Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Lyžovanie v Taliansku, ktoré si zamilujete Dovolenka v Rakúsku Zoznámte sa s Gigim Návrat hore


Lago di Garda

oblibene historie mapa napiste
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 9.00 - 16.00
Kam chcete ísť?
Lago di Garda
Kedy a na ako dlho? 20.04. - 06.07.2024 / 1 týždeň
Koľko osôb?4 dosp.
hľadať
lupa
 
 
Lago di Garda

Lago di Garda

Počasí loni:V.VI.VII.VIII.IX.
temperature22 °C11 °C26 °C15 °C29 °C18 °C28 °C17 °C24 °C14 °C
Počasie
Odporúčané ubytovanie v oblasti Lago di Garda
Cisano di Bardolino - Camping CISANO SAN VITO
Camping

CISANO SAN VITO

Lago di Garda / Cisano di Bardolino
      
Hodnotenie: 92 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Cisano di Bardolino - Camping SERENELLA
Camping

SERENELLA

Lago di Garda / Cisano di Bardolino
    
Hodnotenie: 82 % ++++ ++++ ++++ ++++ ----
Torri del Benaco - Rezidencia INTERNAZIONALE
Rezidencia

INTERNAZIONALE

Lago di Garda / Torri del Benaco
   
 

Dovolenka u Lago di Garda je najlepšia!
• kraj očarujúci svojou prírodou i malebnými starobylými mestečkami na pobreží a romantickými hradmi na kopcoch
• olivy, citrusové plody a oleandrové kvety sa vzhliadajú vo vodách jazera zvieraného kolmými stenami hôr, ktoré spoločne pôsobia jedinečným dojmom
• ideálne miesto pre vyznávačov vodných športov, pohľad na farebné plachty pripomína motýľov na obrovskom zrkadle
• na jar, v lete i na jeseň ponúka jazero úžasné cyklotrasy pre milovníkov horských bicyklov
• vynikajúce podmienky pre paragliding a free climbing


Poďte s nami na Lago di Garda!

Najväčšie jazero v Taliansku s rozlohou 370 m2 a obvodom takmer 160 km si vás získa krásnymi prírodnými scenériami v každom ročnom období. Leží medzi tromi regiónmi Lombardia, Veneto a Trentino-Alto Adige.


Ak máte radi prírodu, krásne výhľady, svieži horský vzduch a potešia vás široké možnosti pre strávenie aktívnej dovolenky, Lago di Garda je tým správnym miestom pre vás. Na svoje si tu prídu i milovníci histórie. Pozdĺž celého pobrežia jazera sa rozprestiera 25 malebných mestečiek s historickými pamiatkami, hradmi a pevnosťami, ktoré sa stali inšpiráciou pre mnohých maliarov a spisovateľov.


Jedno z najznámejších a najviac navštevovaných miest je Limone sul Garda, ktoré nájdete pod strmými skalnatými útesmi v severozápadnej časti jazera. Názov mestečka je odvodený od citrónov. Práve nimi sa mestečko v minulosti proslávilo. Mnohé citrónovníky majú už vyše sto rokov. Rastú tu i agáve, palmy a oleandry, ktoré sa spolu s vysokými horami odrážajú v blankytne modrej vode jazera. Jedinečnú atmosféru dotvára pôvodná zástavba kamenných domov s typickými úzkymi uličkami. Pri návšteve mestečka nezabudnite ochutnať citrónový likér limoncello.


V južnej časti jazera odporúčame navštíviť krásne romantické mestečko Sirmione. Jeho poloha je skutočne jedinečná - nachádza sa na 4 km dlhom polostrove, ktorý vybieha do jazera. pôvodne k nemu viedol len padajúci most. Rozprávkovú atmosféru dokresľuje hrad Scaligero z roku 1250 a historická kamenná brána, cez ktorú sa do mesta vstupuje. Pohyb áut je tu dosť obmedzený, čo vytára ideálne podmienky pre nerušené prechádzky stredovekými uličkami plnými obchodíkov, reštaurácií a cukrární. Na polostrove sa môžete vydať i na prehliadku ruín Catullových jaskýň, alebo sa zrelaxovať v termálnych kúpeľoch.


