Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Lyžovanie v Taliansku, ktoré si zamilujete Dovolenka v Rakúsku Zoznámte sa s Gigim Návrat hore


Gargáno

oblibene historie mapa napiste
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 9.00 - 16.00
Kam chcete ísť?
Gargáno
Kedy a na ako dlho? 20.04. - 06.07.2024 / 1 týždeň
Koľko osôb?4 dosp.
hľadať
lupa
 
 
Gargáno

Gargáno

Počasí loni:V.VI.VII.VIII.IX.
temperature24 °C11 °C28 °C15 °C32 °C18 °C31 °C18 °C28 °C15 °C
Počasie
Odporúčané ubytovanie v oblasti Gargáno
Mattinata - Apartmány VILLA LUCIA
Apartmány

VILLA LUCIA

Gargáno / Mattinata
     
Hodnotenie: 92 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Vieste - Villaggio SABBIADORO
Villaggio

SABBIADORO

Gargáno / Vieste
     
Hodnotenie: 94 % ++++ ++++ ++++ ++++ +++-
Vieste - Villaggio LA GIARA
Villaggio

LA GIARA

Gargáno / Vieste
     
Hodnotenie: 86 % ++++ ++++ ++++ ++++ +---
Vieste - Rezidencia BAIA DEGLI ARANCI
Rezidencia

BAIA DEGLI ARANCI

Gargáno / Vieste
     
Hodnotenie: 88 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--

Dovolenka na Gargáne je najlepšia!
•/ Gargáno - to je dovolenka v prírode s bujnou vegetáciou a pôsobivými prírodnými scenériami
•/ pláže sú prevažne piesočné a sú ukončené skalnatými výbežkami a morskými jaskyňami
•/ borovicové háje siahajú až k azúrovému moru, voda je priezračná a priamo nabáda k potápaniu
•/ tunajšie starobylé mestečká sú vystavené na skalnatých útesoch a pri prechádzkach úzkymi uličkami s typickými kamennými domami na Vás dýchne atmosféra starých časov
• rozmanitosť regiónu sa odráža i v jej kuchyni - čerstvo ulovené ryby a morské plody, cestoviny orecchiette, pšeničný chlieb, mozzarella


Poďte s nami na Gargáno!

Spoznajte s nami Gargáno, kúzelný vápencový polostrov v Jadranskom mori, ktorý leží na juhovýchode Talianska v regióne Apúlia. Na mape ho nájdete ľahko ako “ostrohu talianskej čižmy”. Celý polostrov spadá do národného parku Parco Nazionale del Gargano. Získa si vás svojimi pôsobivými prírodnými scenériami, bujnou vegetáciou, priezračným morom a členitým pobrežím.


Najobľúbenejším dovolenkovým cieľom na Gargáne je mesto Vieste. Historické centrum s bielymi domčekmi vystavané na skale vytvára jedinečný kontrast s tyrkysovým morom a zeleňou borovicových hájov tiahnucich sa až k pobrežiu. Ak si zvolíte ubytovanie v rušnejšej, centrálnej časti, budete len kúsok od hlavnej pláže, z ktorej je krásny výhľad na historické centrum. Príjemnou prechádzkou po plážovej promenáde sa za pár minút ocitnete v úzkych uličkách starobylého centra. Alebo si môžete naopak zvoliť ubytovanie v pokojnejších častiach plných zelene pri menších zátokách, ležiacich v západnej časti letoviska.


Milovníkom prírody a komornejšieho prostredie odporúčame mesto Mattinata, ktoré je nezvyčajne položené na svahu. V našej ponuke nájdete ubytovania pri okruhliakovej pláži s priezračnou vodou a príkrejším vstupom do mora. Ideálne miesto pre skutočný oddych a načerpanie novej energie uprostred prírody.


Gargáno ponúka oveľa viac než len relax na pláži. Možností, ako si sprestriť dovolenku je tu naozaj nespočet. Môžete si zašportovať, spoznávať nové miesta, alebo sa na chvíľu vrátiť do minulosti pri poznávnaní histórie.


Počas pobytu určite odporúčame využiť niektorú z miestnych ponúk lodných výletov. Vápencové pobrežie medzi Mattinatou a Vieste je skutočným skvostom. Počas plavby vám odhalí množstvo jedinečných prírodných útvarov a morských jaskýň, ktoré more v priebehu storočí doslova vyčarilo na vápencovom pobreží. Jaskyne striedajú menšie panenské pláže s bielym pieskom, ukryté medzi skalnatými útesmi. Mnohé z nich sú prístupné len loďou. Z plavby pozdĺž pobrežia si naozaj odnesiete krásny zážitok.


Ďalším tipom je okružná plavba okolo ostrovov Tremiti. Tieto vápencové ostrovy sa nachádzajú cca 20 km severne od polostrova Gargáno. Sú rajom predovšetkým pre milovníkov potápania, ktorí tu vďaka priezračnému, kryštáľovo čistému moru môžu objavovať bohatý podmorsky svet.


Pri pobyte na Gargáne vás určite upútajú veľké drevené konštrukcie postavené na skalnatých výbežkoch s dlhým ramenami vyčnievajúcimi do mora, na ktorých sú upevnené rybárske siete. Jedná sa o “trabucco”, ktoré boli v minulosti používané na lov rýb. Ich návšteva bude pre vás nevšedným zážitkom. V súčasnosti sú v nich často umiestnené reštaurácie, kde si môžete pochutnať na čerstvo ulovenej rybe, či iných morských špecialitách.


Na Gargáne si prídu na svoje i milovníci vodných športov. V tejto oblasti sú výborné poveternostné podmienky, preto je ideálnym miestom pre windsurfing a kitesurfing. Ešte ste tento šport nikdy nevyskúšali? Práve tu máte jedinečnú možnosť! Využite niektorú zo škôl a staňte sa aspoň na chvíľu “kráľom vĺn”, brázdiacim po morskej hladine.


Ak nechcete stráviť celý pobyt pri pobreží, vydajte sa smerom do vnútrozemia, do Foresta Umbra - lesu tieňov. Za necelých 20 minút od pobrežia sa už môžete ponoriť do sviežej zelene lesa, ktorý je skutočným srdcom národného parku Gargáno. Ukrýva v sebe bohatú faunu a flóru, nájdete tu množstvo bukov, dubov, javorov, gaštanov a borovíc. Pod stromami tu rozkvitá viac ako 65 druhov orchideí. Foresta Umbra je vhodná na celodený výlet, piknik, alebo len rýchly únik do kľudu v lone prírody.


Gargáno je významným miestom i pre veriacich. Pod najvyššou horou Monte Calvo, v meste San Giovanni Rotondo je kapucínsky kláštor Santa Maria delle Grazie. Pôsobil s ňom mnich Padre Pio, ktorý zázračne vyliečil veľa ľudí. Kláštor, spolu s novým kostolom je významným pútnickým miestom.


Túžite spoznať tento zaujímavý polostrov?


Máme pre vás pár tipov na ubytovanie:


 

Hotely a apartmány v oblasti Gargáno

Filtrovať podľa:

třídit / filtrovat
Vzdialenosť od pláže
Stravovanie
Deti zdarma
Kategória hotela
Vybavenie
Služby
zoradiť podľaodporúčanécenavzdialenosť od pláženajlepšie hodnotenépočet hodnotenívýška zľavy
 

Letoviská:

Castellaneta Marina »Manfredonia »Mattinata »Mattinata - Macchia »Peschici »Rodi Garganico »Rodi Garganico - Lido del Sole »San Menaio »Vieste »
 
 
ubytovani