Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Lyžovanie v Taliansku, ktoré si zamilujete Dovolenka v Rakúsku Zoznámte sa s Gigim Návrat hore


Marche

oblibene historie mapa napiste
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 9.00 - 16.00
Kam chcete ísť?
Marche
Kedy a na ako dlho? 25.05. - 10.08.2024 / 1 týždeň
Koľko osôb?4 dosp.
hľadať
lupa
 
 
Marche

Marche

Počasí loni:V.VI.VII.VIII.IX.
temperature22 °C11 °C25 °C14 °C28 °C16 °C28 °C17 °C24 °C14 °C
Počasie
Odporúčané ubytovanie v oblasti Marche
Cupra Marittima - Rezidencia STELLA MARINA
Rezidencia

STELLA MARINA

Marche / Cupra Marittima
  
Hodnotenie: 88 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Cupra Marittima - Rezidencia LIBERTY
Rezidencia

LIBERTY

Marche / Cupra Marittima
     
Hodnotenie: 92 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Cupra Marittima - Rezidencia DELFINI
Rezidencia

DELFINI

Marche / Cupra Marittima
      
Hodnotenie: 92 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--

Dovolenka v Marche je najlepšia!
•/ región Marche vystihuje jedna veta „Celé Taliansko na jednom mieste“. Oblasť ponúka atmosféru starobylých mestečiek, strmé pohoria, mierne pahorkatiny, prímorské letoviská so širokými piesočnými plážami
•/ k návšteve lákajú i vzácne pamiatky a veľké množstvo múzeí a obrazární
•/ pri večerných prechádzkach po promenáde alebo po pláži si užijete príjemné pokojné chvíle, Palmovú riviéru s centrom San Benedetto naopak ocenia tí, ktorí hľadajú rušné miesto
•/ cyklisti ocenia prekrásne výhľady z panoramatických ulíc, ktoré lemujú celé pobrežie
•/ milovníci jedla určite nezabudnú ochutnať miestnu špecialitu Brodetto (rybacia polievka pripravovaná na rôzne spôsoby) alebo najrôznejšie druhy syrov


Poďte s nami do Marche!

Región Marche leží na jadranskej strane Talianska. Pre lepšiu predstavu približne na “zadnej strane stehna, zozadu v okolí kolena”. Bez preháňania je možné povedať, že v tomto regióne nájdete celé Taliansko. Dovolenka v Marche rozhodne nebude len pre plážových povaľačov. Bola by škoda nevidieť poklady, ktoré región ponúka! Nájdete veľa krásnych miest na pobreží i vo vnútrozemí, historické pamiatky, nádherné prírodné scenérie a samozrejme nemôžeme zabudnúť ani na pláže. Predsa len je pre nás more symbolom letnej dovolenky a plážovému leňošeniu podľahne aspoň na chvíľu každý.


Pokiaľ pôjdeme do Marche zo severu, ako prvé nás uvíta pobrežné mesto Pesaro s krásnym historickým centrom. Je to rodisko známeho hudobného skladateľa Goacchina Rossiniho. I tie najväčšie hudobné antitalenty určite už niekedy počuli o jeho opere Barbier zo Sevilly. Na počesť tohto slávneho rodáka sa tu každoročne v auguste koná hudobný festival. Pokiaľ už budete v Pesare, zájdite sa pozrieť do Urbina, renesančnej perly stredného Talianska. Objavíte tu katedrálu, nádherné tehlové domy a paláce. I Pesaro má svojho významného rodáka, maliara a architekta Raffaela Santiho, predstaviteľa vrcholnej renesancie.


