Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Lyžovanie v Taliansku, ktoré si zamilujete Dovolenka v Rakúsku Zoznámte sa s Gigim Návrat hore


Kultúra na dosah

oblibene historie mapa napiste
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 9.00 - 16.00
Kam chcete ísť?
Zadajte oblasť ...
Kedy a na ako dlho? 22.06. - 07.09.2024 / 1 týždeň
Koľko osôb?4 dosp.
hľadať
lupa
 
welcome

Kultúra na dosah

ludor
KULTURAKULTURAKULTURAKULTURAKULTURAKULTURA
ludor
 

TALIANSKO nie je krajina iba pre nadšencov leňošenia na pláži alebo športovcov milujúcich zimné športy. Je to krajina s možnosťami, skrývajúce veľa pokladov, ktoré priamo lákajú k návšteve. Taliansko je predovšetkým krajina, s históriou datujúcou už od nepamäti. Pokiaľ svoju dovolenku radi spojujete s poznávaným histórie – je to pravé miesto pre Vás.

Doslova za „kopcami, po prejdení talianskych hranic, objavíte jeden z najväčších skvostov – Benátky, Venezia, Venis. Má veľa názvov –ale stále to je jedno nezabudnuteľné mesto na vode. Ostrovy na ktorých sa rozprestiera, vytvárajú lagúnu s ohromným Canale Grande. Chcete prežiť tú pravú romantiku? Prevezte sa niektorou vodnou uličkou na tradičnej gondole. Chcete si užiť skutočný raj masiek – choďte na karneval! Dve slová – sú nezabudnuteľné!

O kúsok ďalej, ale stále na severe sa nachádza kraj Lombardia s jedným z najväčších miest Milánom. Kto nepozná Galériu Viktora Emanuela III, s určitosťou je preňho móda španielska dedina Obchody s tými najznámejšími značkami ponúkajú tie úžasné kúsky, ktoré ocenia najmä ženy. Priaznivci opery majú svoj cieľ jasný – opera La Scala ponúka jedinečný zážitok. Pokiaľ nemáte na drahé oblečenie či kultúrny zážitok – odporúčame navštíviť Milánsky Dóm. Veľkolepá stavba osloví každého.   Čítať ďalej »« Zobraziť menej

Chcete sa ísť pozrieť viac na juh? Nie je problém! Slnkom zaliate Toskánsko je so svojou Florencií jasná voľba. Mesto talianskej renesancie, a kolíska svetových maliarov a umelcov. Navštívte Gallerii degli Uffizi . jednu z najznámejších galérií na svete. Povedomá Vám môže prísť vo Florencií známa katedrála Santa Maria del Fiore. Nádherná stavba s obrovskou kopulou, máte možnosť vidieť naživo, ako aj most Ponte di Vecchio alebo svetoznámu sochu Michelangela. Práve tu história ožíva!

A to najlepšie nakoniec – antický klenot, mesto podľa povesti založené bratmi, ktorých vychovala vlčica. Reč je o Rím, mestu, kde na Vás dýchne kus histórie na každom kroku, centrum kresťanstva, sídlo pápeža. Navštívte koloseum – stavbu, z ktorej behá mráz po chrbte. Krvavé zápasy gladiátorov, otrokov a zvierat. Krutí diváci, sledujúci drámu a rozhodujúci o živote iných. V tomto meste Vám víkend nebude stačiť! Ďalej môžete vidieť známe Forum Romanum, starobylí Pantheon, odpočinúť si môžete na Španielskych schodoch. Je toho veľa. Nebuďte smutný, že ste nestihli vidieť všetko v tomto meste je miesto, ktoré vám stopercentne zaručí, že Rím uvidíte znovu – Fontana di Trevi. Stačí iba hodiť mincu ponad rameno a ďalší rok sa v Ríme uvidíme opäť!

 
 
ubytovani