Kultúra na dosah

napiste 02 2063 3182
Po-Pia: 8.00 - 17.00
  • Vyhľadať dovolenku
  • First minute
  • Tipy
  •  
Zadajte oblasť ...
Termín: 01.06.2018 - 13.07.2018
Cestujúci:4
zájazdov
 
welcome

Kultúra na dosah

ludor
KULTURAKULTURAKULTURAKULTURAKULTURAKULTURA
ludor

TALIANSKO nie je krajina iba pre nadšencov leňošenia na pláži alebo športovcov milujúcich zimné športy. Je to krajina s možnosťami, skrývajúce veľa pokladov, ktoré priamo lákajú k návšteve. Taliansko je predovšetkým krajina, s históriou datujúcou už od nepamäti. Pokiaľ svoju dovolenku radi spojujete s poznávaným histórie – je to pravé miesto pre Vás.

Doslova za „kopcami, po prejdení talianskych hranic, objavíte jeden z najväčších skvostov – Benátky, Venezia, Venis. Má veľa názvov –ale stále to je jedno nezabudnuteľné mesto na vode. Ostrovy na ktorých sa rozprestiera, vytvárajú lagúnu s ohromným Canale Grande. Chcete prežiť tú pravú romantiku? Prevezte sa niektorou vodnou uličkou na tradičnej gondole. Chcete si užiť skutočný raj masiek – choďte na karneval! Dve slová – sú nezabudnuteľné!

O kúsok ďalej, ale stále na severe sa nachádza kraj Lombardia s jedným z najväčších miest Milánom. Kto nepozná Galériu Viktora Emanuela III, s určitosťou je preňho móda španielska dedina Obchody s tými najznámejšími značkami ponúkajú tie úžasné kúsky, ktoré ocenia najmä ženy. Priaznivci opery majú svoj cieľ jasný – opera La Scala ponúka jedinečný zážitok. Pokiaľ nemáte na drahé oblečenie či kultúrny zážitok – odporúčame navštíviť Milánsky Dóm. Veľkolepá stavba osloví každého.

Chcete sa ísť pozrieť viac na juh? Nie je problém! Slnkom zaliate Toskánsko je so svojou Florencia jasná voľba. Mesto talianskej renesancie, a kolíska svetových maliarov a umelcov. Navštívte Gallerii degli Uffizi . jednu z najznámejších galérií na svete. Povedomá Vám môže prísť vo Florencií známa katedrála Santa Maria del Fiore. Nádherná stavba s obrovskou kopulou, máte možnosť vidieť naživo, ako aj most Ponte di Vecchio alebo svetoznámu sochu Michelangela. Práve tu história ožíva!

A to najlepšie nakoniec – antický klenot, mesto podľa povesti založené bratmi, ktorých vychovala vlčica. Reč je o Rím, mestu, kde na Vás dýchne kus histórie na každom kroku, centrum kresťanstva, sídlo pápeža. Navštívte koloseum – stavbu, z ktorej behá mráz po chrbte. Krvavé zápasy gladiátorov, otrokov a zvierat. Krutí diváci, sledujúci drámu a rozhodujúci o živote iných. V tomto meste Vám víkend nebude stačiť! Ďalej môžete vidieť známe Forum Romanum, starobylí Pantheon, odpočinúť si môžete na Španielskych schodoch. Je toho veľa. Nebuďte smutný, že ste nestihli vidieť všetko v tomto meste je miesto, ktoré vám stopercentne zaručí, že Rím uvidíte znovu – Fontana di Trevi. Stačí iba hodiť mincu ponad rameno a ďalší rok sa v Ríme uvidíme opäť!

zobrazit více » « zobrazit méně
 

Villaggio BRICCOLE B

Cavallino - Severný Jadran
villaggio tvoria tri domy s apartmánmi (52 apartmánov), ktoré sa nachádzajú v ...

Itálie - Cavallino - BRICCOLE B
     
Náš názor:  88 %

Hotel LE SOLEIL ****

Lido di Jesolo - Severný Jadran
komfortný hotel má výbornú polohu - priamo pri pláži a súčasne blízko centra l...

Itálie - Lido di Jesolo - LE SOLEIL
        
Náš názor:  83 %

Hotel KENNEDY ***

Lido di Jesolo - Severný Jadran
pekný hotel leží v druhej hotelovej rade vo východnej časti Jesola, neďaleko p...

Itálie - Lido di Jesolo - KENNEDY
       
Náš názor:  90 %

Rezidencia ELIANTO

Anzio - Lazio
veľmi pekná, komfortná rezidencia leží priamo na pláži. Veľké množstvo zaujíma...

Itálie - Anzio - ELIANTO
     
Náš názor:  100 %

Hotel VILLA BALBI ****

Sestri Levante - Ligúrska Riviéra
jeden z najkrajších hotelov na pobreží s viac než storočnou históriou je umies...

Itálie - Sestri Levante - VILLA BALBI
        
Náš názor:  95 %

Rezidencia LE SALINE

Borgio Verezzi - Ligúrska Riviéra
pekná moderná rezidencia ležiaca v príjemnej rezidenčnej zóne a skladá sa z dv...

Itálie - Borgio Verezzi - LE SALINE
        
Náš názor:  96 %

Rezidencia CRISTAL

Pietra Ligure - Ligúrska Riviéra
rezidencia sa nachádza v jednom z najobľúbenejších letovísk na Ligúrskej rivié...

Itálie - Pietra Ligure - CRISTAL
       
Náš názor:  90 %