Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Lyžovanie v Taliansku, ktoré si zamilujete Dovolenka v Rakúsku Zoznámte sa s Gigim Návrat hore


Abruzzo

oblibene historie mapa napiste
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 9.00 - 16.00
Kam chcete ísť?
Abruzzo
Kedy a na ako dlho? 20.04. - 06.07.2024 / 1 týždeň
Koľko osôb?4 dosp.
hľadať
lupa
 
 
Abruzzo

Abruzzo

Počasí loni:V.VI.VII.VIII.IX.
temperature22 °C11 °C26 °C15 °C29 °C17 °C29 °C17 °C25 °C14 °C
Počasie
Odporúčané ubytovanie v oblasti Abruzzo
Roseto degli Abruzzi - Rezidencia CASA DEL MAR
Rezidencia

CASA DEL MAR

Abruzzo / Roseto degli Abruzzi
     
Hodnotenie: 90 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Pineto - Apartmány MEDITERRANEO RESORT - MEROPE
Apartmány

MEDITERRANEO RESORT - MEROPE

Abruzzo / Pineto
     
Hodnotenie: 90 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Pineto - Rezidencia GREEN BAY VILLAGE
Rezidencia

GREEN BAY VILLAGE

Abruzzo / Pineto
      
Hodnotenie: 86 % ++++ ++++ ++++ ++++ +---
Silvi Marina - Rezidencia SEA RESORT
Rezidencia

SEA RESORT

Abruzzo / Silvi Marina
     
Hodnotenie: 88 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--

Dovolenka v Abruzzo je najlepšia!
•/ región Abruzzo patrí k „zeleným“ regiónom Európy, je známy predovšetkým svojimi národnými parkmi (Abruzzo, Gran Sasso a Park della Maiella), na svoje si tak prídu milovníci prírody a turistiky
•/ veľmi atraktívne je pobrežné pásmo, plytké a zlatisté piesočné pláže zaručujú zábavu pri vode pre celú rodinu
•/ kuchyňa tohto regiónu je jednoduchá, ale výborná, ochutnáte predovšetkým pokrmy z rýb, jahňacieho mäsa a jedinečný ovčí syr Pecorino
•/ malé horské mestečká si dodnes zachovali svoj životný štýl a typický vidiecky ráz s veľkým kusom histórie


Poďte s nami do Abruzzo!

Stredotaliansky región Abruzzo je predovšetkým hornatý, pohorie zaberá väčšinu plochy regiónu. Tunajšie hory nie sú ale len tak nejaká pahorkatina, najvyšší vrchol má takmer tritisíc metrov. A verte alebo nie, nachádzajú sa tu aj celkom slušné lyžiarske areály. Pre nás je ale Abruzzo viac zaujímavé v lete. Pobyt pri mori sa dá výborne skĺbiť s výletom do hôr. Prírodné krásy sú jedinečné a nie je preto divu, že sa na ploche regiónu nachádzajú až tri národné parky – park Gran Sasso a Monti della Laga, dále park Abruzzo, Molise a Lazio a park Majella.


Pláže Abruzza sú piesočné, väčšinou s drobnými kamienkami pri brehu. Vstup do mora je celkom pozvoľný, ale určite nie tak, ako v letoviskách severného Jadranu.


Ak pôjdeme do regiónu od severu, prvé letoviská sú Villa Rosa, Tortoreto Lido a Alba Adriatica. Sú to príjemné, na seba nadväzujúce menšie mestečká. Ležia len pár kilometrov južne od známej Palmovej riviéry. Nájdete tu typické obchodíky, reštaurácie, pizzerie a zmrzlinárne. Obe letoviská majú upravené piesočné pláže a pekné promenády. Panuje tu pokojná prázdninová atmosféra. Skrátka ako stvorené pre rodinnú pohodu, bez stresu a dopravného ruchu.


V posledných rokoch sú stále viac vyhľadávanými miestami pobrežné mestečká Giulianova Lido, Cologna Spiaggia a Roseto degli Abruzzi. Vzniklo tu veľa nových komfortných hotelov, rezidencií a apartmánových domov, ktoré ponúkajú kvalitné služby a veľa možností športového a kultúrneho vyžitia.


