Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Lyžovanie v Taliansku, ktoré si zamilujete Dovolenka v Rakúsku Zoznámte sa s Gigim Návrat hore


Elba

oblibene historie mapa napiste
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 9.00 - 16.00
Kam chcete ísť?
Elba
Kedy a na ako dlho? 20.04. - 06.07.2024 / 1 týždeň
Koľko osôb?4 dosp.
hľadať
lupa
 
 
Elba

Elba

Počasí loni:V.VI.VII.VIII.IX.
temperature21 °C14 °C25 °C17 °C28 °C20 °C28 °C20 °C25 °C17 °C
Počasie
Odporúčané ubytovanie v oblasti Elba
Procchio - Apartmány ELBAMAR PROCCHIO
Apartmány

ELBAMAR PROCCHIO

Elba / Procchio
 
Hodnotenie: 96 % ++++ ++++ ++++ ++++ +++-
Seccione - Apartmány SECCIONE
Apartmány

SECCIONE

Elba / Seccione
Hodnotenie: 88 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Rio Marina - Villaggio ORTANO MARE REZIDENCE ****
Villaggio

ORTANO MARE REZIDENCE ****

Elba / Rio Marina
       
 
Nisporto - Apartmány COTA QUINTA
Apartmány

COTA QUINTA

Elba / Nisporto
  
 

Dovolenka na Elbe je najlepšia!
•/ večne zelený ostrov si každého získa svojou neskutočnou krásou
•/ Elbu preslávil legendárny vojvodca Napoleon, ktorý tu niekoľko mesiacov pobýval
•/ mierne a stále počasie, zaujímavá hornatá krajina, kamenné malebné mestečká pripomínajúce skoršiu slávu, skalnaté útesy striedajúce piesočné pláže
•/ smaragdové more a priezračná voda - to je priamo raj pre potápanie
•/ juhozápadné pobrežie ostrova, ktoré je málo obývané, nabáda k prežitiu pokojnej dovolenky
•/ nádherné prírodné scenérie vytvárajú výborné podmienky pre aktívnu dovolenku - cykloturistiku, turistiku, windsurfing


Poďte s nami na Elbu!

Večne zelený ostrov v Tyrhénskom mori si vás získa svojou neskutočnou krásou. Je súčasťou národného parku toskánskeho súostrovia. I keď rozlohou 224 m2 nie je veľký, na dĺžku meria len 27 km a jeho šírka nepresahuje 18 km, je tretím najväčším ostrovom Talianska. Od pobrežia ho delí len 11 km. Vyznačuje sa stálym počasím, členitým pobrežím, krásnou prírodou a priezračným morom. Na ostrov sa pohodlne dostanete trajektom, ktorý premáva pravidelne z mesta Piombino.


Elbu preslávil predovšetkým legendárny vojvodca Napoleon Bonaparte. Pobýval tu necelých 10 mesiacov v rokoch 1814 a 1815, nakoľko práve Elba bola miestom jeho prvého núteného exilu. Počas pobytu zaviedol veľa ekonomických a sociálnych reforiem, ktoré prispeli k zlepšeniu života miestnych obyvateľov. Jeho vplyv cítiť dodnes na mnohých miestach, pričinil sa o výstavbu ciest, škôl, nemocnice i divadla. Chcete sa na na vašej dovolenke na Elbe vydať po stopách tohto významného vojvodcu? V hlavnom meste a zároveň najľudnatejšom mestre ostrova Portoferraio môžete navštíviť Napoleonovu oficiálnu rezidenciu – Villa dei Mulini. Počas prehliadky budete mať možnosť vidieť jeho pracovňu, osobnú maliarsku zbierku, prijímací salón, šatník, spálňu, či knižnicu. Druhé, letné sídlo Napoleona Villa Napoleone leží len 6 km od Portoferraio, na svahu kopca Monte San Martino. Villa je obklopená hustým zeleným lesom a dostať sa k nej môžete i verejnou dopravou či autom. Je otvorená po celý rok. Ak ju však navštívite prvú nedeľu v mesiaci, budete mať vstup zdarma.


Dovolenka na ostrove Elba je ideálna pre všetky vekové kategórie. Môžete ju poňať ako relaxačný pobyt pri pláži, i ako aktívnu dovolenku spojenú s poznávaním ostrova. V našej ponuke nájdete ubytovanie vo všetkých častiach ostrova.


Ak sa prikláňate skôr k oddychovej “plážovej” dovolenke, na Elbe si môžete vybrať z pláží rôznych druhov. Nájdete tu pláže piesočné i okruhliakové, s pozvoľným vstupom do mora, vhodné i pre najmenších, alebo menšie pláže ukryté v romantických zátokách. Pre deti sú ideálne piesočné pláže v južnej časti ostrova ako Cavoli alebo Lacona. Cavoli je jednou z najznámejších pláží na ostrove a nachádza sa necelých 6 km západne od Marina di Campo. Ďalšiu piesočnú pláž Biodola nájdete v severnej časti ostrova, 6 km východne od Procchio. Krásne okruhliakové pláže s priezračným morom sa nachádzajú v okolí Portoferraio, a to pláž Padulella alebo Sansone.


