Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Lyžovanie v Taliansku, ktoré si zamilujete Dovolenka v Rakúsku Zoznámte sa s Gigim Návrat hore


Dovolenka v Caorle

oblibene historie mapa napiste
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 9.00 - 16.00
Kam chcete ísť?
Zadajte oblasť ...
Kedy a na ako dlho? 20.07. - 05.10.2024 / 1 týždeň
Koľko osôb?4 dosp.
hľadať
lupa
 

Dovolennka v letovisku Caorle

Caorle

Dovolenka - Caorle

O Caorle sa hovorí, že je najhistorickejším letoviskom medzi Benátkami a Terstom. Staré centrum Caorle je bezpochyby najmalebnejším na severnom pobreží Jadranu. Pýši sa veľmi pekným historickým centrom s typickými farebnými domčekmi, úzkymi uličkami plnými obchodíkov, pizzerií a kaviarničiek. Caorle bývalo pôvodne ostrovom - kľukaté uličky v centre Caorle boli ešte pred niekoľkými sto rokmi vodnými kanálmi, preto sa i dnes často nazýva „malými Benátkami“. Je to vyhľadávané letovisko nielen pre svoje pláže s jemným zlatistým pieskom, ktoré sa pozvoľna zvažujú do mora. Caorle ponúka i iné možnosti športového a kultúrneho vyžitia – sú to požičovne bicyklov a kolieskových korčúľ a prepracovaná infraštruktúra cyklotrás. Môžete si tu zahrať tenis, volejbal, futbal, golf a tiež navštíviť maliarske a sochárske výstavy alebo v neposlednej rade tradičný rybí trh. Neopakovateľná atmosféra starého mesta každoročne priláka tisíce turistov.

Caorle Porto S. Margherita

Časť Porto Santa Margherita s rovnomennou hlavnou triedou, ktorú lemuje veľa vegetácie, je od starého mesta Caorle oddelená ústím rieky Livenza. Mestečko bolo vystavané v priebehu 70. rokov a dnes patrí k najväčším prístavom jácht a plachetníc na severnom Jadrane. Pokojná atmosféra letoviska, dlhá pláž z jemného piesku, priaznivá cena i dobrá kvalita ubytovania - to je záruka strávenia príjemnej dovolenky.

Caorle - Lido Altanea

Caorle Lido Altanea je novo vybudovaným malým mestečkom, ktoré leží v rovnomennom údolí, medzi Porto Santa Margherita a Duna Verde, len 5 km od centra Caorle. Rozľahlé udržiavané záhrady a v nich rezidencie a villaggia s bazénmi a pestrou škálou poskytovaných služieb, cyklistické a korčuliarske trasy, golfové ihriská a komerčné priestory s obchodmi, barmi a reštauráciami. Jedným z dôležitých bodov v Altanei je galéria "La Quercia", ktorá je zároveň hlavným miestom zábavy . Lido Altanea je taktiež výborným východiskovým bodom pre podnikanie najrôznejších výletov. V dosahu ruky sú Benátky a ďalšie slávne talianske mestá a miesta ako sú Terst, Verona, jazero Garda, Treviso, Udine atd. Ideálne miesto pre turistov, ktorí chcú prežiť pokojnú dovolenku v kontakte s prírodou, bez toho aby ste sa museli vzdať pohodlia moderného života.

Ubytovanie v Caorle

V Caorle nájdete všetky typy ubytovania. Hotelové izby s polpenziou, lacné apartmány i camping, kde si vaše deti užijú veľa zábavy pri animačných programoch. Každý si vyberie zo širokých možností.

Zábava

Iba pár krokov od historického centra Caorle nájdete aquapark Aquafollie , kde si s celou rodinou užijete zábavu na šmykľavkách a iných vodných atrakciách. Deti tiež poteší blízky lunapark. Vo večerných hodinách je ideálny čas na prechádzku malebným starým mestom, ktoré ponúka nespočetné množstvo reštaurácií, barov, butikov a obchodov. Každú sobotu sa môžete na vašej dovolenka zájsť pozrieť na miestne trhy, ktoré sa konajú na parkovisku pri autobusovom nádraží a aquaparku.

Počasie v Caorle

Počasie v Caorle sa vyznačuje typickým stredomorským podnebím a behom letných mesiacov býva veľmi teplo. Najvyššie priemerné teploty, bývajú behom júla a augusta, pohybujú sa okolo 28 °C. V mimosezóne (máj, jún a september) panujú teploty cca 23 °C. Teplota mora sa cez prázdniny pohybuje okolo 26 °C. V máji je to cca 20 °C a v júni a septembri je priemerná teplota mora 22 °C.

Webkamera Caorle – pozrite sa online do známeho letoviska

Vďaka webkamere sa môžete do Caorle pozrieť hneď teraz. Uvidíte známu promenádu vedúcu ku kostolíku Madonna dell´Angelo, ktorý oddeľuje západnú a východnú časť letoviska.

Odporúčame:

Caorle - Hotel SAVOY ****
Hotel

SAVOY ****

Severný Jadran / Caorle
      
Hodnotenie: 90 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Caorle - Villaggio LUNA 1 a 2
Villaggio

LUNA 1 a 2

Severný Jadran / Caorle
    
Hodnotenie: 84 % ++++ ++++ ++++ ++++ +---
Caorle - Apartmány PANFILO
Apartmány

PANFILO

Severný Jadran / Caorle
    
Hodnotenie: 90 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Caorle - Lido Altanea - Rezidencia PIOPPI
Rezidencia

PIOPPI

Severný Jadran / Caorle - Lido Altanea
     
Hodnotenie: 90 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Caorle - Lido Altanea - Villaggio BETULLE
Villaggio

BETULLE

Severný Jadran / Caorle - Lido Altanea
     
Hodnotenie: 80 % ++++ ++++ ++++ ++++ ----
 
ubytovani