Perlou severnej časti jazera je mestečko Riva del Garda, ktoré sa pýši pôvabným historickým centrom a krásnou promenádou s podlubím. Je známe predovšetkým ako stredisko mnohých športov, pre ktoré sú v tejto časti jazera priam ideálne podmienky. Patria k ním najmä vodné športy, cyklistika, horolezectvo, či horská turistika.


Určite na dovolenke pri Lago di Garda nezabudnite na Malcesine, jeho návštěva stojí za to. Symbolom mestečka je stredoveký hrad Scaligerov, ktorý sa týči na skalnatom výbežku nad jazerom. Sídli v ňom prírodovedné múzeum, zasvätené okolitej prírode. Môžete si tu prezrieť pôvodné druhy miestnych rastlín a živočíchov. V Malcesine určite nevynechajte jednu z najznámejších atrakcií pri jazere - lanovku na horu Monte Baldo. Lanovka je naozaj unikátna, radí sa k najmodernejším v Európe. Vďaka rotačnému systému sa môžete kochať výhľadom do všetkých svetových strán bez toho, aby ste sa posunuli z miesta. A rozhodne je na čo sa pozerať! Jazero Lago di Garda budete mať ako na dlani. Z Malcesine sa s ňou najskôr vyveziete do San Michele, odkiaľ potom začína svoju rotačnú cestu a pokračuje až do výšky cca 1700 m n. m.


Jazero Garda je rajom pro milovníkov športu. Vďaka príjemnému počasiu tu môžete športovat takmer po celý rok. Medzi najviac rozšírené športy patrí cyklistika, vodné športy, ferraty, trekking a nordic walking.


Na cyklistov čakajú v okolí jazera úžasné a rozmanité terény. Od pohodových rodinných trás vhodných i pro tých najmenších, cez náročné výšľapy s dlhým stúpaním až po strmé zjazdy. Hornatejšia severná časť jazera je určená skôr pre skúsenejších cyklistov, ktorí majú radi náročnejšie horské terény. Pro cyklistov je tu výborné zázemie – na každom kroku narazíte na požičovňu alebo predajňu kvalitních horských bicyklov vrátane servisných služieb. Južná časť jazera je viac vhodná pre rekreačných cyklistov a rodiny s deťmi. Niektorá miesta sú výborne prepojené s okolitými cyklistickými trasami i pobrežnou promenádou. S deťmi sa môžete napríklad vydat na okruh z Desenzano del Garda do Peschiera a Lazise. Několik tipů na cyklotrasy naleznete zde.


Garda sa vďaka svojej jedinečnej polohe medzi horami a údoliami vyznačuje špecifickým prúdením vetra, ktorým se môže pyšniť len máloktoré jezero na svete. Vďaka tomu sa radí medzi najvyhľadávanejšie miesta pre vodné športy. Najideálnejšie podmienky sú na severe jazera. Nájdete tu množstvo škôl windsurfingu, kitesurfingu a plachtenia.


Hornaté okolie mestečka Arco, ktoré leží 5 km severne od jazera Garda, je vyhlásené centrum skalného a ferratového lezenia. Lezenie na ferratách si môže vyskúšať celá rodina. Niektoré sú určené pre deti už od 5 rokov. Steny sú perfektne upravené a vďaka blízkosti jazera ponúkajú pri lezení dych berúce výhľady.


Na vašej dovolenke pri jazere Garda sa neochudobnite ani o gurmánske zážitky. V miestnej gastronómii sú často používané produkty priamo z tejto oblasti. Typickým lokálnym výrobkom je extra panenský olivový olej D. O. P., alebo lahodné červené víno Bardolino D. O. C. V miestnej kuchyni sa stretnete s hľuzovkami, ktoré rastú predovšetkým na svahoch hory Monte Baldo a na morénskych kopcoch. Obľúbené sú i špeciality zo sladkovodných rýb. Priamo v jazere ich žije viac ako 25 druhov, najrozšírenejšie sú pstruhy a kapry.


Na dovolenku k jazeru Garda sa môžete vydať v každom ročnom období. Počasie je tu prívetivé po celý rok. V zime je len veľmi málo daždivých dní. Najteplejšími mesiacmi sú júl a august, kedy sa teplota pohybuje okolo 29 – 30 °C, v júni dosahuje priemerne 27 °C a v máji 21 °C. Veľmi príjemné počasie tu panuje i na jeseň, v septembri je teplota okolo 24 °C a v októbri 17° C. Voda v jazere dosahuje v priebehu letných mesiacov teploty približně 21 °C. Príjemné a relatívne stabilná klíma bez náhlych zmien poskytuje ideálne podmienky pre pestovanie olív, citrónov a pomarančov.