Ak skôr uprednostňujete aktívnu dovolenku, odporúčame zapožičať si skúter alebo motocykel v jednej z mnohých požičovní a vydať sa na dobrodružnú cestu naprieč celým ostrovom. Keďže, tak ako sme už uviedli, ostrov naozaj nie je veľký, môžete ho obísť za jeden deň. Nádherné prírodné scenérie ostrova vytvárajú výborné podmienky i pre cykloturistiku, turistiku, windsurfing alebo trekking. Pokiaľ si zvolíte cyklistiku, možno narazíte na horšie značenie trás, častokrát sú značky ukryté za konármi stromov. Odmenou vám však budú krásne výhľady na kopcovité okolie, či členité pobrežie. K najnavštevovanejším miestam ostrova patrí najvyšší vrchol Monte Capane. Môžete sa naňho dostať pešou túrou alebo lanovkou, ktorá začína v Marciana a je dlhá približne 2,5 km.


Vďaka smaragdovému moru s priezračnou vodou, množstvom koralových útesov a bohatej podmorskej flóre je Elba skutočným rajom i pre potápačov. Nachádza sa tu až 36 potápačských miest rôznych náročností a pobrežie ostrova sa tak radí k jedným z najlepších lokalít v Európe pre potápanie.


Na Elbe je niekoľko malebných mestečiek. Jedno z najkrajších a najútulnejších je Capoliveri, ktoré leží na úpätí rovnomennej hory, na polostrove Punta Calamita. Táto oblasť poskytuje krásne panoramatické výhľady a radí sa k najnavštevovanejším miestam na ostrove. Na polostrove je veľký výskyt magnetitu, o ktorom sa tradovalo sa, že spôsobil potopenie mnohých ľodí v okolí.


Magnetit nie je však ani zďaleka jediným minerálom, ktorý nájdete na Elbe. Vyskytuje sa tu množstvo zaujímavých a pestrofarbených minerálov, preto je vyhľadávaným miestom i pre geológov a zberateľov. Najvýznamnejšie zbierky minerálov z ostrova máte možnosť vidieť pokope v múzeu minerálov Parco Minerario. Nájdete ho vo východnej časti ostrova, v mestečku Rio Marina. Prehliadka začína v múzeu v historickom centre Rio Marina, potom sa vláčikom presuniete k banským chodníkom.


Na severnej časti ostrova, západne od Portoferraio nájdete malebnú rybársku dedinu Procchio, , ktorá leží v rovnomennom zálive. Behom krátkej doby sa stala obľúbeným letným strediskom, najmä pre svoju až 1 km dlhú bielu piesočnú pláž, ktorá ponúka všetok komfort, od plážového servisu, cez bary, reštaurácie, až pre možnosť prenájmu šlapadiel, kánoe, či lodiek. Pre odvážnejších sú tu školy plachtenia, windsurfingu a potápania. Ďalším obľúbeným miestom na kúpanie je záliv Seccione, ktorý leží len 3 km západne od Portoferraio. Biela okruhliaková pláž zmiešaná s pieskom sa nachádza pod strmými útesmi Montebella. Biely pás vytvára krásny kontrast so zeleňou a smaragdovým morom a je ideálnym miestom pre oddych.


V oblasti Marina di Campo, ktorá sa nachádza v juhozápadnej časti ostrova nájdete najdlhšiu cca 2 km piesočná pláž s pozvoľným vstupom vhodnú pre deti. V mestečku nechýbajú typické kaviarne a reštaurácie, kde môžete ochutnať typické špeciality – rôzne pochúťky z rýb, lesného ovocia, či ochutnať víno z miestnych viníc. Ak budete dovolenkovať v tejto časti ostrova, odporúčame navštíviť akvárium Acquario dell´Elba, v ktorom máte možnosť obdivovať vo viac ako 80 akváriách pozorovať vyše 150 druhov stredomorských organizmov.

Elba vám toho ponúka naozaj veľa, krásnu prírodu, priestor pre oddych i aktívnu dovolenku. Tak neváhajte a vyberte si z našej ponuky.


 

Hotely a apartmány v oblasti Elba

Filtrovať podľa:

třídit / filtrovat
Vzdialenosť od pláže
Stravovanie
Deti zdarma
Kategória hotela
Vybavenie
Služby
zoradiť podľaodporúčanécenavzdialenosť od pláženajlepšie hodnotenépočet hodnotenívýška zľavy
 

Letoviská:

Bagnaia »Capoliveri - Gualdo »Capoliveri - Innamorata »Capoliveri - Morcone »Capoliveri - Naregno »Capoliveri - Straccoligno »Chiessi »Fetovaia - Campo nell'Elba »Innamorata »Lacona »Lido di Capoliveri »Magazzini »Marciana Marina »Marina di Campo »Nisporto »Patresi - Marciana »Pomonte »Porto Azzurro »Portoferraio - Monte Orzo »Procchio »Rio Marina »Seccione »
 
 
ubytovani