Neďaleko od Pesara, pozdĺž pobrežia smerom na juh, leží hlavné mesto regiónu, Ancona. Z tohto, pre Taliansko veľmi dôležitého prístavu, odchádzajú trajekty do Dalmácie i Grécka. Len pár kilometrov južne od Ancony sa nachádza najkrajšia časť pobrežia, Riviera Conero. Skaly tu prudko padajú do mora a pláže sú dostupné len loďou. Rozhodne si nenechajte ujsť lodný výlet do tejto lokality, určite stojí za to! No a pokiaľ by ste zatúžili po histórii, navštívte Jesi, mestečko s nádhernou katedrálou, mestskými hradbami a kostolmi. Po ceste z Jesi smerom k moru rozhodne nemôžete minúť Loreto. Je po Ríme druhé najvýznamnejšie pútnické miesto v Taliansku. Pýši sa nádhernou trojlodnou bazilikou. Po celom svete sa vyskytujú kópie tejto svätyne, označované ako loreto (slovensky loreta).


Ideálnym východiskovým bodom pre hviezdicové výlety po regióne je Porto Recanati. Sympatické menšie mestečko s príjemnou promenádou pozdĺž mora a s udržiavaným historickým centrom. Nejedná sa o žiadne veľké centrum, ale máte všetko pekne po ruke. Ubytovať sa môžete v kempe Paradise Vacanze, ktorý je navyše za skvelú cenu.


Ak pôjdete ďalej južne po pobreží, prídete až na Palmovú riviéru. O tejto časti pobrežia ste už určite počuli. Urastené palmy, ktorých je tu veľké množstvo, navodzujú atmosféru exotiky. Najznámejšie letovisko je San Benedetto del Tronto, väčšie stredisko s krásnou palmovou promenádou. Pozdĺž nej vedie cyklotrasa, ktorú môžete samozrejme využiť k behu či jazde na korčuliach alebo na bicykli. Trasa je prepojená s letoviskom Grottammare. Je celkom dlhá, celková dĺžka v jednom smere je až 10 km. V okolí San Benedetto sú i ďalšie skvelé možnosti pre športové vyžitie. V centre mesta nájdete množstvo elegantných obchodov, reštaurácií i kaviarní, takže o spoločenský ruch určite nebude núdza. Ak hľadáte trochu pokojnejšie miesto, ale palmy jednoducho na dovolenke chcete vidieť, zvoľte letovisko Cupra Marittima. Neveľké mestečko, kde ale nájdete všetko potrebné pre pohodovú dovolenku. Navyše, za zábavou si môžete zájsť do neďalekého San Benedetta.


Pláže v tejto oblasti sú piesočné, so svetlým pieskom a s drobnými okruhliakmi pri brehu. Vstup do mora je niečo prudší ako na severnom Jadrane. Nádhernú kulisu dotvára mierne zvlnená krajina, ktorá ďalej od pobrežia prechádza do národného parku Monti Sibillini.


Na dovolenke v Marche nezabudnite ochutnať i niečo z typických špecialít. Odporúčame smažené obaľované olivy plnené mäsom, cestoviny Maccheroncini di Campofilone s výdatným mäsovýmm ragú, salám Ciauscolo a pokiaľ máte radi ryby, nevynechajte rybaciu polievku Brodetto.


Optimálnym obdobím pre cestovanie je máj až september. Samozrejme, na okraji sezóny je doba vhodnejšia pre poznávanie a objavovanie, v hlavných letných mesiacoch odporúčame z dôvodu horúceho počasia trochu viac si užívať more.


Vyberte si z našej ponuky ubytovaní v Marche a presvedčte sa, že tu je Taliansko jednoducho ešte “talianske”...

 

Hotely a apartmány v oblasti Marche

Filtrovať podľa:

třídit / filtrovat
Vzdialenosť od pláže
Stravovanie
Deti zdarma
Kategória hotela
Vybavenie
Služby
zoradiť podľaodporúčanécenavzdialenosť od pláženajlepšie hodnotenépočet hodnotenívýška zľavy
 

Letoviská:

Cupra Marittima »Fano »Gabicce Mare »Grottammare »Marcelli di Numana »Marina di Massignano »Pesaro »Porto Potenza Picena »Porto Recanati »Porto Sant´Elpidio »San Benedetto del Tronto »
 
 
ubytovani