Odporúčané ubytovanie v oblasti Apúlia
Gallipoli - Camping LA MASSERIA
Camping

LA MASSERIA

Apúlia / Gallipoli
     
Hodnotenie: 82 % ++++ ++++ ++++ ++++ ----
Torre Rinalda - Camping TORRE RINALDA
Camping

TORRE RINALDA

Apúlia / Torre Rinalda
    
Hodnotenie: 98 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++++

Dovolenka v Apúlii je najlepšia!
•/ nájdete tu nedotknutú krásnu prírodu a v horách veľa roklín a jaskýň
•/ rovinaté piesočné pláže sa striedajú s príkrym skalnatým pobrežím
•/ je nazývaná regiónom dvoch morí - na východe je obmývaná Jadranským a na západe Iónskym morom
•/ väčšina letovísk, predovšetkým v oblasti Salenta sa pýši ocenením Bandiera Blu – modrá vlajka za čistotu a kvalitu pláže
•/ Apúlia bola dlho pod vplyvom Grékov a vďaka tomu sa vyznačuje impozantnou architektúrou
•/ stredná Apúlia je známa tradičnými bielymi stavbami s kuželovitými strechami, tzv. trulli, ktoré sú zapísané do dedičstva Unesco


Poďte s nami do Apúlie!

Kraj Apúlia leží v miestach, kde má pomyselná talianska topánka svoj podpätok. Na ostrohe topánky nájdete turisticky najobľúbenejšiu časť Apúlie, Gargáno. Podpätok je tvorený pôvabným a autentickým krajom Salento.


Tradičný a pohostinný región. Ponúka nespočetné množstvo možností pre ideálne strávenie dovolenky. Od rodinného relaxu pri mori až po objavovanie miestnych dediniek plných kultúrneho a historického dedičstva. Zárukou skvelej dovolenky sú nádherné pláže i skalnaté pobrežia, priezračne čisté more, výborné jedlo a pekné počasie.


Ak sa rozhodnete stráviť svoju dovolenku v Apúlii, určite odporúčame navštíviť Bari, hlavné mesto regiónu. Delí sa na dve časti, historickú a modernú, ktoré sú vedľa seba v príjemnom kontraste. Živé, moderné centrum a zachovalá historická časť Vecchia s typickými kamennými uličkami, kde sa ako keby zastavil čas. Nájdete tu veľký pútnicky kostol San Nicola, kde sú uložené pozostatky svätého Mikuláša Castello Svevo a naproti hradu krásnu katedrálu San Sabino. Oproti tomu moderná časť je plná barov, reštaurácií a obchodov a je rušno tu je do neskorých nočných hodín.


Južnejšie, na opačnej strane podpätku, sa nachádza najväčší prístav oblasti Salento, mesto Gallipoli. Má grécky pôvod a jeho názov je odvodený od gréckeho Kallipolis, čo znamená krásne mesto. Často býva nazývané i ako Perla Iónskeho mora. Pýši sa historickým centrom s romantickými úzkymi uličkami a krásnou katedrálou. Stará časť sa nachádza na ostrovčeku, ktorý je s pevninou spojený kamenným mostom. Už z diaľky vás zaujmú biele svietiace domčeky zo svetlého vápenca. Typickú atmosféru dotvárajú miestni rybári, ktorých tu môžete na uliciach stretnúť v rušných debatách pri predaji svojich úlovkov. Pokiaľ si chcete odniesť nejaký užitočný suvenír, odporúčame zakúpiť si typické kožené, ručne vyrobené sandále, ktoré majú v Gallipoli mnohoročnú tradíciu. Skvelým východiskovým bodom pre poznávanie tejto časti Apúlie je kemp La Masseria.


V našej ponuke nájdete ubytovanie i v Minervino di Lecce. Jeho hlavnými atrakciami sú Dolmen a Menhir, prehistorické megalitické pamiatky. Pokiaľ sa tu ubytujete, odporúčme návštevu neďalekého, len pár kilometrov vzdialeného mesta Otranto. Budete mocť obdivovať úžasné stredoveké centrum, hrad Castello degli Aragonese, či slávnu rímsku katedrálu. Neďaleko sa nachádza aj známe prímorské letovisko Porto Badisco alebo mestečko Santa Cesarea Terme preslávené krásnymi starobylými kúpeľmi.


Pre tento región sú typické jedinečné stavby, ktoré sa nazývajú trulli a nemajú vo svete obdoby. Sú to menšie domčeky stojace na kruhovom pôdoryse, kryté kužeľovitou strechou obloženú zvonku plochými kameňmi z tmavého vápenca. Steny týchto podivuhodných stavieb sú omietnuté na bielo, aby v horúcom lete odrážali slnečné lúče, čím v krajine žiaria na veľkú vzdialenosť. Pri troche fantázie z diaľky pripomínajú veľké úle. Za hlavné mesto trulli je považované Alberobello v údolí Valle d'Itria. Alberobello si tým dokonca vyslúžilo zápis na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.


To, čo je však na Apúlii najkrajšie sú jej pôvabné a rozmanité pláže. Štrkové i piesočné, tiahle i menšie, schované medzi útesmi. Priezračná, krištáľovo čistá voda je samozrejmosťou. Preto je táto oblasť vyhľadávaná i milovníkmi potápania a šnorchľovania, ktorí môžu preskúmavať podmorský svet. Severne od letoviska Porto Cesareo nájdete preslávenú, 4 km dlhú piesočnú pláž Torre Lapillo, ďalšou, veľmi podobnou plážou je Baia Verde. K menej známym, avšak nemenej krásnym patrí Punta Pizzo, ktorá sa nachádza južne od Gallipoli alebo Punta Prosciutto, neďaleko Porto Cesareo.


Na svojej dovolenke nezabudnite ochutnať typické gastronomické špeciality apúlijskej kuchyne. Priamo v Altamura sa vyrába chlieb nazvaný Pane di Altamura. Je prvým európskym pečivom, ktoré získalo chránené označením povodiach DOP. Miestny čerstvý chlieb pokvapkaný olivovým olejom je prvotriednou lahôdkou. A sú to práve olivovníky, ktoré hrajú dôležitú úlohu a vytvárajú jedinečný ráz krajiny. Región je zodpovedný za takmer polovicu celkovej produkcie olivového oleja v Taliansku. Typické sú i cestoviny orecchiette, slané krúžky taralli dochutené olejom, rozmarínom, sezamovými semienkami a korením alebo mandľové sušienky. Zastavte sa i na ochutnávku miestneho vína. Prevládajú tu hlavne červené odrody, ako je napríklad Primitivo, Negroamaro či Salice Salentino. Špecialitou je víno z lisovaného a vareného vínneho hrozna, ktoré vzniklo v blízkosti barokového mesta Lecce.


Tento jedinečný región zatiaľ neobjavilo toľko turistov a to je ten dôvod, prečo si doposiaľ uchováva svoju autentickosť a osobitné čaro. Vyberte si z našej ponuky a spoznajte jeho jedinečnosť.

 

Hotely a apartmány v oblasti Apúlia

Filtrovať podľa:

třídit / filtrovat
Vzdialenosť od pláže
Stravovanie
Deti zdarma
Kategória hotela
Vybavenie
Služby
zoradiť podľaodporúčanécenavzdialenosť od pláženajlepšie hodnotenépočet hodnotenívýška zľavy
 

Letoviská:

Castellaneta Marina »Gallipoli »Minervino di Lecce »Torre Rinalda »
 
 
ubytovani