Južnejšie sa nachádza naša mnohoročná stálica, mestečko Silvi Marina, ktoré si svoju neformálnou a pohodovou atmosférou získalo srdcia tisícov klientov.


Na svojej dovolenke by ste nemali zabudnúť ani na vnútrozemie regiónu, ktoré je priamo pretkané starobylými historickými mestečkami. V severnej časti, asi tridsať kilometrov od pobrežia, leží mestečko Civitella del Tronto s vojenskou pevnosťou, ktorá patrí k najväčším v Európe. V minulosti bola strategickým vojenským miestom s históriou siahajúcou hlboko do stredoveku. Vďaka panoramatickej polohe pevnosti sa vám naskytnú nádherné výhľady na okolie a na neskutočnú krásu národného parku. Len pár kilometrov od Civitella leží malé mestečko Campli s pôsobivou stredovekou zástavbou. Mestečko je známe vďaka nádhernej katedrále so "svätými schodmi", ktoré musia veriaci vyjsť po kolenách a pritom prosiť o odpustenie za svoje hriechy.


V strednej a južnejšej časti regiónu sú pekným výletným cieľom neďaleké mestečka Atri alebo Cittá San't Angelo. Atri patrí asi k najpôsobivejším v regióne. Je bludiskom úzkych postranných uličiek, schodov a priechodov s tehlovými alebo kamennými domami a kostoly. Atri leží len pár kilometrov od pobrežia a hodí sa tak pre krátky popoludňajší alebo podvečerný výlet. Taktiež Cittá Sant´Angelo nájdete neďaleko pobrežia. Vďaka svojej fantastickej polohe na panoramatickom mieste sa vám naskytnú nezabudnuteľné výhľady do okolia. Po romantickej prechádzke odporúčame návštevu niektorej z mnohých reštaurácií a ochutnávku typických produktov a známeho vína Montepulciano.


Ak ste aspoň trochu športovo založení, pribaľte si do kufra trekkingové topánky a vyrazte na túru. Nájdete tu turistické trasy všetkých náročností. Následný odpočinok na plážovom ležadle a hydromasáže so slanou morskou vodou budú zaslúženou odmenou pre boľavé lýtka. Zážitky vám ale nikto nevezme a vedzte, že nádherné prírodné scenérie budete mať v pamäti ešte dlhú dobu. A pretože Taliansko je krajina bicyklu zasľúbená, napokon i Giro d'Italia ide cez Abruzzo, nesmieme zabudnúť ani na skvelé cyklotrasy, ktorých tu nájdete nespočetné množstvo.


Podnebie je ovplyvnené blízkosťou vysokých hôr. Pri pobreží panuje príjemné stredomorské podnebie, smerom do vnútrozemia pribúdajú priemerné zrážky a teplota sa znižuje. Leňošenie na ležadle a kúpanie v letných mesiacoch však nie je vôbec ohrozené. Práve naopak, more je krásne teplé a ortuť teplomera sa šplhá vysoko. Vďaka priaznivej klíme sú bežne k videniu vyrastené palmy, agáve a olivové háje a vinice.


Poznáte iné miesto, kde sa na tak malom území snúbi toľko možností ako si užiť dovolenku? Vyberte si z našej ponuky ubytovania v regióne Abruzzo a vychutnajte si vyhriate pláže, vysoké hory, dlhú históriu, tradičné špeciality i vynikajúce víno.

 

Hotely a apartmány v oblasti Abruzzo

Filtrovať podľa:

třídit / filtrovat
Vzdialenosť od pláže
Stravovanie
Deti zdarma
Kategória hotela
Vybavenie
Služby
zoradiť podľaodporúčanécenavzdialenosť od pláženajlepšie hodnotenépočet hodnotenívýška zľavy
 

Letoviská:

Alba Adriatica »Campomarino Lido »Casalbordino Lido »Cologna Spiaggia »Giulianova »Giulianova Lido »Montesilvano »Ortona »Pineto »Roseto degli Abruzzi »Silvi Marina »Tortoreto Lido »Villa Rosa »
 
 
ubytovani