Predovšetkým juh jazera poskytuje výborné podmienky pre rodinnú dovolenku. Voda je na južnej strane teplejšia a nájdete tu množstvo pláží vhodných na kúpanie. Veľa spoločnej zábavy si s deťmi užijete pri návšteve rozsiahleho zábavného komplexu Canevaworld. Nájdete ho pri juhovýchodnej strane jazera, medzi mestečkami Peschiera del Garda a Lazise. Tvorí ho aquapark Caneva, filmový park Movieland, model stredovekého hradu a reštaurácia.


Aquapark Caneva je vhodný pre všetky vekové kategórie. Pre najmenšíh je pripravený napríklad bazén s pirátskou loďou, v zátoke s bielym pieskom, alebo vo vetrnej laguúě plnej prekvapení Windy Lagoon. Skúškou odvahy i pre nejedného dospeláka bude tobogán Stukas boom. Zažijete na ňom pocit voľného pádu z výšky 32 m. Aquapark je otvorený od polovice mája do polovice septembra.


V Movielande se prenesiete do sveta filmu plného originálnych atrakcií a zážitkov. S celou rodinou sa môžete vydať napríklad na dobrodružnú cestu jeepom po džungli plnej dinosaurov. Na nejmenších čaká strašidelný dom plný nástrah Fantasmik, alebo jazda na skutočných dvjmiestnych automobiloch Route 66. Pokiaľ patríte k tým odvážnejším a máte viac ako 14 rokov, vyskúšajte Horror House. Budete súčasťou scén z najznámejších hororových filmov. Za hranicou medzi realitou a fikciou sa ocitnete v multi-senzorickom dynamickom simulátore s projekciou a živými hercami v 3D Android. Môžete se tu stať súčasťou skutečnej akčnej kinematografie plnej veľkolepých scén. Popri množstve atrakcií prebiehajú v areále rozne show a divadelné predstavenia, do ktorých sa môžete zapájať. Výhodou Movielandu je, že ho môžete navštíviť i v prípadě nepriaznivého počasia.


Jeden z najznámejších zábavných parkov je Gardaland, ktorý sa súčasne radí medzi najväčšie v Európe. Jeho súčasťou je i Sea Life aquarium, kde môžete obdivovať vyše 5000 vodných živočíchov. Nachádza sa na juhovýchodnom pobreží jazera, blízko Peschiera del Garda. Na ploche o rozlohe viac ako 700 000 m2 na vás čaká 37 atrakcií. Na svoje si tu prídou adrenalínoví nadšenci i rodiny s dětmi. Okrem atrakcí tu nájdete tématické reštaurácie, oddychové miesta, obchody, bary, supermarket a lekáreň. Park je otvorený od mája do októbra.


Pokiaľ si zvolíte dovolenku pri jazere Garda, nudiť sa rozhodne nebudete. Môžete sa nechať inšpirovať našimi tipmi na výlety v okolí jazera.


Vyberte si niektoré z ubytovaní z našej ponuky:

 

Hotely a apartmány v oblasti Lago di Garda

Filtrovať podľa:

třídit / filtrovat
Vzdialenosť od pláže
Stravovanie
Deti zdarma
Kategória hotela
Vybavenie
Služby
zoradiť podľaodporúčanécenavzdialenosť od pláženajlepšie hodnotenépočet hodnotenívýška zľavy
 

Letoviská:

Arco »Assenza di Brenzone »Bardolino »Caprino Veronese »Castelnuovo del Garda »Cisano di Bardolino »Colombare di Sirmione »Colá di Lazise »Costermano »Desenzano »Desenzano del Garda »Garda »Garda »Gargnano »Lazise »Limone sul Garda »Malcesine »Manerba del Garda »Moniga del Garda »Nago - Torbole »Padenghe sul Garda »Peschiera del Garda »Poiano »Riva del Garda »Rivoltella del Garda »San Felice del Benaco »San Zeno di Montagna »Sirmione »Tignale »Torbole sul Garda »Torri del Benaco »Toscolano Maderno »Valeggio sul Mincio »Vignole di Arco »
 
 
ubytovani