Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Lyžovanie v Taliansku, ktoré si zamilujete Dovolenka v Rakúsku Zoznámte sa s Gigim Návrat hore


Národný park MAREMMA - unikátna toskánska divočina

oblibene historie mapa napiste
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 9.00 - 16.00
Kam chcete ísť?
Zadajte oblasť ...
Kedy a na ako dlho? 20.07. - 05.10.2024 / 1 týždeň
Koľko osôb?4 dosp.
hľadať
lupa
 

Národný park MAREMMA - unikátna toskánska divočina

Užite si nedotknutú prímorskú krajinu a panenské pláže.

Ak ste sa rozhodli prežiť dovolenou v Toskánsku, radi vám poradíme aké miesta stoja za návštevu.

Medzi mestami Orbetello, Magliano a Grosseto sa rozprostiera najväčšia zelená oáza – Maremma.

Maremma Regional Nature Park, tiež známy ako Ucellina Park, je jedinečné miesto svojho druhu v celom Taliansku. Často je toto miesto označované ako "posledný divoký kúsok talianskeho pobrežia". Nachádzajú sa tu prírodné pláže, prímorské zrázy, bažiny, lúky, borovicové a píniové lesy. Celé územie je bohaté na rastlinstvo typické pre bažinaté územia a stredozemné kroviny.

Ak sa rozhodnete pre návštevu parku, musíte sa najskôr vydať do mestečka Alberese. Odporúčame navštíviť najskôr informačné stredisko maremmského parku a informovať sa, či je otvorená brána a aký je aktuálny počet voľných parkovacích miest. V prípade záujmu sa môžete informovať ohľadom plavbách na lodičkách alebo konských povozoch. Odchádza odtiaľ i minibus, ktorý vás vyhliadkovou jazdou zavezie na najkrajšie miesta parku.

Ako strávite čas na tomto skvostnom mieste, záleží len na vás.

Môžete sa vydať na prechádzku či náročnejší trek do kopcov nad plážou. Pri precházkach prírodným parkom Maremma môžete vidieť voľne sa pasúce konské stáda, kravy, jeleňov a všadeprítomné biele volavky.

Väčšina návštevníkov sem prichádza, aby si užili nedotknuté prírodné pláže. Pláž u Mariny di Alberese je dlhá niekoľko kilometrov a môžete sa po nej voľne prechádzať. Dlhšou prechádzkou na juh sa dostanete k zátoke Cala di Forno. Kúpanie tu určite stojí za to, zátoka je obklopena vápencovými skalami, které vytvárajú romantickú kulisu. Pokiaľ sa však z Mariny di Alberese vydáte opačným smerom, dostanete sa k ústiu rieky Ombrone, kde môžete z vyhliadok pozorovať vodných vtákov.

Roztomilým prekvapením pre ľudí na pláži môžou byť maremmské divoké prasiatka, ktoré sa najviac zaujímajú o desiate návštevníkov. Prasiatka sú pre maremmský park natoľko typické, že sa stali jeho symbolom...

Láka vás navšteva tohto čarovného miesta? Máme pre vás tipy na ubytovania, pri ktorých ho budete mať na dosah.

Talamone - Gitavillage TALAMONE
Gitavillage

TALAMONE

Toskánsko - more / Talamone
        
Hodnotenie: 78 % ++++ ++++ ++++ ++++ ----
Albinia - Gitavillage ARGENTARIO
Gitavillage

ARGENTARIO

Toskánsko - more / Albinia
      
Hodnotenie: 90 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--

 
 
 
ubytovani