Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Lyžovanie v Taliansku, ktoré si zamilujete Dovolenka v Rakúsku Zoznámte sa s Gigim Návrat hore


Dovolenka Taliansko - 2024

oblibene historie mapa napiste
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 9.00 - 16.00
Kam chcete ísť?
Zadajte oblasť ...
Kedy a na ako dlho? 20.07. - 05.10.2024 / 1 týždeň
Koľko osôb?4 dosp.
hľadať
lupa
 

TALIANSKO - ideálne miesto pre letnú dovolenku!

Dovolená Itálie - mapa oblastí v Itálii AbruzzoAbruzzoApúliaApúliaDolomityDolomityElbaElbaEmilia RomagnaEmilia RomagnaGargánoGargánoKalábriaKalábriaKampániaKampániaLago di ComoLago di ComoLago di GardaLago di GardaLago di LedroLago di LedroLago MaggioreLago MaggioreLazioLazioLigúrska RiviéraLigúrska RiviéraMarcheMarcheSardíniaSardíniaSeverný JadranSeverný JadranSicíliaSicíliaToskánsko - moreToskánsko - moreToskánsko - vnútrozemieToskánsko - vnútrozemieUmbriaUmbria
................................
Najobľúbenejšie letoviská:
Lignano  |  Bibione  |  Caorle  |  Lido di Jesolo  |  Riva del Garda
Pietra Ligure  |  Rimini  |  Silvi Marina  |  Vieste  |  Kempy
Toskánske usadlosti  |  Marina di Bibbona  |  Baia Domizia
Marina di Camerota  |  Capo Vaticano  |  San Teodoro
 

Naša ponuka dovoleniek v Taliansku je bohatá a pestrá, tak ako je pestré celé Taliansko.


Severný Jadran je veľmi dobre dostupný zo Slovenska. Nájdete tu široké piesočné pláže s pozvoľným vstupom do mora, preto je ideálnou voľbou pre rodiny s deťmi. Medzi najobľúbenejšie letoviská, ktoré tvoria hlavné “pulzujúce” jadro severného Jadranu, patrí Lignano, Bibione, Caorle a Lido di Jesolo. Sú veľmi dobre vybavené a ponúkajú široké možnosti zábavy i športovného vyžitia pre deti i dospelých. Severný Jadran okrem týchto rušnejších letovísk ponúka i pokojnejšie pobytové miesta ako Rosolina Mare, Eraclea Mare nebo Cavallino. Na svoje si tak príde naozaj každý.


Prijemným kontrastom severného Jadranu je severozápadné pobrežie Talianska, známe pod názvom Ligúrska riviéra. Skoro na jar celé pobrežie rozkvitne a tento pôvab si ponechá až do neskorej jesene. Často je preto nazývané i Kvetinová riviéra. Získa si Vás členitým pobrežím, skalnatými zátokami, malebnými mestečkami a promenádami. Vďaka svojej polohe, kedy je celé pobrežie obrátené na juh, tu panuje mimoriadne slnečné počasie.


Pokiaľ Vám nevadí dlhšia cesta, vydajte sa určite i do južnejších oblastí Talianska – Gargáno, Kalábria alebo Kampánia. Práve tu zažijete tú pravú nefalšovanú taliansku atmosféru. Juh Talianska Vás uchváti svojou rozmanitosťou, temperamentom, krásou prírody a čistotou priezračného azúrového mora. Po ceste odporúčame využiť niektoré z tranzitných ubytovaní. Jednodenné zastavenie Vám dá priestor pre načerpanie nových síl na ďalšiu cestu. Navyše môžete spoznať zaujímavé miesta, pri ktorých sa väčšinou tieto ubytovania nachádzajú.


Veľkú pozornosť si bezpochyby zaslúži “perla” medzi talianskymi regiónmi – Toskánsko. Získa si Vás predovšetkým svojim čarovným vnútrozemím. Veď kto by nepoznal tie úžasné, typicky toskánske scenérie. Vlnité polia hrajúce všetkými odtieňmi zelenej prelínají kľukaté poľné cestičky lemované urastenými štíhlymi cyprusmi. V toskánskom vnútrozemí a Umbrii si ich môžete vychutnať naživo plnými dúškami. Vydajte sa do kraja výborného vína, starobylých mestečiek, cyklistických trás a nádhernej vidieckej krajiny.


Jedinečnú dovolenku môžete zažiť na talianskych ostrovoch. Elba je menší, večne zelený ostrov, kde sú výborné podmienky pre cykloturistiku, turistiku, windsurfing a potápanie. Sardínia je známa predovšetkým nespočetným množstvom krásnych pláží s bielym pieskom, ktoré lemujú skalnaté útesy, smaragdovým morom a panenskou prírodou. Právom se jej hovorí i európsky Karibik.


Neláka Vás pobyt u mora, slnenie a kúpanie? Skúste dovolenku trochu inak, vydajte sa k jazeru Garda. Uchváti Vás krásnou, sviežou prírodou, okolitými horami a romantickými mestečkami. Táto oblasť Vám má čo ponúknuť takmer po celý rok, ideálnym obdobím je i jar a jeseň. Na svoje si tu prídu predovšetkým priaznivci aktívnej dovolenky, pretože možností pre športové aktivity či výlety je tu naozaj veľa.


Pre milovníkov turistiky sme novo do našej ponuky zaradili i letné pobyty v Dolomitoch.


TALIANSKO je spanilé a pôvabné, pohodové i temperamentné, lahodné a voňavé, plné nečakaných prekvapení… ... a čaká len na to, až ho Vy sami objavíte!

Odporúčané ubytovanie v Taliansku:

 
ubytovani